Titanic II

• Česko Titanic - historie se opakuje (více)

Představte si, že o 100 let později po havárii slavného Titanicu vyplouvá jeho přímá kopie a co dramatického jej čeká? Bude to stejný osud? Opravdu nelze zabránit tomu, aby se historie opakovala? (ČSFD)

Deratizer

Kdyby nebyly natočeny předešlé verze Titanicu, hlavně velkofilm od Camerona, tak by jistě tato parodie tolik odpadu nevyfasovala. Holt se to musí brát s velkým humorem a nadhledem, jinak to samozřejmě odpadem zavání. Člověk se u filmu zasměje, když na Titanicu 2 vznikne panika :-) V té chvíli mi hlavou běhala představa, že by to mohlo být rozvinuto do černé komedie, nemělo to k tomu totiž daleko, konkrétně zmatek lidí a opakování se historie, tak to bylo velký sousto pro bránici :-))) Čekal jsem, že ti cestující tomu varování zpočátku nebudou moc věřit a budou to brát za stylový a účelový vtip večera a vznikne větší komedie, ale i tak jsem se zasmál. I na hysterické násilí se dostalo, rány pěstí apod :-) Prostě sranda film a zároveň parodie, která je filmově s nadsázkou natočena jako pokračování po sto letech po skutečné tragédii Titanicu, kdy je vyrobena jeho identická, technicky vylepšená kopie s názvem Titanic 2, takže ona to parodie není doslova, ale parodie z toho čiší víc než dost, jelikož vážně se film brát opravdu nemůže. Po technické stránce to není taková katastrofa jak jsem čekal, ani ty dialogy nejsou nijak dementní a hloupý jako samotný děj a film, tvůrce tam chtěl dostat prvky, které měl Cameronův film a samozřejmě to musel udělat primitivně a stručně, bez velkolepé výpravy a s malým rozpočtem. Ale jinak občas docela úlet film, který až takový odpad není, berte film s nadhledem a humorem, v žádném případě ne jako vážné pokračování Titanicu, jinak to odpad zákonitě je. Nedávám odpad filmům, které mě docela pobaví a rozesmějí, ať už demencí a hloupostí nebo účelovou komedií a u kterých lze vydržet sedět až do konce, ale proto nutno brát film s nadhledem!!! A to jsem už taky pár těch odpadů dal. ()

kingik

Antioscarový film, který vše myslí smrtelně vážně. Historie se neopakuje. Jen klid, Jack Dawson je po smrti, Rose DeWitt už asi taky a od Asylum tohle beru jako provokaci, která zůstala bez odezvy. Věrná kopie lodi Titanic s pořadovou číslovkou 2 u příležitosti svého stého výročí od katastrofy opět vyplouvá, aby brázdila oceán a ve svém reparátu, pokud možno, na jeho dně opětovně neskončila. Jenže proslulé lodi se smůla nevyhýbá ani v současnosti a její zkáza se opět neodvratně blíží. Těžko říct, co si studio Asylum od projektu slibovalo, ale tahle společnost se příliš neřídí komerčními a už vůbec ne vkusnými hledisky a dokáže s klidným svědomím splácnout film s "edwoodovskou" poetikou a neumětelstvím. Znalý divák si snadno dá dohromady, co ho asi tak ve filmu čeka, a s čím dopředu může počítat. Oslnivé triky to určitě nebudou, herecké hvězdy raději nehledat a o dobrém režisérovi si rovnou nechat zdát. Pokud od tohoto hlediska odhlédnete a jednou za čas jste ochotni slevit ze svých vysokých nároků na to, jak má film vypadat, není vyloučeno, že byste se při dobré konstalaci filmových hvězd a při hodně velké souhře zvrhlých náhod, mohli i bavit. O scénáře se u Asylum z větší míry stará Shane Van Dyke, který si zde rovněž zahrál jednu z hlavních rolí, konkrétně konstruktéra lodi Haydena. A třeba taková Brooke Burns, a její neodolatelný předkus, by mohla být dostatečně lákavou pozvánkou na palubu makety lodi, ačkoliv si její vědátorku paradoxně užijeme spíše ve vzduchu a to konkrétně v helikoptéře jako členku navigačního týmu, dále by to mohl být pokus o jakousi antiromantiku, který se hrdě nehlásí k oscarovému jmenovci, nebo snaha uspíšit tragédii anebo předpotopní triková složka filmu, kvůli které se Titanic raději znovu potopil. No hledal jsem usilovně, ale nešlo objevit něco pozoruhodného, za co by stálo obětovat vašich 90. minut života. Přesto jsem si jistý, čistě v rámci společnosti Asylum, že se jedná o jeden z jejich povedenějších husarských kousků. Jejich filmy se sice nepotkávají s kvalitou, ale ani s nudou. Tentokrát bych však viděl problém spíše v námětu, protože ten pozbývá na atraktivnosti. Jakmile se zde neobjevují trikově lacině odvedené kreatury, tak pak se není na co moc dívat, nebo se nad čím bavit. Film se opravdu bere příliš vážně a tím si možný sympaticky nablblý dojem sám podstatně kazí. Navíc, ona samotná myšlenka, kdy replika potopené lodi znovu ukončí svoji plavbu nárazem do ledoborce, respektive ji zasáhne obří vlna, což se v konečném výsledku rovná ztroskotání, porušuje všechny možné i nemožné zákonitosti, včetně té o pravděpodobnosti a přidává filmu na absurdnosti, která vynikne právě proto, že film tak nebyl zamýšlen. Když chybí nadhled u filmu na hranici parodie, je těžké ho vydávat za úmyslně nepovedený. Krom toho, o tuhle nálepku film vůbec nestojí. Dokonce je z něj mnohdy cítit, že si hraje na víc než je, nebo na co stačí. Ultra laciná atrapa lodi a její následné potopení těžko najde při dnešních trikových možnostech u diváka pochopení. Titanic II není až taková totální fraška. Čekal jsem to mnohem horší a tvůrcům nechyběla odvaha přiživit se na slavném filmu. Dokonce má své "silné" momenty. Za odvahu, závěrečnou svižnou a napínavou katastrofickou třetinu, spolu se sympaticky antimilostným dojáčkem, tenhle Titanic nepotopím. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

dainio odpad!

Takhlens....zkouknout se to, jakože "dá". To je ale všechno. Prvoplánový záměr, zaujmout a navnadit diváky názvem titulu, je více než jasný. Herci (pokud se to tak, dá vůbec nazvat) si zřejmě chtěli okusit, teatrálnost a krkolomnost na 110 %. Tipoval bych, že většina z nich má maximálně zkušenosti, z "mini-štěků" v laciných trapárnách, které jdou okamžitě na DVD. Následně jsou prodávany za klasickou cenu 49 Kč či zdarma k rozebrání na nějakých reklamních kampaních, jistých firem s výrobky, pro své věrné zákazníky, čili důchodce. Shlédnutí tohoto braku lze srovnat s konzumací nevalného gothajského salámu. Tzn. požít - vyprázdnit. Divák, je celou stopáži znuděn. Poslední kapkou do hrobu, je množství trapných počítačových efektů, jakoby stvořených od nějakého maniaka, sedícím před PC, pojídajíc koblihu a "mastícím" lecjaký video-software. Jinak si to nelze vysvětlit. Některé záběry se dokonce opakují. Scény "uvnitř" jsou evidetně natáčeny v nějakém obchodním centru alá Tesco. No prostě hrůza ! Trapné, blbé, nudné, děsné -- zkrátka Asylum. ()

Jaro.Krafcik

Takže tak, pozrel som si pokračovanie titanicu. Ale nie teraz važne, titanic 2 nieje pokračovanie. Ide o tv film ktorý je až tak otrasný že sa dostal do top 10 najhorších filmov tuto na portáli csfd. Prečo som teda nedal odpad ako 85% ľudí? Za dopozeranie, a celkom slušné efekty. Nieje to zas český film s trapným humorom. Ale zase nad 15% sa isť nedá a aj najväčší filmový fanúšik bude mať problém to dopozerať. My heart will go on pieseň na konci budete márne hľadať. Strata času. 1* ()

majec4 odpad!

Od prvych minut som vedel ako budem tuto snimku hodnotit. Ludom, ktori stoja za tymto fimom by som uz natocit vela nedovolil. Prvych 20 minut si ludia kyvaju. Tak otravne a odflaknute mavanie na rozlucenie som vo filme este nevidel :). Efekty? V roku 2010 sa odvazit natocit film s takymito efaktami, ufff, to chce odvahu. Podla mojho nazoru nie je potrebne ziadne dalsie hodnotenie. Film by som ale urcite odporucil pozriet, pretoze zistite ako hlboko sa da klesnut pri filmarcine. Toto je uplne dno. ()

• Natáčelo se v Los Angeles a blízkém okolí. Některé scény byly natočeny na lodi Queen Mary. (Cheeker)
  • Na jedné z obrazovek můžeme po zásahu ledovcem spatřit informaci, že byl překročen „Ismay-Rosejackův práh“. Jedná se o odkaz na J. Bruce Ismaye, předsedu společnosti White Star Line v době plavby původní lodi, a na ústřední mileneckou dvojici v Titaniku (1997). (L_O_U_S)
  • Navzdory obecnému předpokladu diváků nemá Titanic II představovat pokračování Titaniku (1997). Film je pojmenován podle ústřední lodi, přestože komerční kalkul společnosti Asylum je zde naprosto čitelný. (L_O_U_S)