Velký třesk

Krátkometrážní / Experimentální / Animovaný
Itálie, 2010, 10 min

Režie:

Blu

Streetartista fungující pod jménem Blu rozjíždí přímo v ulicích vodopád vlastní imaginace a za téma si tentokrát nebere nic menšího než vznik a zánik... všeho. (Morien)

ledzepfan

Mazec.. Velký třesk a následná -poněkud alternativní- evoluce ve 2D i 3D. Šíří se to, rozlézá, bují, vyvíjí, množí a zaniká skrze a v převážně industriálních prostorách-volně, hravě, bez hranic. Tentokrát to má hlavu i patu a dokonce i myšlenku-takže klíďo plný počet rudých bez ohledu na to, že pár drobností mi tam úplně nesedlo. ()

Bajda

Subjektiv má pravdu v tom, že ta pointa je trochu zbytečná a působí levně. Jinak je ale Blu s každým svým dalším krátkometrážním filmem lepší a lepší. Technicky i kreativně. Jsem zvědavý jak dlouho dokáže tenhle trend udržet. ()

ABLABLABLA

Ehm... tak to je totální bomba... I'm speechless (almost), Prostě od velkého třesku, přes evoluci až po zkázu lidstva zaviněnou námi samými, která vyústí v další Big Bang. Sice postup práce jde taky místy vidět, ale za to hraní si s dalšími objekty v okolí, nejen kresby na povrchy tomu dodalo ty pravé grády. Přechod do písku? Mistrovský tah. Polykaní kreseb ze zdi předměty? Bravůrní. Zaručeně nejlepší... jde vidět, že na sobě pořád makal a makal. Ti dinosauři aka větší přežije a bohužel je jedno jestli si z popelnice uděláte skate, byli parádní. No a potom zařvání toho jednoho dinosauráka a děs a odvanutí osoby? Tak tady mi kooperace s lidmi vůůůbec nevadila. A ta hudba? Wau. Pád asteroidu byl lehce málo grandiózní, ale následný vývoj a záhuba lidstva to dostatečně napravily. Zaslouží si to víc než 5* a doufám, že kromě těch dalších dvou najdu někde i další. K vidění zde: http://vimeo.com/13085676 ()

honajz2

Nutno uznat, že to muselo dát sakra práce, tudíž jen minimálně za to ten film (a tvůrce) dost cením. Má to i zajímavý nápad a podmanivou atmosféru (a naštěstí od ostatních mě z toho nebolely oči), takže bych to označil za velice povedený film. Akorát mi vadilo, že z toho ve finále nevypadne nic překvapivého ani silného a kolemjdoucí lidé působí poměrně rušivě. 4* ()

Aelita

I když (graffiti) evoluce není žádná revoluce, nelze nežasnout nad dobrovolnou evolucí od člověka hravého k člověku pracujícímu. ()

Estrellita

Blu je prostě machr a tohle muselo dát nejspíš ještě více práce než argentinské Muto. Vystihnutí příběhu je skvělé, bohužel i konec je až děsivě reálný. Paráda! ()

Kmotr76

Jestli se mi předchozí díla mistra jménem Blu líbila, jeho nejdelší film se mi nemůže nelíbit. Všechny prostředky jsou zde dovedeny k dokonalosti a dílo má nějaký hlubší smysl a děj, i když sdílím názor, že ta atomová bomba na konci je trochu moc klišé a tak nějak zbytečná. Ale jinak je to udělané působivě s maximálním využitím městských prostor a snad ani nemusím dodávat, jakou to muselo dát práci. ()

Ravi

Co chybělo v Muto a Combo, dohnal Blu v Big Bang Big Boom. Má to hlavu a patu, skvělý nápad i provedení. 90% = 5-/5 ()

Herzeleid

Super zajímavej nápad, ale po chvíli mě z té kamery začalo být nevolno. Nemít ji tak "rozklepanou" a zkrátit stopáž, tak by to byla pecka. Bohužel jsem neměl tu sílu to dokoukat. ()

Herráček

Vím, že nezávislá tvorba toho skrývá hodně, ale stejně ještě občas žasnu. Kam se hrabou lidi jako Gilliam nebo Burton. Blu má vynikající obrazotvornost. Dnes je streetart umění v nejčistší formě a tenhle filmeček to jen dokazuje. ()

RomeroIsGod

Blu je jeden z nejnašlapanějších streetartistů současnosti a je to vidět. Perfektní práce s plochou i prostorem, výbornej nápad a spousta hodin (dnů) práce. Tohle cením . 90% ()

LadyEsik

Dala bych pět hvězdiček, když si představím té práce, co za tím stojí :) Ale nemůžu dát, protože z té roztěkanosti obrazu mě vždy bolí oči... ale rozhodně mnohem lepší než Muto :) ()