JW je mladý, charismatický muž žijící ve Stockholmu. I když má hluboko do kapsy, vede dvojí život – nelegálně se živí jako řidič taxi a následně si dopřává komfort vyšší třídy. Poté, co potká krásnou, bohatou dívku, zaplétá se do světa organizovaného zločinu. Začíná prodávat kokain, aby si mohl i nadále dovolit svůj přepychový životní styl. Kam až bude schopný zajít? (oficiální text distributora)

Hapretor

Až na některé úplně zbytečné postavy to ujde. Taková lacinejší "gangsterka" s několika velmi povedenými momenty. (např. Hej, Pičko !!! - prásk, prásk). Co mě ale překvapilo, že vlastně hlavní postava - a to i na plakátu - vlastně nemá tolik prostoru. Vlastně byla dost vedlejší. A závěrem se jako hlavní postava ukázal ten hašišák, vlasatej, mastnej, který se nějakým zázrakem dostal do výstavního kadeřnického salónu a prodělal výcvik USA mariňáků - jak jinak si mám vysvětlit, že oddělal úplně sám dvě po zuby ozbrojené party. No, podívání dobré. Ale musí se nemyslet a jen tak koukat. Zabaví, neurazí. ()

Kingjiri

Úžasnost některých filmů mi zustane navždy skryta, a to i v tomhle případě. Co je na Snabba Cash tak skvělýho? Já viděl jenom prvoplánový poselství, že drogy jsou špatný a s organizovanym zločinem by si člověk neměl zahrávat. Jenomže to už snad každej soudnej člověk ví. Kdyby bylo morální poselství podaný zábavnou formou, měl bych ještě možná pro film pochopení. Ale výsledkem je jenom velkej guláš, kde jsou všichni proti sobě a já jsem ztrácel místama přehled, kdo že to jako spolu táhne. Akce skoro žádná, napětí se dostavilo jenom zřídka. Pochváleníhodná byla hudba a technická stránka snímku, kvůli čemuž teď vkládám naděje do Espinosova Safe House (Edit 2012: Ani Safe House nedopad slavně). Severskou produkci mám rád, ale tohle mě fakt zklamalo, dvě silnější hvězdy. ()

cerbygerby

Tenhle film jsem sháněl dost dlouho, nějak se mi nedařilo sehnat titulky, ale pak to vše klaplo a mohl jsem sledovat dosti zajímavý krimi thriller, o týpkovi který si hrál na někoho kdo není a ani nemůže jen tak lehce být.. drogy, chlast a ženský, to nedělá nikdy dobrotu:) očekával jsem asi trochu víc, ale i tak mě děj filmu dost překvapil, a to jsem ani nevěděl že konec bude takhle otevřený..naštěstí jsem si v zápětí sehnal i druhý díl, takže jsem dostal konečné ukončení.. v celku oba díly měli něco do sebe, takže hodnotím oba díly podobně - 4* a 70% ()

dydl1

Moc dobý film.Propojení připravované akce mafie a život tří lidí,kteří se snaží přežít a zároveň vydělat nějákej ten kovák,aby ho použily pro své blízké a mohly se na oplátku kouknout do zrcadla,nebo si žít na vysoké noze.Názor na hlavního hrdinu bude mít každý asi jiný,ale určitě nebude jednoznačný.Film působí velmi drsně,ale zároveň člověka znejistí a nenechá ho odejít.zasloužený 4 hvězdy. ()

awokado

Panečku. Drsně severské krimi, bez patosu. Celých 119 minut stopáže jsem byl až po uši vtažen do děje. Neznámí herci podali kvalitní výkony, věřil jsem všechno, režie výtečná, film má, i přes svůj psychologický rozměr, dobré tempo, které si drží a v závěru graduje (naštěstí jen s částečným happyendem, pokud tam člověk nějaký nalezne:)). Tento film je zde, dle mého skromného názoru, určitě podhodnocen. 90 % ()

JPO

Není to vůbec špatný pořad, ale nicméně jsem moc rád, že jsem četl knihu před jeho zhlédnutím. Protože kdybych viděl dříve film už bych si pravděpodobně knihu nepřečetl a to by byla velká škoda. Knížka je totiž parádní záležitost, kterou jsem zhltl za dva dny. Film je z poloviny mimo mísu předlohy a moc jsem nepochopil proč tomu tak je. V knize ten hlavní děj je totiž parádní, kdy JW hlavně dealuje, vydělává neskutečný prachy, pátrá po sestře a Jorge kuje plány proti Radovanovi a Mradovi a vše se na konci krásně pospojí a protne. ()

flu

Přímočarý severský kriminální thriller, v němž se kupodivu nevyskytuje žádný stárnoucí detektiv se svými osobními traumaty (což musím ocenit nejméně jednou hvězdou navíc). Jen bych podotknul, že hlavní hrdina nebyl původem Nor, nýbrž Švéd z Norrlandu, což některým místním uživatelům zjevně uniklo. ()

viviak

Dalsi seversky film, ktory rozhodne neurazi. Medzi slabé stránky by som zaradil nie moc vydareny uvod, pomale-vlacne temto, zbytocne sceny, stopaž. Naopak ma potesila nepredvidavost deja(ok, bolo jasne ze to cele dopadne zle, ale detaily prekvapili), hlavna postava a to, ako sa dej zameral na jej pocity, emocie, a celkovo dalsie postavy boli rozvinute v dostatocnej miere. Linka s dcerou bola okrem tej hlavnej asi najsilnejšia. Aj ked bola stopaz dost dlha a zbytočna, davam filmu 4 hviezdy (70%) hlavne preto, že tak dokonalo zmáknuty zaver som uz dlho nevidel. Len škoda, že su pokracovania, sice človek nikdy nevie. Každopadne film určite stoji za skuknutie. BTW: tak pokracovania sa nakoniec vydarili :o) ()

john.h

Dobrý film o týpkoj, kterej chtěl bejt za zazobanýho vysokoškoláka, ale s pár korunama na účtě to jaksi nejde dobře. Tak se dá na dráhu, na kterou se dávát neměl, což zjistí už pozdě. ()

Shitonit

Velmi pomalu odtékající příběh plný zvratů zvratků a zváceností, umístěný do přebarevné krajiny švédských velkoměst. Na první pohled tomu chybí šmrnc, náboj a nářez, nicméně, při hlubším prozkoumání všech dílů, této xlogie, nutno uznat, že řemeslnost zpracování je na vysoké úrovni, a i přes občasné použití hophopkamery, ztvárnění tohoto příběhu dokáže pobavit, vyděsit a zároveň nenasrat. ()

4k7

Snabba Cash se umí tvářit vážně a taky zatraceně reálně. Stává se tak filmem, ke kterému se nevyplatí otáčet zády, nebo s ním zkoušet jinak vyjebat. Krimi thriller, kde touha po penězích, moci a snadném bezstarostném životě je mnohdy silnější, než obyčejný zdravý rozum. Vlastní svět, který zároveň nabízí strach a nejistotu na každém kroku... pomsta i zrada má tak větší výskyt, než komáři po povodních. Mám oddělat svýho kámoše, nebo raději počkat až on oddělá mě? Film, který sice nepůsobí jako umělecké dílo, ale určitě se na něj oplatí podívat ()

MyrnaAlec

Dvě hvězdy za to, že znám knižní předlohu a film je oproti ní mnohem, mnohem horší. Několik hlavních motivací není vůbec zmíněno, navíc přehrávání a melodrama. Škoda. Typové obsazení skvělé (až na Sofii). ()

Adámo

Ostře řezaný, surově realistický pohled na jednoho švédského "studenta". Film tuhý jako severská zima, jak příběhem tak zpracováním. Až mi vadilo, že jsem ani v těch "hřejivějších" scénách nedokázal k postavám najít bližší cestu. Proto jen 4. | 03/2013 ()

DJ Kritik

Drsný pohľad na imigramtov vo Švédsku. Chápem, že pri takomto ponímaní cudzincov je voči ním taká averzia. Neviem na koľko je to pravdivý obraz spoločnosti, ale film pôsobí dojmom realistickým, prirodzeným a nepriklášľujúcim. Ukazuje násilie v takej forme, v akej ho môžeme vidieť aj tu. A úder tu skutočne bolí. ()

ozzman111

Európsky thriller je iný. Nepotrebuje nadnesené témy ani prehnané akčné scény. Vystačí si netradičným spracovaním bez zbytočného klišé a originalitou. Taký je aj švédsky Snabba Cash. Tvorcovia sa zamerali na obľúbenú tému severských filmov o prisťahovalcoch a ich nelegálnych obchodoch. Reálne stvárnený námet, postavy a drsné pozadie sa zahráva z realitou, ktorá môže byť súčasťou našich životov a ani o tom netušíme. ()

WolfIssen

Nojo, takto to prostě chodí, když zvolíš cestu zkrze drogy. Drogy jsou prostě špína a nikde kolem nich není bezpečno. Nebudu se komentáři na toto téma donekonečna opakovat. Nicméně filmy s touto tématikou jsou perfektní a měli by všem sloužit jako odstrašující případ. ()

Pete

Moje slabost pro gangsterské historky a skandinávské prostředí vytáhla první Snadný prachy na 4 hvězdy, ale tak snadné to zase nebylo. Tak nějak eklektický, těkavý styl pro ozvláštnění vyprávění zde nebyl na škodu, jelikož poměrně všední zápletka variace "Bony a klid" směřuje lineárně k celkem jasnému konci. Kinnamana mám jinak docela rád, jenže tady hraje hrozně naivního, frackovitého hajzlíka, co si čuchnul ke smetánce, a držet palce vlastně nikomu z téhle partičky moc nelze. Pusher byl rozhodně o ligu výš, Snabba cash přesto potěšilo. ()