Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi

(TV film)
  • USA Legend of the Boneknapper Dragon (více)

Když Tlamounův dům lehne popelem, má o pachateli hned jasno. Tvrdí, že mu dům podpálil děsivý drak Kostikrad, před nímž utíká celý život. Legenda praví, že Kostikrad vypadá jako obrovský létající kostroun a před ničím nezastaví, dokud nezíská poslední dokonalou kost do svého brnění. Tlamoun se chce drakovi pomstít, jenže nikdo z Vikingů nevěří v jeho existenci. Na výpravu za Kostikradem se proto přidává jen Škyťák se svojí bandou. Zakládají se pověsti o děsivém drakovi s brněním z kradených kostí skutečně na pravdě? (Česká televize)

phoebess

Ztřeštěné, zábavné, ale k dokonalosti tomu něco chybí... Ale odlišení vyprávěné (vzpomínkové) animace od té dějové se mi moc líbilo. ()

SarumanKo

Zbytočnosť a prostotu tohto príbehu ospravedlňujú iba "superhrdinská" dvojka veľryba a jak, flegmatický baran Phil a šťavnatá Powellova hudba. Najlepším samostatným kraťasom od Pixaru to nesiaha ani do polky členkov. (5/10) ()

Crawler-D

Důvod, proč se bojím druhého dílu Draka. Nelze zkopírovat strukturu, která zajistila filmu hlavní kouzlo, a na krátké ploše tohoto animáku, kde se Bezzubka objeví v jediné scéně, to je více než viditelné. ()

Martrix

Kdo má nakoukaný seriál, dá tomuto kraťasu minimálně stejně hvězdiček. Je to krátké, vtipné, úderné, velmi dobře zpracované...prostě bezva jednohubka. ()

bartias

Příjemný krátký animák chytře využívá popularity filmu Jak vycvičit draka i kombinace trojrozměrné a dvojrozměrné animační techniky. Příběh je jednoduchý ale efektivní. Jestli jste si pochutnali na celovečerním filmu a chcete dračí nášup dřív, než stihnou natočit pokračování, určitě neváhejte. ()

Estrellita

Milá a přítulná hovadinka, která ale oproti filmu obsahuje pár logických blbostí, a proto nedám plný počet. Ale pobavilo! ()

Maki89

heh, podarene "pokracovanie" uzasneho animaku... skoda ze to malo iba 16 minut... ale ma byt serial, tak sa tesim ako male decko :) velryba a yak boli super, ale najviac ma aj tak zabila ovca Phil...8/10 ()

adam9

Bez Toothless to prostě není ono. Ne že by Gobber byl špatný, ale tento příběh se jaksi vymykal tomu, pod čím si představuji Dragons svět. ()

Stružák

Škoda, že filmu chybí víc vtipnějších momentů. Příběh je docela zajímavý, animace hezká, ochočená ovce super. Jenom je to celé trošku nuda a chybí mi motivace se to podívat znovu... ()

Mauric

Neuvěřitelně vtipně neuvěřitelná historka jednoho stáreho Vikinga! Dreamworks opět boduje na celé čáře. "You expect us to believe that a frozen Viking punched you in the face?" "Yeah, twice." ()

Rozjimatel

[3,5*]     "All right. Who'd like to be dragon bait?"     Krátky bonus k veľmi úspešnému animovanému filmu How to Train Your Dragon (2010). Príbeh o hľadaní jedného legendárneho draka je miestami poriadnou šialenosťou, ale musím priznať, že rozprávanie starého Vikinga je celkom zábavné.     "It crashed into the glacier, causing the avalanche of frozen Vikings!" ()

TheKiw

Stylem se od mateřského filmu zcela odklánějící, neuvěřitelně nehorázná a zároveň povedená křáplost. Množina příliš absurdních nápadů smetených u Dreamworks ze stolu během plánování How To Train Your Dragon. ()