No moriré sola

• angličtina I'll Never Die Alone

Čtveřice mladých dívek jede po delší době z vysokoškolských kolejí domů. Po cestě narazí na brutálně ubitou dívku. Odvezou ji na nejbližší policejní stanici ve městečku Trinidad. Po pár hodinách výslechu se vydávají opět na cestu a za chvíli zjistí, že je sleduje auto, které viděli nedaleko nebohé dívky. Začíná tuhý boj o přežití a zachování si alespoň špetky lidské důstojnosti. (Chatterer)

Khalesi

Chvíľami som si nebola istá, či sa dívam na horor, alebo na porno. Hudba presne taká katastrofa, ako v najlacnejšom pornofilme osemdesiatych rokov a herecké výkony tak toporné, že snáď ešte aj ochotnícke divadlo by to zahralo lepšie. Námet ohraný, to je fakt, ale aj napriek tomu sa dalo z filmu vyťažiť oveľa viac. Chápem, že tento žáner má svoje špecifické znaky, ale nemyslím, že trocha života do toho umierania by bola na škodu, práve naopak. ()

Shit

Pod celkem lacinou slupkou, která ale naštěstí nezasáhla herce, se skrývá opravdu skvělý rape & revenge, který může směle a bez rozpaků konkurovat hitům z 70 a 80tých let, kdy tyhle filmy letěly. Nicméně nedoporučuju slabším povahám, sice mě celkem zarazila cenzura některých scén, každopádně zabíjení a znásilňování tomuhle filmu nevadí ani zadleka tolik, jako záběr na mužský péro. ()

Crocuta

Argentinští "muži, kteří nenávidí ženy" v akci - občas se ovšem chovají, tak jak vypadají - jako dementi - a podle toho to s nimi dopadne. Tvůrci "No moriré sola" měli možná větší ambice, než natočit jen další variantu "rape and revenge", ale zatímco práce se zvukem je opravdu zajímavá a civilnost postav přidává příběhu na realističnosti, podivné prodlévání u dějově nepodstatných detailů a dlouhé záběry působí mnohdy vyloženě samoúčelně a chvílemi pohříchu i nudně. Celkem vzato si ovšem milovníci tohoto typu snímků přijdou na své, v rámci žánru určitě velmi slušný standart. ()

Karamanlis

Argentínsko-španielska pecka No moriré sola je priam krištalicky čistým zástupcom naoko mŕtveho subžánru rape and revenge, preferovaného najmä v 70. rokoch, ktorý v poslednom období povstal ako bájny Fénix z popola a opäť si našiel svoje okrajové publikum... Filmy ako No moriré sola, Run! Bitch Run!, Baise-moi, Chaos či nedávny remake The Last House on the Left dokazujú, že nejde iba o náhodné lastovičky a že rape/revenge je v plnej svojej kráse späť na scéne... ()

Kudly4

Když začínaly titulky, s tou parádní hudbou, říkal jsem si, že tohle bude určitě film, na který jentak nezapomenu. První polovina byla průměrná, kdy se seznamujeme s děvčaty. Pak přišly scény znásilňování - jako dobrý, ale čekal jsem víc. Druhá polovina už mě moc nebavila. Těšil jsem se na masakr v podání děvčat a ono nic. Je to špinavej a upocenej film, já osobně na něj asi nezapomenu z toho důvodu, že je to pro mě jeden z prvních, z těch méně známějších Rape & Revenge Hororů, který jsem viděl. ()