Manželství po italsku

• Itálie Matrimonio all'italiana (více)

Italská domácnost: bývalá prostitutka se srdcem na pravém místě a její zámožný samolibý milenec, kterého by po letech ráda donutila k sňatku, aby tak zajistila budoucnost svým třem synům. Kdo je otcem kterého z nich, ví jen ona. Nikoli jediné, ale nejpamětihodnější setkání výbušné dvojice Lorenová/Mastroianni v De Sicově bezchybné režii. (NFA)

Locksley

Dokonalá dvojice. Lorenová jako štětka naprosto kouzelná a Mastroianni též perfektní. A ty jejich italský gesta ... ()

kubilov

Tak Italské manželství nebo Manželství po italsku šlo trochu mimo mě. V jiných případech mám Sophii Loren Marcella Mastroiannho moc rád a můžu je vlastně ve všem, ale tady mi ta melodramatická linka moc nesedla, což však neznamená, že by šlo o špatný snímek. Minimálně ty flashbacky stojí zato. ()

PlysovyMacko

Komplikovany vztah prostitutky a don chuana v priebehu dvadsiatich rokov. Je tu sobas na smrtelnej posteli, nemanzelske deti aj vtipne sluzobnictvo ci ostre hadky. Ale vsak koniec dobry, vsetko dobre, no nie? ()

Pavel_Pan

Vynikající film, kvalitní knižní předloha. Jiná slova netřeba. Film je především prožitkem nad vzděláním, zkušeností a prožitým životem.  Recenze ignorantů, dehonestující film ( který přežil s noblesou 60 let) a herce, už mne neudivují. Jen naplňují smutkem nad jejich blbostí, povrchností.  A radostí, že nejsem na jejich místě. ()

ostravak30

Marcella Mastroianniho jsem viděl společně se Sophií Loren již ve filmu Včera, dnes a zítra. A tam se mi líbili víc. Nějak mě celý příběh ne a ne strhnout. Filumena jako bývalá prostitutka a oběť své rodiny, která ji vyhnala na ulici. Domenico jako obchodník, který touží mít doma služku a zároveň vyznávající styl jednání: „já jsem tě vytáhl z bordelu, tak buď vděčná a drž hubu." Jak je možné, že za jeho zády neporodila jednoho, ale dokonce tři syna, jsem moc nepochopil. To se doma opravdu moc nezdržoval. Ona zase předstírala umírání, díky kterému ho dostane pod čepec, ale její důmyslnost se svatbou mizí. Spíš bych čekal postupné zlepšování stavu. Není to moc komedie, spíše velké drama se šťastným koncem, u kterého je ovšem slovo šťastný s velikým otazníkem. ()

Leonisa

Podle mě to není komedie a už vůbec to není romantická komedie. A popis obsahu filmu taky nesedí. Je to o sobeckém muži, který rád střídá ženy a vydržuje si prostitutku. Ta během své "kariéry" porodí tři syny, které si ovšem nenechá ve své péči a jen zpovzdálí je pozoruje a finančně podporuje. Po několika letech na Domenica zatlačí, že už nechce být prostitutkou. Na chvíli se tedy stane milenkou s vlastním bytem, ale to netrvá dlouho, jeho matka totiž potřebuje služku a on provozní ve svých obchodech. Celkem 22 let uteče jako voda a Domenico se chce konečně oženit, ale jeho vyvolenou není teď již čtyřicetiletá Filumena. Ale ta se s tím po letech ponižování a jeho častých záletů nehodlá smířit... ()

DonBraso

Povídkový film Včera, dnes a zítra od Vittorio de Sica byl lepší.O tom jako žádná,ale tyhle dva uhrají i film,který vesměs nemá extra co nabídnout a přesto v nitru je skvělý.Já si myslím,že konec byl nejlepší,protože když se tyhle dva hádají,tak je to doopravdy paráda je sledovat.Viděno s dabingem,kdy V. Brabec daboval Mastroianniho a sedí dobře.Kdo má slabost pro Sophii,který to i zde nesmírně sekne,hold i trochu přihmouří očko.75% ()

Amaranta

Ze začátku nenápadné odstíny charakterů se vinou dál a rozvíjí se a ve fázi, kdy už jsem skoro chtěla sledování utnout, nastal obrat. Domotané linie se trochu narovnaly a vyklubal se pěkně promyšlený filmek. ()

Meggie3

Sophia Loren a Marcello Mastroianni k sobě tak ladí. Tahle výborná komedie s dramatickými prvky je přímo nabitá perfektními hereckými etudami. Je to příběh o něčem, nepředvídatelné, prostě ze života. To se mi na tom líbí a hlavní hereckou dvojici jsem si okamžitě zamilovala. ()

Houli

Skvělá Sophia Loren. Vidět film v originále a porozumět neapolskému nářečí otvírá divákovi další rozměr tohoto díla. Takže doporučuju italsky :) ()

sahier

Tento film milujem od svojich detských čias. Príbeh hovoriaci o osude väčšiny žien i keď u každej v inom garde ,ale v podstate absolútne rovnakom . Sophia Loren hrajúc ženu od jej pubertálnych čias až do ženy strednom veku -teda obsiahnuc približne 20 rokov života v jednom príbehu podala bravúrny herecký výkon . Mastroianni hrá úlohu priemerného ( teda klasicky promiskuitného ,ješitného a ženy zneužívajúceho muža) geniálne . Sú v ňom momenty , keď sa človek musí smiať cez slzy. Jasná pointa filmu je v tom čo povie každá žena, jediné na čom v živote záleží sú deti. ()

PTuranyi

Nie nejde o narážku na búrlivý spôsob manželskej výmeny názorov. Nebyť rozdielu takmer 30 rokov mohla by to byť pekná alúzia na Pretty woman. Akurát tá romantika prebieha len v spomienkach hlavných hrdinov don Domenico nemá až také mäkké srdce ako Edward Lewis a hoci je rovnako uhladený a príjemný, Filomenu nečaká sladký osud Vivian. V podstate ide o veľmi dobrú sociálnu drámu s jemným prvkom humornej nadsádzky v príbehu toho ako Filomena vzdoruje svojmu osudu. Čaká nás síce viac-menej šťastný koniec ale ten Filomene nepadne do lona len tak pre jej krásne oči. Produkcia je výborná a páru Sophia Loren-Marcello Mastroianni to zožeriete aj s navijakom. ()

gizi

Čekal jsem víc. 3/4 filmu je zcela průměr (50%), ta poslední čtvrtina to dohání, ta se mi opravdu líbila (80%), celkově to ale u mě vychází jen na 60%. ()

baroko16857

Pro mne nejpoetičtější a nejlepší tragikomedie vůbec. Obě polohy - tragická i komická jsou zde vůči sobě v plné symbióze. Ani jedna neubírá té druhé. Originálně a citlivě je tak zdůrazněno, že jsou obě stejně důležité. Ten původní dabing (Adamová, Kostka, Popelíková, Vinklář...) je dnes bohužel už zřejmě nesehnatelný. Velká škoda. Ten nový, nynější dabing (Žehrová, Brabec....) není nejhorší, leč oproti tomu původnímu je velmi slabý a obyčejný. ()

gael83

Loren je nepřekonatelná!!! Legendární, překrásná a tolik ženská, závěr mě dostal, ty slzy, mateřská hrdost a štěstí. ()