V San Quentinu má být o půlnoci popraven vězeň z cely smrti, černoch Frank Louis Beachum, odsouzený před šesti lety za vraždu těhotné ženy, která mu dlužila 96 dolarů. Mladá reportérka deníku Oakland Tribune Michelle Zieglerová byla pověřena úkolem udělat poslední rozhovor s odsouzeným mužem. Jenže krátce předtím Michelle zemře při tragické autonehodě a šéfredaktor přidělí její úkol stárnoucímu veteránovi Everettovi. Sukničkáři, mizernému otci i manželovi a také bývalému alkoholikovi. Kromě toho má ovšem Steve dokonalý novinářský čuch a ten mu napoví, že s odsouzením Franka Beachuma není všechno v pořádku. Když se mu podaří zjistit, že klíčový svědek lhal o tom, co viděl, získá téměř jistotu, že odsouzený muž je nevinný. Na to, aby jeho nevinu dokázal, má však pouhých dvanáct hodin. Steve začíná zběsilý závod s časem, ve kterém jde nejen o život Franka Beachuma, ale také o něj samotného. Jeho nadřízený Bob Findley už dlouho hledá záminku, aby ho mohl zničit. Steve kousek po kousku odhaluje pravdu o zločinu, za který má být potrestán nevinný člověk. To však nestačí. Musí najít dostatek důkazů, aby dokázal popravu zastavit. (TV Nova)

Arius

Ľahko predvídateľný dej v tomto prípade výnimočne nevadil, nie že by som tých 127 minút prežíval no nenudil som sa. Pointa filmu mala mnoho tvári, všetky tie "zaujímavé" alebo skôr otrepané podtóny a vložky sa mi ľahšie prehĺtali. Navyše Clint Eastwood bol doma, popritom všetkom samotná pointa strácala zmyselnosť a to vie niekdy dobre padnúť.Tri hviezdy musia bohato stačiť. ()

klukluka

Po všech stránkách průměrnej, naprosto předvídatelnej biják. Líbí se mi ale Clintova celoživotní snaha stát na té správné straně. ()

BlueZero

Vo filme, kde ide o popravu resp. zachránenie človeka by som čakal trochu viac hry s emóciami. Napätia prichádza až pri bezprostrednom konci, kde ide o čas. A to je podľa mňa neskoro. ()

dopita

To jak ze sebe Eastwood dělá mladíka, po kterým jedou ženský, to teda trochu (hodně) přehnal. Navíc film se mu dost nepoved a poprávu to byl propadák. ()

Narciska

Clint Eastwood se svým sálajícím charizma strhává pozornost od ostatních herců a děje a tak se dílko stává filmem o nezbedném a bohémsky improvizujícím, pro věc nezdolně zapáleném novináři a z tohoto úhlu pohledu je to inu koukatelné. ()

helloween93

Průměrná krimi, kde na sebe většinu pozornosti strhává Eastwood (pro změnu)...Snímek ovšem obsahuje i druhou dějovou rovinu, která je rodinným dramatem odsouzeného vězně. Mě narozdíl od jiných uživatelů snímek nudný nepřišel a myslím si, že ač je film průměrný, rozhodně nenudí. Za mě 3* ()

sadlokan

Tady dělá úspěšnýho děvkaře, což je stejně uvěřitelný, jako když o devět let přísní latino puberťáky. Děj dost bídnej,poprava teda slušná, vlastně mě napadá, že na Eastwooda překvapivá. ()

Pořez

Tři * snese snad jen za zajímavou úvahu nad trestem smrti. Zbytek je pouze jen starý dobrý Drsný Harry, který v jednom dni rozlouskne justiční omyl a jen tak mimochodem se stihne ještě ožrat... ()

Skleni

Nehovorte mi, že Clint Eastwood je geniálny herec a režisér. tu je dôkaz, že nieje. Len sem tam má šťastie. 34% ()

tranquill

"Jsem chlap, kterýmu asi přeskočilo. A fakt mi může bejt ukradenej, Jak Ježíš Kristus, tak spravedlnost na Zemi nebo jinde. A je mi fuk, co je správné a co ne!" Na Clintovy filmy mám prostě slabost. Napínavý thriller, kterému vévodí sám charismatický herec a režisér, naprosto splnil mé požadavky na kvalitní dramatickou podívanou. "Já vím, že co je křivé, to se narovná..." ()

kluzo

Eastwooda mám rád jako herce i jako režiséra, ale tenhle příběh byl takový málo záživný až nezáživný. Zbytečně ukecaný. 1* navíc za Eastwoda. ()

Psycho.R

Námět je tu výborný, Clint předvádí svůj tradičně dobrej výkon, ale bohužel a ten příběh moc nevyužil. Myslím, že kdyby konec s vězněm skočil opačně, dalo by se z toho vytěžit daleko více emocí. ()

Nocturno culto

Napětí se dalo krájet a Eastwood to opět zvládl velmi dobře, některé z jeho pozdějších filmových děl mají sice větší hloubku a celkově je to lepší podívaná ale tohle rozhodně za zhlédnutí stojí !!! ()

donkocicak

Vynikající a napínavý thriller s Clintem Eastwoodem. I když víte, jak to dopadne, stejně v posledních minutách ani nedýcháte... ()