Thriller ze světa velkých peněz vypráví příběh klíčových postav investiční firmy v průběhu jednoho z prvních dnů finanční krize, jež se rozpoutala roku 2008. Když nezkušený finanční analytik Peter Sullivan (Zachary Quinto) odhalí informace, které mohou jeho firmu poslat ke dnu, vyvolá tím řetězec rozhodnutí – finančních i morálních – a katapultuje životy všech zainteresovaných na pokraj katastrofy. Pomocí skvěle vykreslených lidských charakterů film Margin Call ukazuje, že nic není jen černé, nebo bílé. V dalších rolích fascinujícího debutu scenáristy a režiséra J. C. Chandora se představují Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Stanley Tucci a Demi Moore. Margin Call nabízí neúprosný a odvážně autentický pohled na finanční průmysl a jeho aktéry ve chvíli, kdy stojí před rozhodnutími, která utvářejí budoucnost celého světa. (oficiální text distributora)

shereen

Trochu jsem se do tohoto filmu musela nutit, ale jsem nakonec moc ráda, že mi neunikl. Fantastičtí herci - hlavně Quinto. ()

Torpid

Komorní drama popisující první okamžik "Velkého finančního třesku" roku 2008. Film o odpovědnosti, kapitalismu, demokracii a taky o tom, že jitrnice své jíme, přitom prase nezabíjíme v nevědomosti své, tolik příjemné. Zjednodušené je to tak akorát, abych pochopil i já, ekonomický analfabet. Parádní sestava - Spacey, Bettany, Tucci, Irons, dělá z filmu jedinečnou záležitost. Chandor si svou režií i scénářem zasloužil mou dlouhodobou pozornost. ()

Mara97

Nebylo to špatné, ale nějak to nemělo tempo. Buď tedy ubrat stopáže a odstranit takové ty prázdné scény s čekáním na Den D, nebo se více věnovat trhům a ještě více rozebrat ten ekonomický krach - k této variantě bych se klonil více. ()

Stíba

Co jsem vám říkal ode dne, co jste vstoupil do mé kanceláře? Jsou tři cesty, jak si vydělat v tomhle byznyse. Být první, být chytřejší, nebo podvádět. Já nepodvádím. A i když bych si rád myslel, že tu máme pár hodně chytrých lidí, je o moc snazší být radši první. - Všechno prodáme. Dneska. ..... Muzika přestává hrát a pod rouškou noci se připravuje cílené a finální spuštění v té době už nevyhnutelné celosvětové ekonomické krize. Výtečná atmosféra kde skvěle konstrastuje noční město s celonočním jednáním o penězích, morálce, osobních a sporech a těžkých rozhodnutích, které je třeba učinit. Každá postava i každý dialog/monolog jsou hodnotným dílem do skládanky. Rád bych ve stejném duchu vidět natočené i pokračování následných dnů ale chápu důvody proč film končí kde končí a má to tak svoje kouzlo. ()

Camarro14

Hutná atmosféra, nadstandartní herecké výkony, brilantně napsané dialogy, temný soundtrackový podtext - to vše ucelené do dramatického pohledu na spuštění dominového efektu aneb počátku světové krize! P.S.: Ubrečené "Wall Street 2" dostalo nakopáno a to velmi elegantně !!! ... 4* = 90%! ... ()

HoR

Už som si pomaly začínal myslieť, že nápady už filmárom nadobro došli a že už na obrazovke neuvidím nič, čo by nevykrádalo aspom časť príbehu iného filmu. Celé to bolo dostatočne napínavé, zdramatizované presne tak, ako sa na ekonomickú krízu hodí a hlavne bolo z toho cítiť, že z niečoho malého sa vykľuje niečo naozaj veľké. Príbeh ma držal v napätí, ako to celé skončí. Bolo to absolútne zbytočné, pretože čakať na koniec, ktorý asi všetci velmi dobre poznajú zo správ je absolútne zbytočné. Koniec filmu - začiatok krízy. Nebyť Z. Quinta, v ktorom som neustále videl ušatého Spocka zo Star-Treku, tak som si film vychutnal bez rušivého momentu. ()

