Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Guzo

Americké thrillerohorory jsou poslední dobou na ústupu před těmi španělskými a Los Ojos de Julia to jen potvrzuje. Těžko se dnes vymýšlí nějaký originální scénář, ani tento film nepřichází s ničím úplně novým, ale je výborně atmosfericky natočený a napětí slušně graduje. Navíc herci jsou naprosto "obyčejní", nejedná se o dvacetileté modelky a hráče amerického fotbalu. Díky tomu je to realističtější a z mého pohledu o dost lepší. 7/10 ()

deckardx

Skoro dvě hodiny husté atmosféry a vynikajících hororových nápadů. Takové sou Juliiny oči, které se nespoléhají na mladou generaci herců a hereček, ale jsou poctivým přírustkem do španělské rodiny hororů. Zdá se mi, že v poslední době se musí po parádním hororu sáhnout do Evropy, v Americe jsou nějak bez nápadu a kvality. ()

MissyRock

Španělská delikatesa, která vás rozhodí z normálu! Smekám před každou minutou filmu, protože každá měla své opodstatnění a patřičné místo. Jsem nadšená a vystrašená... a tak by to po správném hororu/thrilleru mělo být! ()

jefff

Hodně silné čtyři hvězdy (spíš čtyry a půl) pro další španělský skvost, který kombinuje horor a thriller. Zkrátka králové strašidelna, mysteriózna a napínavých scén již dávno nejsou američané, dokonce ani britové nebo japonci, ale právě španělé. Mají skvělé režiséra a ještě lepší scénáristy, kteří dokážou vytvořit hodnotné dílo i v odsuzovaném žánru jako je horor. Los Ojos Se Julia má sice malé mouchy, ale ty ji rád odpustím a s klidem v srdci všem film s radostí doporučím. La Cara Occulta byla sice ještě o něco lepší, ale i tak bych tento psycho film řadil k tomu nejlepšímu. ()

Almásy

opäť film z kategórie poctvá žánrovka, príbeh je niekde medzi Čakaj do tmy s Audrey Hepburn a Šiestym zmyslom, excelentne vystavaný thriller, veľmi dobre zamiesené hororové cesto. fungovalo to, po všetkých stránkach. a soundtrack jeden z najlepších za dlhú dobu. ()

zsn

Pecka! Včera jsem koukala na Contratiempo, teď toto, pár měsíců nazpět El guardian invisible - a vše ve mne zanechalo podivnou atmosféru. Španělé mají něco do sebe, zase pro jejich národ typicky jiný charakter snímků, a to miluji - když můžete podle atmosféry hádat, jaká země za daným snímkem stojí. Španělům jdou krimi i dramata, a to vše křížené bizarním hororem. ()

Šakalík

Příběhem poněkud překombinový thriller, který sází na tíživou atmosféru, jež je chvílemi opravdu velmi silná. Jenomže pohříchu se to všechno rozpouští v přetažené stopáži, takže některé pasáže se docela vlečou, nehledě na to, že – pozor SPOILER – zpočátku mysteriózně vyhlížející snímek stejně nakonec spadne do klišé „terorizujících“ thrillerů typu křehká oběť vs. násilnický psychopat, což mě osobně dost zklamalo. Navíc některé dějové zvraty jsou přitažené za vlasy a celkově mi tenhle film prostě nějak nesedl. Jenomže v určitých pasážích je to opravdu velmi napínavé (třeba ta závěrečná bitka ve tmě – ta dala vzpomenout na Čekej do tmy), takže říct, že by mě to vyloženě nebavilo, taky nemohu. Volím proto zlatý střed. ()

Forsberg11

Práve takéto filmy doslova zbožňujem. Krásne španielské prostredie, pestré farebné filtre, málo postáv, napätie, strach a úžasná kamera, ktorá nádherne umocňovala celkový dojem z filmu. Film od začiatku šliape na plynový pedál ako sa len dá, a nezastaví sa takmer až do konca. Nenašiel som tu žiadne hluché miesta. Ani sekundu som sa nenudil a bol som absolútne unesený príbehom počas celej stopáže. Sympatické postavy predstavované šikovnými hercami sú ďalším z mnoha plusov tohto hororu. Niektoré scény, hlavne tie hororové, sú doslova geniálne. Spomeniem najmä scénu zo ženských šatní, či scénu v Ivanovom byte, ktoré mi doslova naháňali hrôzu. Ešte raz: maximálna spokojnosť, film zo seba dostal čo sa len dalo. Znovu vďaka Španielom. Takto sa robia kvalitné, moderné horory. Len tak ďalej. 80 %! ()

OughJay

Možná, že se opakuju, ale když už horor, tak jedině španělskej. Lepší se prostě v dnešní době ve světě netočej. Jak oni uměj pracovat s atmosférou, to je neskutečný. A to se tu ani neobjevujou žádný nadpřirozený prvky, všechno je to jen o slepotě a temnotě, která člověka obklopí. Je ale nutný to vidět v originálním znění, protože i ta španělština dokáže hodně. A Belén Rueda? Myslim si, že ta se i ve svym pokročilym věku ještě podívá do Hollywoodu a zanechá tam po sobě hlubokou stopu, talent na to rozhodně má... ()

PfefferSalz

Horor bych tomu neříkal. Byl to takový thriller, který spíše nepotěší, i když ani úplně neurazil. Bohužel, Juliiny oči neupoutaly moji pozornost natolik, abych jim mohl dát vyšší hodnocení. Španělé to sice umí, ale umí to i lépe. ()

herr_carter

Proč sakra nevzniká ve Španělsku více filmů, který se v popisku pyšní podtituly "thriller/mystery"? To je prostě kvalita, jaká se v Evropě vidí možná jenom v severských zemích a možná kvůli tomu, že se tyto filmy neserou mainstreamově s popcornem do davů, si udržují takovou kvalitu. Belén Rueda je pro mě jednou z nejlepších evropských hereček a jak tady, tak například v nedávno shlédnutém brilantním "Tělu" mi stačí pár jejích pronikavých pohledů a mám dost......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Od tohodle rejži sem viděl zatím 3 filmy, všechny tři zatím 5 hvězdiček, což je stejná úspěšnost jako sledovat filmy od Nolana. Tohle je rejžova prvotina a je to celkem znát, že je to eště takový nedomáčknutý. Jako napětí, který tady vládne je supr, od začátku seš napnutej. Ale blbý taky je, že téměř od začátku víš kdo je vrah. Okouzlující milfka tady předvádí one girl show celej film. Konec mi přišel už hodně přitaženej za pačesy, ale jak říkám, rejža se potřeboval na něčem naučit točit a tohle je ztraceně dobrej začátek... ()

DavidS.

Řemeslně zručný a atmosferický thiller, kterému dominuje zralý sex appeal Belén Ruedy...Hrozba ztráty zraku děsivá už sama o sobě i bez psychicky narušených jedinců...Scénář mohl nabídnout více než jen interiérovou hru na schovávanou a na honěnou...70% ()

bari68

Tu je práve vidno, že európska hororová produkcia pomaly, ale isto tú americkú valcuje na plnej čiare.Ukážkový prípad, že na vytvorenie správne hustej atmosféry a napätia, netreba hektolitre krvi a pod.V prítomnom filme stačilo trochu tohto remesla,dobre vedená hlavná postava a vážne veľmi kvalitný scenár,obsahovo a zápletkami detektívny,kde som vraha tipoval každých desať minút iného.Krásny podvod na divákovi. ()

MilkyA

španielska hororová/thrillerová produkcia sa mi po roku 2000 zdá byť najlepšia a jediná, ktorá sa systematicky úplne nezhovaďuje... po Espinanzo del diablo, Recu a Faunovom labyrinte prišli Los ojos de Julia, ktoré sú asi tou najlepšou zhltnutou čerešničkou po sto rokoch trápenia a zlého trávenia z nevkusných a nechutných exploitationov ... príbeh si nekadí do vlastných radov, napätie je vystupňované, niekoľko vizuálne zaujímavých scén sa tiež nájde a hlavne : thumbs up for Belén Rueda :D ()

korndaddy

Podobně jako seveřané mají vynikající smysl pro dramata, tak ve Španělsku umí horory s pěknou atmosférou a zajímavými nápady. Nejinak je tomu i zde. Příběh dvou sester a nevyjasněných událostí ohledně úmrtí jedné z nich. Vše podpořeno pocitem bezmoci, a atmosférou jenž je ke krájení hodná. Ale i tak je snímek moc dlouhej a konec ještě delší a ani Belén Rueda to nezachrání. Hezky se na ní kouká, to jo, ale ne dvě hodiny. ()

Jespe-film

Perla svého žánru a další stvrzení toho, že Španělé prostě umí. Los ojos de Julia, La isla minima, Tesis, Contratiempo, Mientras duermes, Los cronocrímenes a mohl bych pokračovat dále. Netradiční zpracování, originální námět či hutná atmosféra je to, čím se španělská kinematografie mnohdy výrazně odlišuje od zbytku světa. A uvážím-li, že za každým výše zmíněným snímkem stojí někdo jiný, máme tu celkem velký potenciál pro další kvalitní tvorbu. Stejně tak, jako seveřané umí dramata, Španělé jsou mistři thrillerů a Los ojos de Julia to vystihuje snad nejlépe! ()

MareT.

Budete mít velmi silný pocit, že se díváte na názornou ukázku moderního thrilleru. Celý film se dělí na dvě části, z níž je první tajemná a "vyšetřovací" a ta druhá napínavá a tajemná. Bohužel pro mě, veškeré překvapení jsem nějakým způsobem vytušil, ale to neubírá na kvalitě a dobře zahraného filmu. Místama se dá napětí i krájet (hlavně ve scéně s čajem). ()

Hanys_

Velmi dobře, pane Morales. Takhle mistrně budované napětí, tohle se totiž už jen tak nevidí a některé scény by zasloužily i zásluhou výborne Belén Ruedy tesat do čítanek (čaj u ošetřovatele!!). Momentálně u mě horror roku. 9/10 ()