Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Pete

Originálního Oldboye už nemám úplně v živé paměti, viděl jsem ho skoro před 20 lety, nicméně si pamatuju, že měl něco do sebe, a byl také vizuálně zajímavý. Vykleštěný americký remake za mě nefunguje především proto, že estetika, ale ani významová stránka není prostě z dálného východu do západní civilizace přenositelná, a nebyl tedy dobrý nápad se o něj vůbec pokoušet. Vznikl tak docela slušný paskvil, kde jsou brutální násilné scény naprosto bizarní, a několikrát jsem se musel nahlas smát. Postavy Copleyho a Jacksona jsou pak už karikatury natolik za hranou, že to snad není ani vtipné, padouši z Bondovek mohou jen tiše závidět. Takto obnažená zápletka nakonec více vynikne jako zrůdná kravina, nemluvě o logických nesmyslech na každém kroku, to je v takových B-čkách běžné. Natočeno zručnou rukou alespoň nenudí, rychle uběhne, na odreagování od seriózních filmů celkem dobrý. ()

PlysovyMacko

Myslela som, že pôjde o psychologické týranie vo väznení a izolácii, ale film je akčňák o pomste respektíve o tom kto sa mstí komu. Začiatok filmu uvedie hlavného hrdinu ako nesympatického debila a vyzerá to, že si svoj osud zaslúži. Najlepšia scéna ostáva vysvetlenie prečo. Je tu prítomných aj pár drsných krvavých scén. ()

kuduka

Nechtělo se mi to vidět a špatně jsem udělala. Pokud se dopustíte stejné chyby jako já, vězte, že budete s lítostí vzpomínat na jihokorejskou předlohu, které se tahle neoriginální kopie nemůže ani zdaleka rovnat. Nuto také říci, že téma Oldboye se do amerického prostředí prostě nehodí, sofistikovaná zhmotněná touha po pomstě je přece jen více vlastní asijským končinám. A taky - ať žije product placement! ()

Quentin14

Původně sem chtěl na Oldboye jít do kina až o víkendu ale nedalo mi to po tom co sem si přečet ty histerický komentáře na imdb sem musel jít hned dneska a předsvědčit se na vlastní oči a dopadlo to více než dobře! Ano, jedná se o zbytečný remake ale to přece neznamená že to zastíní kvality filmu, proberte se! Já sám se řadím mezi fanoušky korejskýho originálu ale i tak sem se na americkou verzi těšil a sem s ní velmi spokojen. Brolin byl skvělej, zásadní scény se také povedly a líbily se mi také rozdíly této verze. Takže před skouknutím se vyserte na zaslepenost a zaujatost vůči tomuhle filmu a užijte si ho!! Když k tomu budete přistupovat jako zapšchlý zmrdi a zavrhnete tenhle film kvůli vaší předpojatosti tak je jasný že si nikdy nevychutnáte jeho pozitiva. Kvalitní thriller, z kina sem odcházel spokojený. ()

g3rtrud

POMO to vystihol. Pôvodná verzia bola u mňa tiež rozprávačsky mimo, tieto šikmooké filmy sú jednoducho iné a nesedia mi, nedokázal som to ani dopozerať do konca. Komu sa veľmi páčila pôvodná verzia, nech si odpočíta od môjho hodnotenia 2-3 hvezdičky, keďže remake bude z princípu nenávidieť ešte pred tým ako ho uvidí (aspoň tak to vyzerá z miestnych komentárov) ()

a0001

Úžasný Josh Brolin v úžasnom snímku plnom všetkých emócií. Strhujúci príbeh podaný v tejto verzii vás nechá padnúť na kolená. Chémia v tomto filme fungovala o mnoho viac ako v pôvodnej psej reštaurácii z roku 2003. ()

davistercz

To si děláš ze mě prdel? Takový libový konec jsem dlouho nezažil. Naprosto dobře odvedená práce. Kdybych to měl srovnat s korejskou verzí, tak korejská verze jasně vede. Ale proč teda jsem se rozhodl pro tuhle americkou verzi? Ano, amíci rádi přehánějí až to není dobré, ale tentokrát to přehnali tak, že se jim to neskutečně povedlo. Skvělý začátek, skvělý výběr postav a konec? Šokující.. ještě doted z toho nemohu! Snad jen jediná chyba tohoto filmu byla ta, že bitky nebyly moc zážitkové.. možná ta první, ale ty ostatní? Takové nemastné.. neslané. Původně jsem chtěl dát za 4****, ale konec mě přesvědčil abych tomuhle dal plný počet! ()

