Režisér John Wilson (Clint Eastwood) už dávno netočí filmy pro radost. Je to bezohledný muž posedlý sám sebou a nový snímek chce realizovat v Africe, aby tam uspokojil svou loveckou vášeň. Netuší však, že ho čeká setkání, které změní celý jeho život...  Známý americký herec Clint Eastwood se představuje coby režisér a ve svém dramatickém snímku si opět zahrál drsného muže, který je odhodlán bojovat do posledního dechu. Tentokrát ale nikoli coby pistolník nebo detektiv, ale jako režisér John Wilson. Egoistický bezohledný filmař, pro něhož už práce dávno není radost, přijíždí na černý kontinent natáčet nový film, ale víc než kamera ho zajímá lov divoké zvěře. Jako svůj hlavní cíl si vybral skutečného vládce Afriky - gigantického slona. Setkání s tímto tvorem v něm nicméně probudí dávno zapomenuté city i potlačenou lidskost. Příběh se odehrává v krásných, civilizací nedotčených exteriérech Zambie a Zimbabwe a je řádně okořeněný napětím a dobrodružstvím. (oficiální text distributora)

Radiq

No, to je jako celý? Celou dobu se tam nic neděje, kromě toho, že ten blb režisér je trapnej, že furt chce střílet do bezbrannejch tvorů a tím mě sere. Eastwood ho hraje asi dobře, věřim tomu, že je autentickej, ae co z toho mám já? Velký kule, přesně takový kulový. Že se tam točí nějakej film, kterej se vůbec netočí, to je uplně nezajímavý, vztahy mě do děje né vtahy, je to tam samej bílej hňup. A že je to podle pravdy a nějakýho režiséra, kterýho neznám, to mě nebere. Fakt dost nuda. To Eastwook sáhl zas zasyflené kurvě na kundu. To zas jednou Eastwook sáhl po špatné látce s blbým scénářem. Škoda, Afriku mám rád... ()

vesper001

Protivný režisér Wilson, který nesnáší natáčení a ke svému okolí je nemilosrdně upřímný, mi hrozně připomínal House, a tak mi byl od začátku sympatický. Jeho mobydickovský syndrom mě příliš neznepokojoval, ani o osud suchozemské velryby s chobotem jsem se zvlášť nebála, protože jakmile se na scéně objevili domorodci, měla jsem pointu v kapse – je to bílý massa, který pod neurvalým převlekem skrývá dobré (černošské) srdce a i když není zrovna čistá duše, je na straně andělů. Jenže… ono nic není tak přímočaré, jak se zdá, ani v životě, ani v člověku, natožpak ve filmech Clinta Eastwooda. Závěr ve mně zanechal stejně rozporuplné pocity, jako poslední epizoda výše zmíněného seriálu. ()

zigíš

Achab v africké stepi -tady, s obsesí zabít slona- umanutý tvůrce, pro kterého natočit film je AŽ na druhém místě. Eastwoodova režie a herecký výkon -bez výhrad- úžasný, jen ta absence scénického soundtracku -na občasné bubínky- zamrzí ()

klukluka

Zdánlivě se toho tady moc neděje, ale má to ohromnou hloubku a věřím, že jestli to tady má 69%, tak mezi odbornou hollywoodskou veřejností by se to mohlo blížit ke stovce. Z osobní zkušenosti vím, že podobný burning out postihuje řadu tvůrců - nejen režisérů, byť právě oni jsou k tomu náchylní více než ostatní umělecké filmové profese. Clintu Eastwoodovi se to ale naštěstí nestalo a já osobně z něj mám pocit, že se vždycky snažil ze všech sil, aby nám divákům naservíroval něco nevšedního. A film, který se odehrává v krásné africké přírodě, který něco prozradí o tom, jak na černém kontinentu v minulém století vegetily bílé elity, jak taky může smýšlet hollywoodský filmař, a jaké komplikace mohou provázet vznik amerického bijáku, nevšední rozhodně byl a je. Pro mě tedy určitě. ()

Jenni

Motto: "Zastřelit slona není zločin. Je to něco mnohem horšího. Je to hřích." Jeden ze slabších počinů pana režiséra (Eastwooda), který se za pár let vymaní z téhle průměrnosti, aby jako "vesmírný kovboj" zamířil k dálavám originality a jedinečnosti. Zde zůstává na místě, je až příliš upovídaný a vše vyplňují zbytečná - ó, ano - klišé. Vcelku mě to překvapilo, protože ve Psanci nebo Honky tonk Manovi po vlastní svébytnosti mocně sahal, ale zdá se, že v této době na to zapomněl a spíše se hledal. Upřímně jsem se těšil, až se film překulí do oné Afriky a "už to konečně začne", což se nakonec stalo aspoň při lovu. Závěr vše přemáhá a proto nadprůměrné tři hvězdičky. I když Africká královna je možná o něco lepší. ()

Narciska

Neprávem zapomenutý film a ukázka toho, jak brzy se C. Eastwood chopil režie. Režijně i herecky exceloval i v tomhle filmu sebestředného, autentického a sžíravě upřímného muže, který nám ukazuje různé stránky své osobnosti, mezi nimi vynikají především dialogy o rasismu. Film míří k pointě jiné, než by člověk čekal, nechává se unášet neznámo kam, roste napětí a konec překvapí... ()

Šňůra

Pro Clnta Eastwooda tak trochu netypická role... Ano, je to sice pořád drsňák, ale tak trochu jiný drsňák, než na jakého jsme v jeho podání byli dosud zvyklí. Arogantní, cynický chlap, ve kterém je však přeci jen jakási špetka lidskosti... Režie v jeho případě jako vždy výborná. ()

Stanix

Tyhle Eastwoodovy filmy mám moc rád. Nenásilnou formou se odvíjející na nic si nehrající děj o jednom bohemském a cílevědomém režisérovi, který však záhy zjistí, že i přes jeho zkušenost, ostřílenost a schopnost být neustále nad věcí se mu může přihodit něco, co ho může srazit na kolena. Sqelá a přitom jednoduchá pointa. ()

vozralec

Eastwood hláškuje a s nikým se nepáře. Je to takový samorost v Africe. Akorát Kivu to ke konci mohl vyřešit jinak. ()

Řízek

No nevim, mě to zas tak nedostalo. Zpracování hodně průměrný, vůbec se mě nedotklo. A ta myšlenka neni nic novýho. Podruhý to už vážně vidět nemusim. ()

kubilov

Zajímavý náhled do zákulisí režisérovy přípravy nového filmu z afrického prostředí, který pochopitelně stíhají ty nejroztodivnější náhody a poruchy. Clint Eastwood jako pedantský a egoistický režisér rozhodně zaujal a celkově je tak film jedním z jeho lepších kousků. ()

66JIRINA

White Hunter Black Heart - možná jsem zcela nepochopila, ale mě to na Clint Eastwood nějak přišlo málo, a nezaujalo mne to. Asi kdyby ten domorodec nepřišel o život, tím že ho zabije slon, který by jinak asi šel po Eastwoodovi - vůbec by jako režisér nezačal na filmu pracovat. Tak to byla pointa "egoista, kterého na zem vrátí smrt člověka", uklidní se a konečně začne něco dělat, na což čeká několik desítek lidí celý film. ()

Timonthy

Clint Eastwood hraje chladnokrevného lovce, radši ho zajímají sloni než film. Zatouží hlavně po jednom velkém slonovi. Kašle i na lidi ze štábu a to se mi moc líbilo. Nejlepší je ale závěr filmu, jeho závěrečná hláška. Akce. ()

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (více)