Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Paokara

Originál jsem neviděl,ale tento remake se mě líbil dost.,supr zvládnutý od kamery po hudbu,Josh Brolin parádní výkon,překvapivý konec mě dostal,jinak než 80% dát nemůžu. ()

Raziel811

Nebylo to až tak zlé. Film měl i světlé chvilky, i když je pravda, že si už žádnou nepamatuji. Každopádně je docela pravděpodobné, že díky tomuto remaku s emnoho lidí začne zajímat i o původní film, což je jedině dobře. Mimochodem, kladivová scéna bohužel nedosahuje kvalit originálu. ()

borys22

Originál mám hodně rád, tak jsem k tomu přistupoval velice obezřetně, ale musím přiznat, že mi to sedlo. Při vší úctě k originálu je třeba přiznat, že se tam vyskytuje několik nelogičností ve scénáři. Remake, ač jinak věrně kopíruje originál (včetně některých akčních scén), tak opravil právě ty nelogičnosti, které mi v originále vadily. Remaku se také podařilo zbavit trochu té korejské "přehnanosti" a dalších tamních specifik, které nemusí být pro Evropana úplně pochopitelné, dále to subjektivně působilo méně surově než originál, což může být plus i minus záleží na vkusu. Celkově příběh působil více svázaně a uvěřitelněji než v originále, právě díky úpravám zápletky a v celkovém rozuzlení. Ze zásady, ale musím hodnocení o hvězdičku snížit, protože to je pouze remake, což snižuje výsledný efekt a sílu, kterou na mě film působí. ()

bungalov

Své předloze film nesahá ani po kolena. Určite to může být zajímavý film pro někoho, kdo neviděl originál. Případně doporučuji sled spíše americký a pak az korejský film. ()

snupko13

Škoda, že si snímok neudržiava úroveň, na ktorú má a je zbytočne pretkaný slabími chvíľami. Koniec s krutým twistom, ale na nedostatky nechá zabudnúť a niektoré veci po obhliadnutí späť dostávajú dokonca nádych kultovosti. ()

naytsirk

Tak to bylo po dlouhé době něco, co mě, jak se říká, poslalo do kolen.... Nikdy jsem neviděl Oldboye z roku 2003, ale předpokládám, že to s tím bude mít něco společného a tím pádem se na něj budu muset podívat... Každopádně Oldboy z roku 2014 je parádní jízda za pomstou s poinou, kterou jsem neuhodl do doby, než mi jí režisér sám neprozradil... Rozhodně musím doporučit... ()

fabregas1

Hlavní bitka s mnoho chlápkama mi přišla zajímavá, ale nepravděpodobná až ujetá, ale opravdu zajímavá a od půlky filmu jsem už věděl, která bije ( Původního Oldboye jsem nikdy neviděl) což mě celkem mrzelo, ale i tak je to solidní podívaná. ()

RoyBatty444

Oproti pôvodnému spracovaniu sa tu nejedná o naozaj skľučujúce atmosféru a nesmierne utrpenie hlavnej postavy. Po hereckej stránke je film zvládnutý dobre a drsné scény vylúdia strach a nechuť ale nie je to na toľko aby to vytrvalo. Atmosféra kolíše a nedostaví sa úplné vtiahnutie do deja. Obrazovo sa nejedná tiež o žiadne orgie aj keď realistickosť scény niekedy dosahuje svoje dokumentárne maximum. Copley podáva dostačujúceho protivníka aj keď nie konzistentne. Jackson podáva svoju štandardnú kvalitu vo vedľajšej role. Olsenová nič moc. ()

james11

Hodně drsný thriller a jedno velké wow pro mě. Ze začátku se postupně dostáváme do děje a spíš se sžíváme s postavou, aby jsme s ní mohli každý zvrat naplno prožít. Co mi úplně nesedělo, bylo že film byl občas až moc "drsný" a taky by si mohli odpustit tu Rambo scénu 1vs50. Mimoto bych řekl, že je film, tak jak má. Neviděl jsem původní korejskou verzi, pokud tady správně chápu, že tohle je její remake, tak nemohu soudit, která verze je lepší. Já byl s touto spokojen. ()

Naby

Celkem zajimavy film, kterej donuti cloveka premyslet (teda alespon pokud nechcete jen tupe konzumovat). Napad a nektere zmeny a obraty ve filmu byly nadprumerne a nemene prekvapive. Urcite casti filmu me ale prisli trosku parodicke, natoz uveritelne. Nakonec i hlavni zapletka byla oproti celemu filmu trosku banalni. Joshe Brolina si obecene z filmu pamatuju, ale az v tomhle filmu na me udelal hodne dobry dojem za svuj dobry a alespon pro me uveritelny vykon (az na jednu scenu). Za svoji originalitu a za to, ze me film donutil se nad celym tematem zamyslet si me ziskal. Urcite bych doporucil tem, co jim nevadi obcasne brutalnejsi zabery (na obranu muzu rict, ze k flmu se to hodi). Celkem 3,9*. ()

Allein4

Parádně naditý thriller s drsným Joshem, mega zakončením a vlastně povedeným celým průběhem. O filmu: Fatální ožrala, kterému se rozpadá život, je na dvacet let zavřen do jedné místnosti, aby nakonec mohl SPOILER - pokud si nechcete zkazit překvapující twist na závěr, dále nečtěte ojet svoji dcerušku. A to vše jako velká pomsta za to, že na střední viděl něco, o co se rozhodně musel s kamarády podělit. Dojem: drsné prostředí, perfektní vývoj hlavní postavy, trocha americké historie posledních dvaceti let. Skvěle to do sebe všechno zapadalo a atmosféra celého filmu byla koncepčně naprosto s přehledem zvládnutá. Za mě super kousek. 85 % ()

Mark1983

Tak ...a konečně jsem měl možnost tenhle snímek vidět a výsledek je jednoznačný. Jedná se o film,který u nás doma zaujal jen a pouze mě,avšak musím konstatovat,že i přesto je děj filmu dost divný. I když v jiných filmech je násilí výraznější,tady to bylo více cítit. Po pravdě řečeno - o tomto filmu se moc vyprávět nedá,musí se vidět.A buď vás zabaví,či otráví,čehož jsem byl svědkem. ()

Akxsum

To jako opravdu...???? Za dvacet let zavřený na samotce s televizí se proměním z ochlasty v průměrného drsoně,který sotva ho nechaj utýct, bravůrně sejme pár středoškolských hráčů amerického fotbalu ...??? Člověk je v afektu schopnej mnoha věcí,ale v téměř dokonalé choreografii ??? Ze začátku to je trochu těžká změť k pochopení,ale pak jedem přímou cestou k jádru pudla. Sharlto Copley se v roli pošahaného miliardaře prostě našel a předčí i Andreho z reklamy na kdovíjaký jackpot. Dokonce ani lehce sadistický metrosexual S.L.Jackson nezklame. Jako remake pro bílý,dobrý. ()

zjs

Problém tohoto nového oldboye je naprosto viditelná nerealističnost soubojů. Příběh je šílená slátanina, pro který nenaleznete pochopení a na konci chcete vrátit 104min života zpět. ()

Pythonator

Originál neznám, ale tohle špatné nebylo. Rozuzlení na konci mě dostalo, ale nejvíce mě dostaly kozy Olsenovic Elišky. Potom si pamatuju ještě její zadeček a brutální scénu, kdy Brolin pozabíjí hromadu chlapů, jako by byl Seagal. Brolin je v kurzu a Eliška má o budoucnost taky vystaráno. Korejská verze mě nijak neláká, protože bez těch dvou HERCŮ by byl film poloviční. ()

lola10

Zajímavý triller se skvělým rozuzlením a Joshovo přesvědčivým agresivním výkonem, kterého v jeho roli žene jediný cíl a s ničím jiným se nemaže ...Normálně jsem doslova alergická na tento typ snímků (trillery, kdy někdo někoho zachraňuje, někdo se změní a vzpamatuje se atd., pochopitelně vše s happyendem), ale tohle bylo jiné ! Netypické a nečekané finále s úžasnou závěrečnou scénou si zaslouží 4*. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers