Sára žije se svým tatínkem kouzelným životem v exotické Indii. Pouze však do okamžiku, kdy je tatínek povolán do vojenské služby. Sáru pak pošlou do internátní školy v New Yorku. Dívenka si samozřejmě na přísné předpisy a kázeň nemůže zvyknout. Čerpá však sílu alespoň z vědomí, že pro svého tatínka bude vždycky malou princeznou. Svou odvahou, představivostí a laskavostí překonává potíže, které se jí staví do cesty a mění její život, stejně jako osudy lidí okolo ní. (oficiální text distributora)

nonick1

Přiznám se, že nerozumím onomu tetelivému nadšení zdejších hodnotitelů (nově recenzentů), protože jediné, o co je možné se v tomto filmu opřít, rozhodně není nereflektovaná knižní předloha v jejím již třetím filmovém zpracování, ale skvělá Lubezkiho kamera. Snímek působí jako mix Olivera Twista, Harryho Pottera a Singhova Pádu, do kterého je ještě tu a tam naroubován indický epos Rámájana. Nic proti, pohádkové okamžiky s Rámou patří k těm povedenějším, ale šablonovité postavy by asi neměly vypadat a jednat jako by vypadly z nějakého komiksu – zvláště, když filmovou předlohou je stejnojmenný román, ovšem s dějem, odehrávajícím se úplně jinde a končícím úplně jinak. ()

xargos

Je to pohádka. A krásná. Místy trochu smutná, ale od začátku je jasné, že tenhle příběh snad ani nesmí skončit špatně. Překvapil mne, i když jsem od něj na začátku tolik zase nečekal. Je plný emocí a snů, má v sobě jasně vymezené dobro a zlo, neztrácí naději, i když právě naděje místy zakolísá, jako by chtěla odejít. Ale neodejte, protože pohádky - ty, co pohladí - vždycky končí dobrě. Jednoduchý příběh, žádné složité psychologické zápletky. Je to pro celou rodinu, nudit se mohou mrzouti všeho věku a dospívající mládež - ale výjimky potvrzují pravidlo;) ()

TomasKotlant

Občas lehce patetické, ale jinak se pod na první pohled povrchním příběhem skrývá slušná myšlenka, která nejednou donutí k slzám. Slušné české znění. Ve zkratce: Jsem princezna. ()

Narciska

Milé seznámení s Indií v příběhu o děvčátku s kouzelným způsobem, jak čelit realitě, která je místy až příliš tvrdá. Obdařená možností vidět svět jako pohádku přečká všechny zkoušky a dovede nás snad ke šťastnému konci v tom studeném světě pravidel a zvůle autorit v internátní škole. ()

Mary19

Krásná pohádka pod režijní taktovkou Alfonse Cuarona je možná jednou z nejlepších, jaká byla kdy v tomto žánru natočena... Liesel Matthews, hlavní přestavitelka Malé princezny, byla ve své roli naprosto okouzlující, ale totéž se dá skoro říci i o výkonech dalších "malých princezen"... Magickou atmosféru navíc podtrhuje famózní výprava a kouzelná hudba Patricka Doyla... 90% ()

Adm.Nelson

Mám rád rozprávky, ale toto mi prišlo neuveriteľne presladené, a nudné. Asi som len nemal náladu v ten večer, ale nezaujalo ma na tom absolútne nič, okrem Cunninghama, ktorého účasť poteší v hocijakom filme. 2/10 ()

Carreen

Pěkná, dojemná a kouzelná pohádka. Jen mi bylo celou dobu divné, proč je tam tolik momentů připomínajících Harryho Pottera. Sem byla holt trochu neinformovaná:o) V každém případě si Cuarón dále zapůjčil jedny z nejpůsobivějších okamžiků. ()

DarkoCohen

Už dlouho jsem se takhle nevžila do pohádky a zároveň si u ní tolik nepobrečela. Tento jednoduše napsaný, při tom ale nesmírně oduševnělý, příběh malé holčičky mě dostal ,,in so many levels". A. Cuarónovi by měl jeho neobyčejně užitečnou schopnost vcítit se do těch nejmenších diváků, pochopit je a následně vypodobnit jejich dětskou fantazii takto uvěřitelným způsobem, závidět nejeden dospělák. Zde to vyniká ještě o to víc, že se dětmi vysněný svět prolíná s krutou realitou. Vskutku kouzelné. 90% Btw: jak je vidět, tak nejen Cameron vidí statečné bojovníky modře;p ()

bono22vox

Nemám rád hrané pohádky ze zahraničí, jelikož je prostě a jednoduše neumí, ale tohle je mimořádně povedený počin... ()