Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

Murphy722

Na anime filmy ani podobné věcičky jsem nikdy nebyl zatížen. Možná v tomto světě mi vadí, že vypadá všechno stejně jakdyby se kreslilo podle nějaké mantry dokola a dokola. Fanoušci anime nepověste mě za to!! Jen jako student umění vyjadřuju svůj názor. Ale když to shrnu toto dílko mělo dynamiku a švih. A taky skvělý dabing mistra "Skywalkera" ()

DaeGurth

Člověk musí amíky obdivovat... Vzali si k vykradení Danteho Alighieriho knihu. pozvali si japonské kreslíře a steně to dokázali zmršit neuvěřitelným způsobem... Na srovnání s anime je to příliš plytké... Jako kdyby se Disney pokoušel dělat variaci na Berserka (Gatsi odpusť, že tě k tomu tahám). Ve chvíli, kdy to začalo vypadat slušně jsem byl tak znechucen, že jsem to stejně vzdal... ()

Flopik

Predstavoval som si to trošku inak ale som spokojný. Je to krvavá režba kde Dante ide peklom, seká jedného démona za druhým a medzitým sa odkrýva priamočiary príbeh. Animácia miestami skvelá, inokedy zase hrozná. Lepšie scény, striedali nudnejšie. Za mňa 3*. ()

TaanStari

Stejně jako u Dead Space: Downfall je zde všechno strašně statické, nudné a nahovno a dokonce ještě mnohem víc... Těšil jsem se na smrtku z dema a dostalo se mi místo ní bandy dementních přerostlých mutantů. Jako doprovod ke hře asi jo, ale jinak asi né... Kvůli "eRkové" brutalitě a pohledu na vagínu fakt nebudu dávát několik hvězdiček navíc. ()

Saur.us

Ultrabrutální anime. Peklo, které je jen tak někde neuvidíte, drsný hrdina, krásná nahá hrdinka, proslov akce proslov akce krev krev krev krev proslov prsa krev. A dobrý soundtrack, který jsem ale zachytil až pri psaní tohoto komentu, kdy mě titulky spolu s hudbou jeli puštěné v pozadí. ()

ViktorEl

Celkom dobrý animovaný film, ktorý zaujme vizuálnou stránkou a peknými príšerami (ako od Del Tora). Dej určite každý pozná, tak to nejdem rozoberať, ale keby ste už zabudli tak tento film je dobrá voľba na oprášenie poznatkov. ()

Vilg

Dvě hvězdičky za prostředí nechť náleží designerům. Provedení úrovní pekla bylo nevídané. Jinak plytký západní pokus o anime řezničinu, které ovšem chybí jak přesvědčivost (v podstatě všechny Danteho scény v Jerusalémě), tak logika, koherentní děj a vyústění. Finální scéna s Luciferem je tak špatná, že se mi chtělo vzteky chechtat. S originálem dvě společné věci - jména postav a kruhů pekla. Toť vše. Stokrát raději Ninja Scroll, Jubei je aspoň sympaťák. ()

Tomihiro

,,Mnou vchází se do trýznivého města, mnou vchází se do věčné bolesti, mnou vchází se k těm, jež Bůh věčně trestá. Zanechte naděje, kdo vstupujete." Ta slova barvou temnou jako šrám jsem četl na branou pekla. - Dante Alighieri ()

Bozvav odpad!

Že jsou nám Asiaté kulturně na hony vzdálení to vím, ovšem to, že to nemají v hlavě úplně v pořádku, se dozvídám až skrze jejich animované filmové a seriálové počiny. Odpad odpadů. ()

inachisio

Ke shrnutí tohohle filmu mě napadá slovo děsivý. Děsivá (ve smyslu špatná) animace mi trošku kazila výhled, ale hlasy a projevy lidí a duší byly dost věrné a dejme tomu, pokud má film za úkol vyděsit člověčenstvo, plní ho na sto procent. Jestli je peklo takové, tak teda hrůza. Chtěla jsem si film pustit předtím, než si Božskou komedii přečtu, tudíž nevím, zda to mělo alespoň rysy, díky nimž by se dalo poznat oč jde (krom názvu, jmen, kruhů,... samozřejmě). Nakonec, dojem na mě film neudělal. Zpracování se mi nelíbilo, ale emoční složku to mělo a míru děsivosti vysokou. Pro jakou věkovou kategorii je to určeno? ()

Raziel_cz

Původního díla se Dante's Inferno sice moc nedrží, nicméně to ani videohra, podle níž animáč vznikl a jejíž reálie jsou zpracovány opravdu věrně. Nebýt nukleárního koně na začátku a někdy podivných změn ve výtvarném stylu, dal bych o hvězdičku víc. ()

Hapretor

Hezky animované, zároveň hezky ujeté. Zpočátku velmi překvapující, ke konci velmi nudící. Kdyby se zajímavý začátek - zkřížení romantické poezie a brutality - nezvrhlo jen v trapné vymlacování a hláškování, bylo by toto dílko opravdu záživné. Jednotlivé postavy - hlavně "boss" démoni v pekle - byli skvěle vykreslení. Vůbec všechny potvůrky v pekle se vyskytující, se mi velmi líbily. Nostalgie na hraní "Diabla" se dostavila a já si uvědomil ,že ztvárněná kulisa pekla také není špatná, ale mohla by být ještě temnější a drsnější. Filmeček ale nejvíce srazil stupidní děj v druhé půli. Jen máchání kosou a cákání krve. Závěrečný souboj mohl - ne měl být - delší a více nápaditý. Konec měl být více rozvinutý a srozumitelnější, ne tak useknutý. Ne úplně špatný, animovaný "úvod do základů křesťanské víry". ()

DHDV

Občas sice chaotické ale i tak to své kvality má. Perfektní výtvarné ztvárnění a docela celkem slušná podobnost s herní předlohou. Dlouho sem neviděl temnou fantasy a k tomu ještě animovanou- 4 hvězdy. ()

strikeman

Jako adaptace počítačové hry nadprůměrné, coby osobité filmové ztvárnění Danteho literárního díla příliš plytké. 50% ()

gumbo

Asi 5% filmu má svou kvalitu. Bohužel je to oněch 5% času, kdy autorům došli nápady a jen zkopírovali text z knižní předlohy. A to už je k zamyšlení. Ještě nikdy jsem neměl větší pocit nepatřičnosti u akčních scén. Bezduché mlácení pochopím v Mortal Kombat nebo ve filmu se Stevenem Saegalem, ale ve filozofickém dumání o pekle a trestu? WTF? Než tohle, raději nějaké pěkné intro s Kratosem. Verdikt: Vcelku bezduchá slátanina s nesmyslným dějem. 30% ()

Grimlok odpad!

Pokud někdo hrál hru a viděl i tenhle film, tak je tam opravdu hodně rozdílů. Sám o sobě je film ukecanej až běda. Nepochopitelně si Dante musí pokecat i s Luciferem, i když ho chce zničit. Panebože, dej mi sílu. Odpad. ()

desolator6

Najlepšie a najbrutálnešie zobrazenie pekla aké som kedy videl. Na to že to bol kreslený film (o hre som jakživ nepočul), toto peklo vplývalo na mňa veľmi impulzívne. Dej kupodivu tiež fungoval ako sa patrí. ALE! Ale ta akcia. FIK, ŠMAH, HOP, SKOK. ŠUP.... Ako malé deti. To ste si mohli odpustiť :/ ()