Rundskop (v holandštině „hovězí hlava“) je thriller o mafii, která v Belgii vydělává na hovězím masu ze zvířat, kterým podává hormony. Vyšetřovatel Daems je nalezen mrtvý, zatímco jeho BMW zmizelo. Co s tím mají společného maskulinní Jacky, Vlámové a Valoni, hormony a temná atmosféra? (Pevek2)

chelseaman22

Pokud si rádi pícháte steroidy primárně určené pro hovězí, tak zbystřete! Uvidíte celou plejádu steroidů, býčí šíji, od níž by jste nechtěli dostat po hubě a brutální zbití varlat šutry založenými na křemičité bázi. Obzvláště u těch šutrů na chvíli odvrátíte pohled. A po drcených varlatech už není co k vidění. 31% ()

danoo

Namiesto väčšej centralizácie sa film zaoberá veľkým množstvom vedľajších postáv a vzťahmi medzi nimi, ktoré je občas ťažké identifikovať. Pridajte k tomu zmätok okolo policajného vyšetrovania prípadu „belgickej hormonálnej mafie", do ktorého je zapletený hlavný protagonista. Čo je naopak zobrazené veľmi živo je jeho detská trauma a jej vplyv na jeho život. Celkovo smutné, realistické a presvedčivé. ()

pabulator

To je opravdu poprvé co jsem viděl co to s chlapem udělá když se mu bouří hormony.Matthias Schoenaerts to zahrál na výbornou člověk pronásledovaný svým osudem prostě kus vola, v rozkroku puding,v hlavě piliny a v krvi nadměrné množství testosteronu.Jenže bohužel tento film je stejně jako hlavní hrdina takový hormonální hybryd,který vlastně neví co chce.Hláška sklidni hormon tady nabývá úplně nového rozměru co Jacky? ()

ghatos

Netradiční prostředí hormonální mafie v Belgii + duševně devastovaný chovatel, jehož osobní tragédie je hlavním bodem psychologické složky filmu. Zní to zvláštně, působí to nezvykle (i díky stylu režie). Výborně to popsal Marigold. 57%. ()

zigíš

v kontrastu k muskulatuře titulního ´hrdiny´ subtilní drama (!) citlivě nasnímané, syrové a pošmourné jak belgický venkov ..srovnání s Pusherem je poměrně na místě, Roskam sdílí obrazovost i schematičnost Refna.. P.S. těším se na letošní The Drop a konfrontaci Hardy vs. Schoenaerts ()

Skeksis

Najlepšia Schoenartsova rola, aj keď je výborný v každej. Citlivosť/agresia, láska/nenávisť, bezmocnosť/sila... Všetky protiklady sú tam namiešané tak akurát. Matthias Schoenaerts je veľmi tvárny herec, jeden z mojich najobľúbenejších. Ľutovať môže iba zopár rolí, s ktorými súhlasil, a ktoré dodrbali režiséri. ()

koog

Slovo "síla" tento film dokonale definuje po všech stránkách. Film, na který se nezapomíná. [MFFKV 2011] ()

klukluka

Mrzí mě to, krásně se to jmenuje, má to pěkný plakát, hraje v tom chlapík, kterej mě totálně odrovnal v "Na dřeň", takže jsem se na to hodně těšil, ale steklo to po mně jak voda, vůbec nic to ve mně nezanechá, maximálně tak myšlenku na rozmašírovaný koule nějakýho malýho kluka. Ale příběh? Nula. Sympatie k některé z postav? Absolutní, absolutní nula. ()

BlackTom

Náhodný výber, originálna téma... Existenciálny horor, toto slovné spojenie mi od pozretia stále blúdi hlavou... Surové, brutálne, a stále ešte podané vierohodne, dokonca s humornými vsuvkami, ktoré našťastie nepodkopú hodnotenie, ani celkové vyznenie. Náhody vedia s ľudským osudom pekne zamávať, a hoci bol záver filmu nevyhnutný, s hlavnou postavou sa nedá nesúcitiť. Silný príbeh. ()

DannyBoy80

Trochu divný film musím říct. Ono z té Belgie nic normálního asi nevyleze :) Každopádně film o týpkovi, který se nápadně podobá kravám, které s rodinou chovají. Cpe do sebe podobné sračky jako cpou kravám, aby byly takové větší a lepší. Což je záležitost na pomezí mafie. Nicméně našeho hlavního hrdinu trápí jiné trauma, díky kterému se odváží dokonce do parfumérie. Na jedné straně Vám ho musí být líto, na druhé je to hovado. ()

LBsmoke

neuvěřitelně silná věc.. kterou výborně vystihuje její název(a plakát).. ........................................................................... (přiznávám že na 5* to asi úplně není spíš 4/5, ale rád se přikloním k vyššímu hodnocení ) ()

ApsidalTill

Fascinujúce a úprimné dielo mladého tvorcu. Po celý čas sledovania stopáže som chcel, nie! Musel som byť na jeho mieste a mstiť sa. Následne prišiel efekt rozhodnutia a logiky, ktorý mňa zase posadil do kresla. Absolútna nutnosť sledovať, uvažovať a dúfať či riešiť. Som očarený! http://www.youtube.com/watch?v=KCofl1gudy8 ()

Santino7

Úplne prvá vec, čo mi pri pozeraní tohto filmu v súvislosti s ním preletela hlavou, bolo, že úvodný monológ vo mne zanechal vskutku fantastický dojem. Mám pochopiteľne na mysli ten v originálnom znení (s titulkami samozrejme) - ako je to s dabingovou verziou netuším, avšak predpokladám, že ten správny efekt ako originál to už mať nebude. Ale to je len také nevinné zaobalenie na úvod, v ktorom vám odporúčam, aspoň pokiaľ sa dá, pozerať filmy v originálnom znení, teraz už ale radšej k veci:-) Keďže som vzhľadom na tunajšie hodnotenia nemal od Rundskopu žiadne špeciálne očakávania, musím povedať, že som bol nakoniec veľmi milo prekvapený. Ešte raz podotýkam, veľmi! Čo sa týka žánru, ide o vskutku pozoruhodnú zmes, ktorú je podľa mňa veľmi ťažké nejak zaujímavo skĺbiť, aby z toho nevznikla nejaká absurdná fraška. Roskamovi sa to však skĺbiť podarilo a vznikla z toho veľmi zaujímavá (i keď ťažkotonážna, ako to tu už predo mnou niekto príznačne pomenoval) psychologická dráma. Rundskop totiž veľmi výrazne zabŕda do psychológie postáv (najmä prostredníctvom návratov do minulosti a poviem vám, je to vcelku silná káva!); k tomu do toho celého vnáša taktiež aj isté umelecké prvky (čo sa tohto týka, tak síce sa v žiadnom prípade sa nepokladám za nejakého odborníka, no zábery na boxovanie do vzduchu atď ma naozaj oslovili, páčilo sa mi to); ďalej taktiež krimi zápletku - ktorá síce nie je nijak extra prekombinovaná, skôr len tak letmo načrtnutá, avšak aj napriek tomu som si viacmenej prišiel na svoje... Ten nápad so zasadením príbehu do akejsi "hormonálnej mafie" (dobytčia farma, čo je inak taktiež vydarená paralela s hlavným hrdinom filmu) je veľmi príjemná zmena, niečo také sme tu snáď ešte nemali. No a povedzme si to na rovinu, tú akčnú scénku v podobe jednej či dvoch drsne vyzerajúcich a hlavne realistických bitiek (či skôr steroidových výbuchov?) potešila hádam takmer každého mužského diváka, bez toho by to nebolo ono! A hoci je to vo svojej podstate veľmi ťažko stráviteľný film, ktorý skutočne iba minimálne berie ohľad na diváka (inak povedané - ani trochu sa s tým neserie, veeľmi poctivo pripravený belgický krvavý steak), pre mňa je tento aspekt len a len pozitívom. Príjemná zmena. Na Rundskope sa mi páči v podstate všetko, od pútavého názvu (ostatne nebyť neho, možno by som sa k tomu ani nedostal:-), cez už spomínaný úvodný monológ, až po samotný film ako celok, ktorý je - a nech si vraví kto chce, čo chce - namiešaný vážne skvelo. Prekvapilo ma to až tak, že tomu dávam plný počet bez akýchkoľvek výčitiek, neviem prečo. Špičkový debut na úrovni, ktorý tie gule má a bodka! 5/5 ()

DAVID.LOPAN

Film ma slabsi zacatek a chvilku trva nez se v nem clovek zacne orientovat. Uplynul den od slednuti ve Varanech a ja mam v hlave stale onen neotrely a presto uveritelny pribeh s vybornym hereckym vykonem hlavniho hrdiny. Dobrejch 70%. Nicméně však nečekejte kriminálku či gangsterku. Daleko více je to psychologické drama... ()

katalog

Pohlcují atmosféra a surové podání, přesně takto představil svůj debut Michael R. Roskam. Chvílemi je znát že se příběh lehce ztrácí ale z kamery i z mých oblíbených statických záběru jsem byl nadšený. Schoenaerts je přesně na svém místě i když jsem od počátku čekal na více akce. Snímek na který se rozhodně stojí zato podívat. ()

KOZEL84

No tak tohle drámo mě fakt chytlo za koule.Je fakt,že s tím spojováním vesmíru už to ve finále rejža a scénárista v jednom trochu přepískl (i když možná ani ne),ale takové lacinosti finále Studu to nedosahuje ani omylem.A když je to ještě k tomu debut,tak je to úplně zanedbatelné.Ste zas nějací moc odborní.Originální prostředí,silný příběh,dobrá atmosféra a hudba a hlavně totálně parádní výkon hlavního představitele.Podle mě to teda rejža zvádnul na výbornou.Aspon',že v Evropě ještě umí točit filmy.Děkuju.PS:a nebo si můžete přečíst ten Marigoldův nesmysl,který vám řekne co si máte myslet a zborově srát trojky ;) pušinky moje. ()

Vlče

Surový film soustředěný na bombasticky zahranou hlavní postavu obchodníka s dobytkem, závislým na steroidech. Zápletka je trochu bizarní a krimithrillerový rámec je možná trochu navíc, ale režie je strhující a film na ploše 124 minut nenudí. Tempo filmu je občas největší problém a dost možná je to tím, že dokud se film pohybuje okolo postavy Jackyho, divák napětím nedýchá a nepříjemně se mu film dostává pod kůži. Problém ale přichází ve chvílích, kdy se od hlavní postavy kamera odvrací a sleduje krimi rovinu, která už bohužel (ač je zručně natočená a napsaná) rozhodně není tak zajímavá. Jako režisérův první film je to ale ukázka velkého talentu a určitě se na další film Michaela R. Roskama po tomhle krvavém stejku budu těšit! ()

GOREGASM

Působivý tvůrčí debut belgického čtyřicátníka, Michaela R. Roskama, který nám "svou" Býčí Šíji servíruje řádně syrovou a prorostlou. Zásadní volbou bylo angažování živelného Matthiase Schoenaertse, který dává své hutně napsané postavě potřebně surovou, přesto nejednotvárnou formu. Následné ukotvení jeho postavy v uceleném příběhu, který postupně a zcela logicky upne svou pozornost na Schoenaertsova Jackyho, umožňuje divákovi se naplno vnořit do tohoto testosteronem napumpovaného a doživotně traumatizovaného zvířete, přičemž empatie zde určitě není zakázaným ovocem. Nebýt tak trochu nedovařeného konce, šel bych na pět. 85% ()

KNTRFKT

Bilbo Prázdnej Pytlík má trochu problémy s holkama a tak trochu i s krávama. Další je teplej. Bulhaři, Belgičani, cigoši, chátra jedna. Člověk už si ani u toho hovězího nemůže bejt jistej. Tenhle film tak trochu neví, co chce. Na jednu stranu se to snažej hrát jako sociální drámo, na stranu druhou jakože je to samej mafoš, lítaj tam flashbejci, rozebírá to strašně moc věcí naráz, až je z toho hrozná blbost. ()

Belgický býk míří na americký jih

Belgický býk míří na americký jih

02.03.2014

Těžko vyslovitelné jméno Matthias Schoenaerts je stále mnoha lidem neznámé, ale chlapík za ním má již několik let nakročeno k tomu stát se jedním z nejžádanějších evropských herců své generace.… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky