Připravte se na pořádný tanec! Stěhování z Bostonu do provinčního maloměsta znamená pro středoškoláka Rena MacCormacka (Kenny Wormald) obrovský kulturní šok. Po tragické nehodě tu totiž zdejší reverend Shaw Moore (Dennis Quaid) dosáhl zákazu hudebních a tanečních akcí. Pro Rena, který se zamiluje do reverendovy nezkrotné dcery (Julianne Hough), je to výzva. Díky němu nakonec strnulé město znovu ožívá. Diváci i kritika jsou zajedno: „Budete mít chuť vstát a dát se do tance! (oficiální text distributora)

Rosaviva

Zřejmě jsem čekala hodně, protože jsem z toho filmu neuvěřitelně zklamaná, první polovina mě vůbec nebavila, potom se to trochu vylepšilo, takže se na to dívat dalo, i když jsem vrtěla hlavou nad nesmyslností těch zákonů, teenageři si vždycky najdou něco, a tenhle zákon je vážně ochránit nemůže. A co hůř na taneční film, neskutečně málo tance. + nesympatický hlavní hrdina. 2* ()

Dalda

You're my angel, I'll always love you. ...tak to je jen ukázka z naprosto děsivého scénáře. Upoutávky na film slibovaly moderní taneční muzikál, ten jsem také očekával. Místo toho na mě ale někdo vyplivl tenhle americký kýčovitý snímek přeplněný klišé. My teenageři jsme zkrátka chytřejší než dospělí, kteří si to musí teprve uvědomit, a každý dokážeme změnit svět. Jsme prostě cool a líbáme se o západech slunce. A to jen ukázka z obsahu filmu... Závěr byla opravdu poslední kapka. ()

harfuska

No panečku.. Ľudia od kástingu majú asi silný zmysel pre humor. Na place trsalo viac čiernych zadkov než v Cotton clube a tí nečierni vyzerali, akoby práve odbehli od okopávania zemiakov. Najviac mi však prekážal výber farárovej dcerušky. Vypadala ako rajda, chovala sa ako rajda a každým gestom si koledovala o výprask. Takže keď ju ten šohajek prepleskal, ani mi jej nebolo ľúto. Hlavný rebel Kenny sice nebol úplne nepozerateľný, ovšem čo sa tancovania týka, Bejknovi nesiahal ani po členky. Průserové bolo hlavne jeho epileptické vystúpenie v továrni. To sa naozaj považuje za tanec? A ani ostatné mládežnícke tanečky ma nenadchli. Pripadali mi nevkusné, buranské a veľakrát oplzlé. Takto nech si tancujú decká po tme na ulici a nie vo filme. Asi mám už kapánek zastaralý vkus, ale toto naozaj nepovažujem za kultivované trsanie. Jediné, čo potešilo moje sklamané srdiečko, bola prítomnosť kaubojského Tellera. Tanečne to síce moc nezachránil, ale aspoň som mala koho očumovať. Inak to bol pre mňa dosť spackaný remake bez atmosféry a so závodom s autobusmi miesto traktorov. Ach jaj, zlatá Bejknovic banda. ()

Sany33

Footloose: Tanec zakázaný viacmenej splnil očakávania. Je použitých dosť klišé, absentuje viac tanečných scén, z ktorých by divákovi behal mráz po chrbte (tie nechýbajú v iných tanečných filmoch, napr. Let 'dance). Na druhú stranu, niektoré časti sú natočené chytľavou formou, snímka sadne mladému publiku. Ideálny oddychový film na nedeľný večer. 60% ()

Johnny.ARN

Dnes večer som mal na výber niekoľko titulov, ale do aktuálnej nálady sa mi hodil tento. Tanečné filmy v poslednej dobe mali úspech, tak prečo nie. Začiatok, hm, ako to povedať, strhujuci?? Tancovačka a potom krásna zrážka plne obsadeného auta s kamionom. No prinúti vás to začať sledovať, už len z toho dôvodu, kto to bol a ako sa to vyvinie ďalej. Kenny Wormald, jeho príchod na scenu je opradený rúškom tajomstva, ale od prvej chvíle zaujme. Sympaťák, vtipný. Dej sa rozbieha. Niekoľko vecí sa vysvetlí. Prvá nelegálna párty určite nenechá diváka chladným. Krásna Julianne Hough ukáže niečo zo svojho tanečného repertoáru. Nieje divu že tu hrá, veď vo Variete po boku Christýny a Cher pekne zažiarila. JE zaujímavé sledovať, ako všetci, celé mestečko je krásne v nedeľu nastúpené v cerkvy. Jav, ktorý sa u nás vidí vo veľký sviatok a v Čechách asi ani v tedy nie. Po trochu nudnej pasáži prichádza pretek autobusov. Nič moc, čo sa týka spracovania, ale na oživenie celkom v pohode. Ak vás nerozhýbala prvá párty, tak žúrka v country štýle vás určite nenechá na pokoji. To je posledný taký svetlý moment. Potom je pauza, nedeje sa nič a nastáva vyvrcholenie. Bitka musela byť, škode že už asi od takej 15 minúty som vedel kto s kým a ako to skončí. Celkovo film pôsobý takým svižným, pohodovým dojmom. Dalo by sa o ňom povedať, že je to také B-čko Lets Dancu. Plus tu je určite hudba. A nenáročný dej. Samozrejme sympatická hlavná dvojica filmu len a len pridá. Ostatné vedľajšie postavy dotvárajú atmosféru. Myslím, že film neublíži, a na také to príjemné popoludnie s priateľkou rozhodne odporúčam. Rozhodujem sa medzi 2 a 3. Dam to druhé, ale s veľmi veľkým prižmúrením oka. 3 z 5 ()

• Linka "Let's Dance" sa nakrútila na 20 záberov. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. října 2011 v Austrálii. (Varan)
  • Počas záverečnej tanečnej scény vidno Rusty (Ziah Colon) v pozadí s Willardovým (Miles Teller) čiernym kovbojským klobúkom. Willard jej však na hlavu nasadí klobúk až pri ďalšom zábere. (Arsenal83)

Zaškatulkovaní (?) jinoši

Zaškatulkovaní (?) jinoši

29.03.2009

Robert Pattinson a Zac Efron. Každá průměrná dorostenka by některého z nich ráda viděla v roli otce svých dětí. Jaké role jim ale nabízí Hollywood? Pattinson se právě proslavil, takže se ještě nemůže… (více)