Patrik200s

Pre tento film ma sprevádzal pocit že som zrniečko piesku v púšti. Nemusel som pri tom vidieť ani státisícový dav, ani obraz vesmíru . Stačilo si predstaviť kde sa nachádzam v dnešnej biznis mašinérií a čo pre ňu znamenám a je mi skoro na zaplakanie. ()

sarfian

Ano je to sice finančne zaujímavé, ale skôr ako dokument o tom ako vyvolať finančnú krízu, alebo návod na ňu. No nič to nemení na tom, že ja sa chcem pri filme pobaviť a užiť si ho, ale tento som mohol vlastne len počúvať so sluchátkami v ušiach a zo zavretými očami podriemkavať. Hodí sa to celkom do rádia. VIDENÉ 1x a pre boha už to nikdy nechcem vidieť a ani počuť. ()

deLaFere

Věřím všemu a jsem přesvědčený, že skutečnost je ještě horší. Má to trochu zvlaštní atmosféru, ale herci podávají velmi dobré výkony a přitažlivost snímku postupem času vzrůstá. Na světě jsou dvě skutečná zla (nejen!!!) : politici a finančníci, nevím kdo z nich je horší. ()

bono22vox

sama znama herecka jmena dala vzniknout tomuto Tisnovemu hovoru - jak se da prelozit s originalu. Protoze firma je v tisni a to ve velie. Pribeh je vypraven thrilerovym zpusobem, od zacatku netusime, co se deje, jen je zde nejake zlo v pozadi, a onu financni hrozbu, ktera ze spousty lidi udela zebraky a jednu firmu skoro zlikviduje, postupne odkryvame spolu s hlavnimi postavami a ackoli film neprinasi nic noveho a objevneho a jde ve stopach teba Glengarry Glen Ross ci Wall Street, a pokud si libujete ve financnich zpravach o krizi, pak uz vubec nic navic film nepridava, presto je zrucne natocen a ani na moment me nenudil. Postavy jsou dokonale propracovane a o kazdem bycom dokazali rict jeji zivotni osudy ackoli se o nich v pribehu nikdy naplno nemluvi. Navic film ma klasickou vystavbu jednoty mista, casu a deje, coz se dnes malokdy vidi. V podstate se nehneme z budovy investicni firmy a to zhruba celych 24 hodin, pocinaje ctvrtou odpoledni... ()

waska

Mistrovsky zahrané, taky se není čemu divit, když se podíváme na jména, ale jinak prázdné a pro nezainteresované i možná trochu nesrozumitelné a zmatené. Nicméně lepší než Wall Steet 2. ()

josieaddms

Osobně moc na tyhle filmy nejsem. Všechny ty obleky, pusy plný čísel, a peníze, peníze, peníze... Spíš mě to zaujalo z toho hereckého hlediska, všichni pánové byli hodně dobří, dokonce jsem chvílemi zapomínala že jsou to herci, a docela dobře jsem je vnímala jako kravaťáky. Demi na mě tedy žádný dojem nedělá, a chudák vypadá dost špatně. Docela pěkný byl na konci ten proslov o penězích, a jak to s nimi ve světě chodí, co a koho všechno ovládají. Je zajímavé, sice pro mě už nepřekvapující, ale i přes to, jak strašně často peníze ovládají člověka místo aby to bylo naopak. Dokonce i takový pánové jací nám tu byli ukázáni, kteří si myslí že oni jsou páni peněz, tak peníze jsou páni jim. A pěkně z toho dýchala ta atmosféra té tragédie, v tu chvíli co zjistili že je tam chyba a jaký malér to způsobí. Takže pro mě je to takový ten docela zajímavý průměr. ()

Franc1s

Výtečné drama o počátku krize. O ruzných lidech s ruznými vlastnostmi a pohledem na věc. Jak se s tím každý vypořádá jinak a jak na tom vydělá. Spacey, Irons, Tucci pro ně brnkačka :) 8/10 ()

danny_21

Je to chladné, pro mě ne příliš zajímavé ztvárnění velkého třesku předcházejícímu poslední finančí krizi. Svět makléřů a jejich kejklí jsem si vždycky představoval tak nějak jako ho přednesl Jeremy Irons, rozhodně žádný naivky, kterým je to snad líto a mají morální dilema, že ožebračí milióny, protože pro ně je to je zábava bez důsledků pro běžné lidi. Co naplat, že je tam spousta dobrých hereckých tváří, když jediny Irons opravdu hraje ? - 40 % ()

simp23

"It's just money, it's made up. Pieces of paper with pictures on it." Ruku na srdce, zachovali byste se na jejich místě jinak? Těžko. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

24.01.2012

Špičkově obsazený bankrot

Špičkově obsazený bankrot

12.07.2010

Předevčírem jsme tu měli drama z Wall Street, které chystají Scott a DiCaprio, dnes je tady další, mnohem aktuálnější. Margin Call je nezávislý film neznámého scénáristy a režiséra J. C. Chandora,… (více)