Film je založen na skutečném příběhu Howarda Markse, držitele diplomu z Oxfordu, který se stal hlavním dovozcem marihuany v šedesátých letech ve Velké Británii a podařilo se mu uniknout na čas vězení tím, že předstíral, že je agent MI6. Stal se také bojovníkem za legalizaci marihuany, díky čemuž se objevil i na kandidátce do parlamentu. (oficiální text distributora)

Nemik96

Docela zajímavě natočený životní příběh Howarda Markse, kterého skvělé stvárnil Rhys Ifans který měl dle mého názoru jointa v hubě dříve než se narodil. Zajímavý byl začátek , kdy první čtvrthodinku byl film černobílý a když si Marks poprve dál šluka, vše se ostře zbarvilo docela dobrý nápad :) Podle žánru filmu mě to nutí srovnávat s filmem KOKAIN který zbožňuji a beru ho vážněji než Mr. Nice který je zaměřený více do komedie tudiž uděluji 3 a půl ****. ()

klukluka

Říkám si, že je to možná tím, jak moc mám rád Kokain. Snad je to tím srovnáním, ale tohle byla sračka. Počínaje výběrem hlavního hrdiny, kterej je i na svůj skutečnej věk slušně omšelej, natož aby hrál středoškoláky, přes ten neskutečně zmatečnej způsob vyprávění, znásobenej uhozenejma, rádoby cool dialogama... Jsem v klidu. Nic jsem od toho nečekal, ničeho jsem se nedočkal. Ale je to průser. O to větší, že se měli od koho učit. ()

Phorbo

Samotný Ifans ode mě dostává 5*. Skvěle se hodící do role, kterou zahrál na výbornou. A snad ještě lépe. Za samotný film pak nemůžu více jak 3*. Dobový výraz filmu a solidní režie vypadají hezky, ale ze scénáře podle skutečné události se toho moc vytřískat nedá... Takže průměr na 4* ()

Everyone

...navzdory nízkému hodnocení (lehce nad 60%) já musím hodnotit o stupínek výše (asi kvůli tomu neortodoxnímu a neučesanému stylu a formě; ta ležérní surovost - ať už v myšlení postav nebo filmového rukopisu - je čerstvým větrem = snad kradmá alergie na Hollywood v prvním stadiu??).....námět, scénář, hudba, herecké (nejen v hlavní roli, ale v mnoha vedlejších) výkony,... David Thewlis byl ve své roli naprosto ďábelský. ()

merigieren

bylo to moc dlouhý a tak nějak podobný od vejšky pašoval, pašoval víc, ještě víc. pak ho chytli v usa, začal od začátku až ho zase chytili. Přitom používali šifrovanou řeč, nevázaný sex, hašiš a marjánku. je to docela hezky natočený takovej ten mafiánskej přístup s cool chlapíkem co si věří že je nedotknutelnej. ()

Mukunda

První polovina je zoufale utahaná, druhá polovina se pak snaží zachránit, co se dá. Částečně se to daří, nemohl jsem se ale ubránit pocitu, že snímek vyznívá do ztracena. Informací o tom, že je film dle skutečné události by se neměl nikdo snažit omlouvat mizerný scénář. Dramatické momenty mi připadaly umělé, komediálních prvků moc nebylo (i když těch pár bylo povedených). Slabší tři hvězdy. ()

mira.l

Jediným důvodem, proč jsem tuhle dvouhodinovou vyhulenou jízdu dokoukal až do konce, byla Chloë Sevigny. Jinak mi Howard Marks byl úplně u prdele, kdyby ho zabásli do konce života nebo ho někdo odprásk v půlce, bylo by mi to úplně u prdele taktéž. Co tohle vlastně bylo? Oslavná óda na magora, který obchodoval s drogama ve velkým? Já tohle nějak nepobírám. Divnej film o naprosto odporným individuu. ()

odvedle

Vcelku zaujímavý príbeh, bavili ma dialógy, rôzne prostredia, v ktoých sa dej odohrával, ale samotný dej až tak nie. Film je niečo na štýl Chyť mě, když to dokážeš, avšak zaostrené je viac na kriminálnu stránku. Najviac ma pobavili slova (vo voľnom preklade, čo som si zapamätal:) „ja som nechcel byť dealer, len som nakupoval vo veľkom, ale prisahám, že som sa to všetko snažil zhúliť sám“ ()

Swayne

Nesklamal, ale ani nezaujal natoľko, aby ostal dlho v pamäti. Mr. Nice je akýmsi prierezom Deppovho "Kokaínu" a Cageovho "Obchodníka so smrťou". Z Kokaínu má story hodenú do šmrncovného britského šatu s krásnym akcentom, z Obchodníka má vtip. Čo tomuto filmu však chýba je ucelený dej a spád - vždy sa tam niečo odohráva, ale chýbala mi tam gradácia k nejakej podstatnej scéne. Napriek tomu veľmi príjemné pozeranie. ()

Ruud36

Film má pomalejší rozjezd, ale postupem času začne nabírat na obrátkách. Dobře podaný a rozhodně zajímavý příběh pašeráka drog Howarda Markse. ()

Seev

Osobně mě na tomto filmu daleko víc než příběh drog zaujala geopolitická rovina - Irsko, Velká Británie, Afgánistán, Pákistán, Spojené státy, Mexiko... pro zaujaté lahůdka na pozadí. A mladý Howard hraný 43-letých Ifansem prostě k popukání. ()

Demoiselle

Tak u mě ty vlepené záběry do starého filmu fungovaly. Čistý, klidný a nepřehnaný příběh. Film je na čistou tři, ale díky mé neobjektivitě u Rhyse, musím výš! ()

Patr1k

prvých cca 20 minút je velmi dobrých, ale potom to upadá do priemeru, čakal som viac, miestami som sa nudil (natiahnuté zbytočne na 2 hodiny), inak dobrý herecký výkon Ifansa a kamera... ()

TraceurKK

Snimek ma ponekud netradicni stavbu scenare, ale i tak funguje. Je zde krasna spoluprace kamery se strihem. Hlavne ocenuji, ze nevidime jen spatnou stranku vecy a same bububu o drogach a dealerech. Shrnuti: objektivni, zabavne, pravdive. ()

pcarogers

Charizmatický hlavní hrdina, výborný a tentokrát nezjemnělý Thewlis, zajímavý příběh skutečného Howarda Markse, který je vskutku renesanční osobou (viz wikipedie.-)) a hudba Philipa Glasse, která každý film posune o stupeň výš. Ke konci už trochu nudné, protože jasné jak to dopadne, ale každopádně dobrá zábava. ()

Sky.

Podobně jako "Obchodník se smrtí" je tento film na míle daleko od skutečného příbehu hlavního hrdiny, takže je třeba to brát jako velmi volně inspirovanou komedii. Kdo má rád tento britský humor přijde si na své. Je tam mnoho vtipných okamžiků a příběh má spád. Při scéně s nahými vyhulenci několik lidí z kina odešlo (40 let a více :-)). Pokud nejste proti lehkým drogám určitě si přijdete na své. Herecké výkony všech hlavních postav vynikající! ()