DonBraso

Doucett v podání Brolina je prostě kladivo se vším všudy,který utáhne i vola.Originál jsem neviděl,ale věděl jsem,že pochází s Asie,tak jsem si říkal,že Spike Lee nejspíš nakoukal dost,protože mě občas přišlo,že boje jsou správně asijsky někdy až komediální,což si myslím,že přesně tak mělo vypadat.Příběh byl taky zajímavý,Olsenovic tedy kočka,že už jsem i slintal a do toho ponurá občas atmoška.Bohužel všechno v průměru,kdy ani občas dobrá kamera z horní perspektivy,do toho thrillerový scénář s konečnou pointou, nepřemohl Lee v další adekvátní movie,z čeho bych šel hlavou do nebe.Má to svůj styl,hraje tam výborný Brolin,což se dalo čekat,ale jinak v koutu místnosti jsou stále pavučiny,který by chtělo vymést :)70% ()

dudo24

Spracovanie kolísalo podľa scény. Niektoré časti veľmi dobré, niektoré iba priemerné. Ale ten námet bol super. Po celý čas veľmi zaujímavé a svižné. A na konci strhujúce rozuzlenie. Film mohol byť o úroveň vyššie keby sa aplikovali nejaké zmeny v scenári ale aj tak veľmi dobré. Josh Brolin zahral svoju postavu presvedčivo. A výber Elizabeth Olsen do jej úlohy určite schvaľujem. ()

srolyma

Tak známe to všichni. Večer si s dobrým úmyslem zajdeme na dvě a ráno pak marně pátráme v paměti, jak jsme se vlastně dostali do postele. To samé Josh Brolin. Akorát, že ta postel není jeho. A dokonce ani ten pokoj, protože ten jeho měl okna a u dveří byla klika. No nic, hlavně že je tady telka a pravidelný přísun jídla a placatky vodky. Ale asi tak po pěti letech se už začne trošku nudit, tak začne posilovat. Po 10 letech mu pomalu začíná vrtat hlavou, kdo ho tam asi tak mohl zavřít. A po 20 letech se pokusí dostat ven. No ano, jeho myšlenkové pochody nepatří zrovna k nejrychlejším. Jenže přesně po těch 20 letech mu jeho all inclusive pobyt končí a Josh je v proutěné bedně deportován kamsi na louku. A teď může vesele pátrat, kdo za tím kanadským žertíkem vězí. Výborný remake původního korejského extradíla. Ty asijské reálie mi ale k této šílenosti připadaly o něco vhodnější. ()

Domas88

Libilo se mi to hodne, ikdyz jsem tak nejak neco tusil... Kdyby tohle byla jednicka tak je urcite na 5*, ale takhle jen 4* :), že jen co? Co by jine filmy za to daly :D ()

darkphoenix

Dokonalý zážitok. Flm, ktorý sa napriek svojim drobným muchám nesie závratne vpred vďaka dokonalej charakterovej drobnokresbe, hereckým výkonom a dôkladnej a sympatickej réžii samotného Spikea. Josh Brolin je dokonalým Doucettom, ktorý si zaručí vašu prvotnú apatiu a neskôr sa prepracuje k intímnej sympatii, ktorá vám až do konca nedá vydychnúť. Scény s Elizabeth Olsen sú potom krásnou hrou o dvoch zranených bytostiach (to dievča bude veľké) a dokonale fungujú bez toho aby vyznievali prvoplánovo a vyslovene klišoidne. Strih, hudba, kamera a zvyšok osadenstva značne prispieva. Americký Oldboy je jedným z tých filmov, ktorý vám ako pozornému divákovi dávajú pocit dokonalého audio-vizuálne-duševného zážitku. V samotnom závere však sám neviem čo si myslieť, či mi jeho posledné sekundy vadia, alebo sedia, nedozviem sa to zrejme až do druhej projekcie (kde možno moje prvotné plné hodnotenie trochu splasne). PS. Dal by som pol kráľovstva aby som mohol vidieť Leeovu pôvodnú o 40 minút dlhšiu verziu (a tiež zato aby Jackson už nehral tieto bizarne štylizované kreatúry, od Djanga mi značne lezie na nervy). ()

CrazymanM

Velmi dobré,originál jsem viděl už poměrně dávno,takže nemůžu dostatečně porovnat,ale určitě do něj tento film nemá příliš daleko!Řekl bych,že se remake povedl. ()

andree182

Pre mňa jeden z lepších remakeov, ale v porovnaní s originálom už navždy len dvojka. Tomuto "počinu" sa nedá uprieť, že bola snaha nespraviť film cez kopirák (i keď zápletka je z rovnakého cesta), dokonca niektoré pasáže mi prídu i lepšie (no rozhodne nie pamätná scéna :) ). Výsledok ale na mňa aj tak zapôsobil o dosť menej, než kórejec... ()

Vasyl

Korejce jsem neviděl a teď už mi to ani nevadí. Brolin stačí. Až na fakt, že se frajer za pár let cvičení podle Olgy Šípkové, naučil mistrovsky bojovat rukama proti přesile, to byl docela fajn příběh. ()

maniacxl

Korejský Oldboy byl perfektní,originální,výjmečný film.S touto americkou verzí jsem dlouho váhal,zda si jí pustit,protože mi bylo předem jasný,že mi nemůže přinést nic novýho.No a nespletl jsem se.Ale pozor,tím nechci říct,že tenhle Oldboy je špatnej,to zas ne.Scénář řešit nebudu,ten je jasnej,ale třeba střih,a to zejména bojových scén byl fakt promakanej a měl nápad,jen jsem jich čekal o trochu víc.Josh Brolin též příjemně překvapil.Takže nadprůměr určitě,škoda,originál může být jen jeden,a když je ještě povedenej,tak to se pak těžko hodnotí,ale i tak tenhle americkej hambáč neurazil.65%. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers