V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

Duston_Movie

Keď som bol v kine na Hobitovi pred filmom vysielali upútavku na Jack Reacher : Posledný výstrel. Tom Cruise v hlavnej roli ako detektív , povedal som si prečo nie? A od filmu som tým pádom očakával oveľa viac :/ Aj tak sa tento film vyšplhá na 3 stars, kvôli Tomovi Cruisovi, ktorý sa mi pri vyšetrovaní nápadne podobá na jednu postavu z knihy Střežit a Bránit :) V podstate akčná vyšetrovačka s detektívom, ktorý nerešpektuje pravidlá a zákony a zabíja tých, ktorý su v jeho očiach vinní, 3 hviezdy aj za koniec, ktorý sa im vydaril a za starého ostrelovača, ktorý mu po teste streľby (ktorou ako zázrakom Jack Reacher prešiel) pomáha zabiť protivníkov, s ktorými je spojený policajt :) Za zápletku postavy a podarený koniec 3 hviezdy ()

mpet

Od první minuty až do samotného konce jsem Jack Reachera žral a nemohl z něj spustit oči. Poctivá kriminálka se solidním případem a se slušnou akcí, které je tak akorát a do filmu krásně zapadá a nijak neruší. Tom Cruise se za posledních pár let pro mě stává záruka kvality filmu a i tady to potvrdil. Předvedl zde kvalitní herecký výkon doplněný pár akčníma kouskama. Když k tomu přidám i pár opravdu humorných scén vychází mi hodnocení na krásné 4 hvězdičky. Tu jednu strhávám za to, že už na začátku víme, kdo je vrah a tak tu chybí překvapení nakonec. Škoda, jinak bych určitě dal 5 hvězdiček. ()

beaverkiller

Celý je to postavený na Cruisově charismatu a to je dobře. Narozdíl od sračkových Mišn Impasybl, který bude Cruise asi točit až do důchodu, tu není přehršel megalomanských akčních scén a digitálních efektů, ale je kladen důraz na postavy a děj. A Camaro SS... ()

flegmos

Ako to vyzera ked si date na jeden tah hrusky, jablka, mliecny koktail a jedneho panaka? Odpoved znie: Vylezie Jak Reacher. Tome Tome hrat vies ale preco ides do takychto pseudoakcnych klise filmov? Ludia tak takto vyzera AMERICKA AKCNA SRACKA. na ktoru si za 5 rokov nepospomeniete lebo este uvidite za ten cas dalsich 60. Ok teraz nejake to subjektivno a dost od veci. Co sa tyka obsadenia Tom Cruise ale hlavne Robert Duvall to su herci ktori uz nieco dokazali a svoje remeslo ovladaju za 1A+ ak by tam nehrali tak si viem predstavit co si kazdy mysli o tomto filme. Režiser: Christopher McQuarrie pre mna predstavuje typickeho americkeho smudlu, ktory muti vody ale na svoj hit stale caka. Rezia a pribeh: absolutne riedke srackoidne hovna. Jeden z najprecenovajsich akcnych filmov roku 2012 a uplna strata casu. Z mojej strany aj 40% a dokonca aj redsie. ()

galfaroth

Akce, napětí, tajemný hrdina, svižnost, dobré herecké obsazení a celkově akční film, který nezařadím do "B", nýbrž ho pozvu do "A" s "*". Chystal jsem se na film již delší dobu a teď musím přiznat, že je škoda, že jsem si ho nepustil již dřív, protože teď bych na něj čučel po druhé a dokonce bych měl u něj zavřenou pusu. Film mne nadchl, nejspíš proto, že v dnešní době bychom také potřebovali takového Jacka, který "vykydá hnůj" a zamete ulice. Jen by mne zajímalo, z čeho bychom potom poskládali vládu. V první momenty jsem nevěděl co od filmu čekat (ano, poprvé jsem si nepřečetl o čem film vlastně má být) a tak pln očekávání zíral na to, jak hned na začátku umírají lidé po zásahu psychopata. Přemýšlel jsem, zda se nejedná o film, který si vzal motiv ze skutečného života -> Kdo sleduje zprávy, dá mi za pravdu, že tomu není tak dávno, kdy jedinec (nic přesnějšího mne nenapadlo), vezme do ruky zbraň a splete si ulici se střelnicí. Nevím jestli mám říct naštěstí, nicméně příběh není podle skutečnosti. Najednu stranu se mi ulevilo, protože takové zbytečné smrti jen z rozmaru, mne vždy vytočí a to není před spaním to, co bych chtěl. Nadruhou stranu být to podle skutečnosti máme Jacka a ten to napraví... a když jsem sledoval dál, začala se rozvíjet velmi zajímavá zápletka a jako puzzle skládat dohromady motiv a padouchy. Jen mne mrzí, že ten dvou prsťák (snad jsem se nepřepočítal), se víc nepředvedl a dokonce mi přišlo, že si na konci skoro musel měnit svojí TENA Comfort Extra. Každopádně za mě 5* a všem můžu doporučit, protože se PODLE mě nudit nebudete a příjemně se pobavíte. ()

Edwin44

Tak teda jsem byl příjemně překvapen. Trailer sice lákal na akční thriller, ale toho se tam krom občasných scén a konce moc neobjevilo. A to je dobře. Zápletka byla slušně zamotaná a takovej typ filmu já mám v oblibě. Dokonce Tom Cruise vypadal, že se pro tuhle roli náramně hodí i když nemusí běhat po střechách a slanovat někam bůhvíkam.. Celou dobu hláškuje jako o život viz. scéna v baru a následná bitka. Robert Duvall v roli majitele střelnice rovněž potěšil (celou dobu jsem si říkal je to on? není to on). Škoda, že v závěr muselo dojít na ruční si vyřizování účtů, kdyby to bylo celý o čisté střílecí akci mohlo to být ještě lepší, ale to už by člověk chtěl až moc. Zkrátka thriller jak vyšitej a já byl spokojen. Nebránil bych se pokračování. ()

zimi

Někde je chyba, ale nevím kde! Cruise je dobrý v tom to není a první 3/4 jsou super, vše šlape jak má, ale ten závěr se moc nepovedl, ne úplně, ale nepovedl! Na druhé straně , nejlepší hláška ve filmu je ke konci. O té psát nebudu, jen si to vychutnejte sami. Určitě doporučuji, patří mezi lepší filmy, viděl bych to na 70%. ()

gerdi14

Asi už jsem na takovéto filmy moc ''VELKY'', občas jsem se zasmál,ale asi tam kde jsem se smát neměl. Ale jako jednohubka proč ne. ()

sun.eagle

Tak trochu filmový návrat v čase třebaže je to r.2012. Cruise je tu někdy fakt cool hlavně při jeho CQC řízlé krav maga a vůbec ruční práce je efektní, k tomu pár drsných hlášek, film pěkně utíkal, ale i díky pro mě lehce odfláklému konci po tomhle dílku už ani neštěknu. ()

saintravis

Dominujú hlavne zápory: 1. Sterilný, fádny a asexuálny Tom Cruise, 2. Infantilné dialógy a myšlienky, 3. Logické nepresnosti, 4. Nehodnoverné scény a situácie, 5. Nudný spád deja, 6. Bizarný zloduch bez príbehu atď. ()

bertrand

Sázka na oldschool vyšla. Hlavní postava stále spíše superhvězda Tomík Cé a ne Reacher, s tím se ovšem nedá nic dělat. Typ filmu, na který se podíváte kdykoli znovu, neboť jeho poctivost (autohonička) a přímočarost neuráží a co si bohudík nehraje na víc nežli je. Je to asi hodně velká přidaná hodnota, kvůli které lze leccos odpustit, a diváci to po právu ocenili. Těšíme se na pokračování. ()

floppy4

Pride mi to tak, ze tvorcovia si zobrali zo suflika taky lepsi scenar, ale aby si nevystrielali vsetky naboje a nebolo to nejake drahsie, tak to neurobili tak dobre ako sa len dalo, ze takto detsky a naozaj detsky od vykonov, logiky, vsetkeho, to staci, nemusime sa prilis namahat, staci, ze to trochu zaujme, nemusime vytazit co sa da. ()

danny79

Kvalitni stylova kriminalka. Slusny scenar se zajimavymi dialogy, poctive herectvi - prevazne me neznama Rosamund Pike, ale tentokrat mi nevadil ani scientologista Cruise, akce kvalitne natocene (i kdyz videt zakrsleho Cruise jak mlati typky 2x vetsi nez on, muze pusobit trochu parodicky) a reziser co to mel vse pod kontrolou. ()

Ollivander

Krimi, který si na nic nehraje, na všechno se jde postaru, sem tam nějaký ten vtipný moment a všechno dobře šlape. Sympatické obsazení. Nedá se nic vytknout. Hudba (Joe Kraemer): 4z5 (80%) Ta hudba je taky pěknej old-school, ale prostě to k tomu sedí. ()

Ejvi

Měl jsem tu čest napřed číst knihu Lee Childa, takže pro mě bylo docela zajímavé porovnávat a těšit se co bude dál. Tom Cruise přidal postavě Jacka Reachera jiný rozměr. ()

Geralt66

Tento film se mi velmi líbí. Tom Cruise mi vyjímečně nějak moc nevadil a roli jsem mu věřil, což se nedaří vždy beze zbytku. Každopádně parádní styl vyšetřování, velmi zajímavý příběh, dost drsný padouch a jeho poskok. Co bych chtěl ale vyzdvihnout, je každopádně parádní automobilová honička, která mi připomněla klasiku Bullitův případ. Nejvíce mě dostal její závěr, toto nemá obdoby, ještě jsem nic podobného ve filmu neviděl. Celkově se jedná o velmi zajímavou detektivku s pozvolným utahováním šroubů. Můžu jen doporučit. ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)