Leckdy stačí jediný okamžik, aby se život změnil k nepoznání… Samuel Pierret pracuje jako zdravotník v pařížské Nemocnici sv. Vincenta. Jeho žena Naďa je v pokročilém stadiu těhotenství a oba přemýšlejí o tom, jak se jejich holčička bude jmenovat. Na jedné z nočních směn Sam zachrání život jednoho z pacientů, kterého se kdosi pokoušel odpojit od přístrojů. Krátce nato jeho žena beze stopy zmizí a neznámí únosci na něm požadují, aby do tří hodin dostal zraněného pacienta z nemocnice, kterou policie přísně střeží. Pokud to nezvládne v časovém limitu, svoji ženu již nikdy neuvidí… (oficiální text distributora)

Rssa

Francouzský Taken tentokrát přímo od Francouzů pro Francouze, aneb reálnějších 96 hodin (i když trochu horších). Hlavní hrdina není mlátička, ale zdravotní bratr, který musí osvobodit svoji ženu ze zajetí. Celá akce ho bolí, lze to fyzicky cítit z celého filmu, snaží se a celkově film ubíhá rychle a příjemně. Frantíci kriminálky umějí, ty akční už také. 75 % ()

ti88na

Nemám rada Francúzov ani ich filmy, ale tento Cavayé si ma celkom získal. Limit je skvelý akčný film s ľahkou, ale zaujímavou a postačujúcou zápletkou pre výbornú naháňačku a hru o čas. Hereckým výkonom nemám čo vytknúť, sú to síce typické francúzske ksichty, ale Gilles Lellouche, nerada to priznávam, má niečo do seba a okrem toho si s touto úlohou aj výborne poradil a dodal jej punc reálnosti a uveriteľnosti. Takže čo dodať, teším sa na Fredyho ďalší počin. ()

vander19

Pracovať občas v nemocnici a vystihnúť nesprávnu šichtu sa nemusí vyplácať. Presvedčil nás o tom hlavne Lellouche v perfektnom francúzskom thrillery. Výnimočnosť tohto filmu je vystihnutá práve tým, že nie je dlhý. Proste do 84 minút sa tvorcom podarilo nahromadiť kopu napätia, akcie, intríg a vyhnúť sa nudným pasážam. Už začiatok je zaujímavý a dĺžka filmu núti ku tomu, aby dej mal extrémne rýchly spád. Človek nemusí čakať kým sa to rozbehne, kým sa niečo udeje ale okamžite je hodený do deja. AKurát možno pre niekoho bude film až príliš krutý, ale Frantíkom sa opäť podarilo ma držať v strehu a netrpezlivo čakať ako to dopadne. Aj keď človek má vždy také to svoje tušenie. ()

Strandmon

Sakra, tak tohle si nechám líbit. Nadupaná akční podívaná po vzoru 96 hodin. Frantíci tyhle příběhy umí. Není absolutně žádná možnost se při sledování tohoto filmu nudit. Stopáž je zvolená velmi dobře, herci jsou samozřejmě pro průměrného diváka takřka neznámí, ale není zde žádný, který by mi vyloženě vadil. Příběh je hodně kvalitní, zápletka je zajímavá, akce je brutální, adrenalinová a napínavá. Já opravdu nevím, co bych zde vytknul. Bomba. ()

sona123

Klasická francouzská krimi. Běžet to v televizi, podle mě na to ani nekouknu. Nebylo to zlé, nijak zvlášť jsem se ani nenudila, zápletka mi ale přišla tuctová a neviděla jsem nic nového, co bych neviděla jinde. Fracouzi umějí zaválet, ale tady se podle mě drží v šedém průměru. ()

mazadlo

Skvělá fungující oddychovka na odpoledne kdy se prostě vyplácnete před televizi a koušete si nehty. Některé situace jsou trochu kýčovité klišé ale proč ne když je to tak zábavné. Francoužští herci jsou skvělí a jejich osobitost nezná mezí. Nemám co vytknout bavil jsem se naprosto skvěle. Chyběla mi tam ale dávka větší autorské originality přece jen takových filmů je halda. Naštěstí je to téma u kterého další bratříček nikdy nevadí....prostě takových 90 po Francouzsku bez Neesona :) ()

Zombi

Parádní krimi thriller, který šlape od začátku do konce ve zběsilém tempu a nepolevuje. Překvapilo mě, s jakou lehkostí se tu graduje napětí i honičky, herci jsou přesvědčiví, akce drsná. Solidní 4 hvězdy. ()

bohemia_regent

Film vrství jedno klišé na druhé (těhotná manželka jako rukojmí, dva konkurující si týmy vyšetřovatelů, zkorumpovaní policejní velitelé, záchrany na poslední chvíli), ale je třeba uznat, že s nimi pracuje kombinačně dobře a i postupné odhalování dobrých a zlých postav je zručně rozprostřeno do celého příběhu. A když k tomu přidám i perfektně zvládnuté filmařské řemeslo, vychází z toho lehce nadprůměrná ukázka akčního žánru. Nejvíc mi asi vadilo, že obě mladé policistky si byly typově dost podobné, což - hlavně před tím, než divák dostal šanci prohlédnout si jejich tváře zblízka - trochu znesnadňovalo identifikaci. ()

mira007

Docela svižná akční jízda, která jede stylem na vlně francouzských filmových výletů do podsvětí, které teď Francouzům jdou a tady je navíc bonus dobře hrající Lellouche, ale ten motiv kdy je hlavní hrdina slušnej člověk nucen pro záchranu rodiny spáchat nějaký zločin, tak to jsem poslední dobou potkal minimálně dvakrát ( Bnei Aruba (2013), Besa (2018)... ) a už je to pro mne jako diváka neoriginální a nepřekvapivé. Přesto solidní podívaná. ()

Illy

Parádní akční jednohubka. I když francouzské reálie jsou poněkud překvapující: hromadné nošení kožených bund má zřejmě nějaký skrytý význam (snad i pro psychiatra), ženy mají víc testosteronu než Jákl a kompletně všichni vypadají jak po víkendové párty s hromadou koksu. Film ale šlape líp než holky v Perlovce. ()

LukyNike

Strašně nezajímavě natočený nezajímavý film. V podstatě celý film pořád někdo za někým běhá a nic jiného se neděje. ()

RomeroIsGod

Povedenej evropskej thriler. A těch je málo. Hlavně díky neokoukanejm hercům (Zem a Lanvin jsou perfektní!) se jedná o pořádnou jízdu Paříží. Děj se valí dopředu a já nemoh vodtrhnout oči od obrazovky. Určitě spokojenost. 75% ()

Brejlil

Film jsem neviděl, ale trochu jsem, navnaděn zdejšími odkazy na komentář uživatele Stano21, zapátral a inkriminovaný komentář nakonec našel. Zde jest v plné své kráse: "Hlavná dejová línia filmu ukazuje, ako ľudská chamtivosť a bezcitnosť vedie ľudí od vraždy ku vražde. Mladý ošetrovateľ je prinútený, aby sa nedobrovoľne zapojil do špinavej hry. Chce zachrániť svoju milovanú unesenú ženu, a iba postupne spoznáva, v akej hre sa ocitol. Film je väčšinou pochmúrny, ale nájde sa aj pár lepších momentov, napr. správne boli slová o 5:32 "Tvoja mama sa zbláznila!", pretože platí že "Kto ruší ženu v dobe jej tehotenstva, kazí plod už v tele materskom a vštepuje mu ducha smilstva; lebo ktorý duch núti a dráždi manžela, aby súložil nad prirodzenú potrebu, ten duch prechádza potom zmocnený do plodu." Vcelku je to vymyslený thriller, naháňačka v parížskom metre i návšteva na policajnom komisariáte udržujú diváka v napätí. Ešte dodatok na margo nenávistných buzerantských urážok od verbala a zlomyseľného chudáka ricciho.s a podobných choromyseľných psychopatov, ktorí sa vyžívajú v buzerácii: prekladal som do slovenčiny tieto titulky a spomenutá nezvyčajná scéna má zaujala, a tak som ju slobodne okomentoval, aby sa neprijímalo zlo v nej naznačené. Dovolil som si kresťanský citát, ktorý je úplne pravdivý a prirodzený a každý človek, veriaci i neveriaci, si ho uvedomuje vo svojom svedomí, viac či menej jasne. Preto normálni muži dávajú tehotným ženám pokoj, lebo majú ohľad ku zdraviu nenarodených detí. Takže ak vám moje komentáre vadia, nemusíte ich čítať. Mňa nezaujímajú vaše jedovaté zvratky, ktoré sú žiaľ iba stratou času, je mi vás ľúto a preto vás a vašu rodinu za ne neurážam. Vaše choré kydy vychádzajú z vášho srdca, patria vám a zostávajú vo vás, keď to tak chcete. A ešte ty Ričči, ten zlepenec tvojich urážok z televíznych reportáži o sebevrahoch ómšinrikjó, či ako sa volali, a o pár duševne chorých pedofilných kňazoch, ktoré si si vryl do makovice a zrejme sa z nich vytešuješ, si nechaj keď sa ti páčia, ma nezaujímajú. Howg." Kdo nevěří, nechť si najde tento odkaz: http://web.archive.org/web/20110617144500/http://www.csfd.cz/uzivatel/285257-stano21/komentare/ ()

TheSpearCZ

Jednoduchý, ale za to účinný francouzský Krimi/Thriller, který díky své stopáži musí zaujmout každého fanouška akčního žánru. Už dlouho jsem si takhle nelebedil u propracovaných honičkách. Potěší tu i hlavní postavy, záporák s charakterem a samotný konec. Solidní záležitost. Čisté 4* ()

KOZEL84

a půl.Marchalovi (Olivier) uletěla z nějakého scénáře stránka,tak ji Cavayé narouboval na svůj předešlý film (který sem většinou prospal,ale pak to zachránil přemakem) a mírně zašilhal k Bessonovi.Hodně tu běhaj a tak to uteče.Na Marchalovskou atmosféru pak není čas a ani Auteuil se tady nevyskytuje.Ale je fakt,že on nevypadá na běžeckého typa.Místo něj si zaběhaj dvě pěkné buchty a plno nepěkných cigošů.Jo,šlo to. ()