Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

transbeskyd

Nejen mladým a krásným patří svět. Nenuceně nostalgická a nedbale dojemná labutí píseň hned dvou skvělých herců,kteří víc než důstojně sekundují Paní herečce JB.Bohužel stáří bez příkras se nejen ve filmu nenosí, takže podobně jako Babí léto, nepůjde o kasovní trhák.Pro mě ale skvělý film, který si zaslouží pozornost. ()

Tominni

Hned na začátku musím říct, že jsem viděl lepší české filmy o stáří (například Babí léto), ale i tak nenatočil Jiří Strach špatný film. Především Jiřina Bohdalová byla opravdu výborná, u Radka Brzobohatého to nebylo tak výrazné, ale to už patřilo k jeho roli v tomto filmu. ()

lolaloka

Jsem ráda, že tento film vznikl. Chvílemi jsem pociťovala tíseň a smutek, který ale ve vteřině vystřídal lehký úsměv.... Ve finále film ukázal jakési mezigenerační pochopení a porozumění.Ve filmu lze najít určité poslání a to já mám moc ráda. Režisér Strach má obrovský cit pro výběr herců, má dar dostat z nich akurátní výkony. Dokázal nám připomenout to, co tušíme- že ta Bohdalka je pořád kus dobré herečky - a trochu ji vytáhl z těch pohádkových parolí. Tady se opět vrátila její silná parketa, kdy hrála ženskou, která umí zaválet a v podobných rolích ji mám právě nejraději. Jak je mi v pohádkách protivná, tady jsem jí hltala, držela palce, sdílela její nadšení i bolest. Parádní práce. Vidět tento film rozhodně stojí za to. Díky pane Strachu , že jste se opět pustil do společenského problému stárnoucích lidí ( jako v Brainstormu). Jsou lidé, kteří rozumí vašim vzkazům z podobných filmů a kdo tomu říká klišé....asi jste se dotkl pravého místa. Tohle šumavské road -movie bylo příjemnou podívanou s božskou Szidi na závěr. ()

Pitryx

Mi se to líbilo. Zahráli to výborně, scénář dobrý, režie taktéž. Chtělo to více koření, není třeba považovat „podělal“ za čertví jak sprosté slovo. Podívám podruhé a možná přidám (nebo uberu). 21040119 9315/9700\\\\\\\\Souhlas s předchozím komentem, hodnocení ponechávám. Jako třešnička na dortu je závěrečná skladba Klinecký – Horáček odzpívanou Szidi Tobias. ()

teba

Dávám tři hvězdy - hlavně Jiřímu Strachovi, protože vždycky natočí film, který má hlavu a patu a hezky se na něj kouká. Jinak jsem se bavila hlavně sledováním toho, kdo nechtěl chybět u setkání B-B po letech: těch štěků hraných slavnými herci, to se jen tak nevidí (jeden za všechny - průvodčí Radka Holuba :o), ale taky výborná Geislerka a další...). V průběhu filmu jsem se ale docela nudila, ústřední duo mě za srdce moc nechytlo a neustále jsem vzpomínala na mnohem zajímavější Babí léto. Nejlepší z celého filmu mi přišel závěr, protože se vyrovnal s povinným klišé zcela neklišoidním způsobem :o) ()

pmusic

V poslední době začínám mít takový pocit, že čím méně od nějakého filmu čekám, tím víc mi to film umí vrátit. Když jsem včera večer marně přepínala televizi a zjišťovala, že nikde nedávají nic, co by mě lákalo, nechala jsem puštěné Vrásky z lásky spíš jen tak pro formu, aby doma nebylo ticho.. A (světe, div se) skvěle jsem se bavila, film nemá sice žádnou převratnou myšlenku, která by vás nutila se nad ním sáhodlouze zamýšlet, ale je postaven na opravdu vynikajících hereckých výkonech. Bohdalovou obecně moc nemusím, její styl humoru a hraní mi nikdy nepřišel blízký, ale tímhle si mě získala. Hrála přesvědčivě a tu nerudnou babiznu jí musel uvěřit snad každý.. :) Brzobohatý ji skvěle suploval a ta řada dalších velkých herců (byť i v maličkých roličkách) tvořila symfonii, která mi zrovna přišla vhod. Možná to bylo i právě tou mojí aktuální náladou, ale uděluji ****. ()

ostravak30

Tak toto je přesně ten typ filmu, který mě baví. Podobné bylo třeba Babí léto. Herecké legendy a jejich koncert dopadly skvěle. Už jen fakt, že těm dvěma to prostě štymuje vlastně stačí. Je to prosté. A cesta za vlastními vzpomínkami či za odvrácením ležérního konce tomu pak dodává ještě větší kus životnosti. Život v jeho zajímavé poloze - hlavně pro starší ročníky. K tomu přidávám výborné dialogy. Radoslav Brzobohatý a Ivan Trojan spolu navíc otce a syna již hráli ve snímku BrainStorm a dokonce svým dějem by tohle mohlo působit jako první díl, výše zmíněný film jeho pokračování. ()

jirijo

Velmi příjemné překvapení. Jiří Strach znovu potvrdil svůj talent a podle scénáře Marka Epsteina natočil hezký a zároveň smutný snímek. Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý dostali prostor hodný svého hereckého umění a dokázali ho bezezbytku využít, aniž by sklouzli k jakékoli exhibici. Vedlejší postavy by si možná zasloužily o trochu více místa (např. Ivan Trojan & Lenka Vlasáková), ale to lze filmu snadno odpustit. Celkem zručně se filmu daří kombinovat humorné okamžiky s těmi smutnými, ba až krutými (vynikající scéna konkurzu) a v jeho jemně melancholických tónech lze zaslechnout ozvěny věčných pravd, které stojí za to si čas od času připomenout. ()

jendamaty

ten scénář opravdu dost šustí papírem a hercům ve vedlejších rolích příliš prostoru nepřináší. zadání znělo: napiš mi, marku, něco pro bohdalku a radka. zadání splněno. dobrý televizní film ()

maniacxl

Jiří Strach tohle nezvládl.Herecký legendy se na starý kolena docela snažily,ale když není co hrát díky fakt blbýmu scénáři,tak si s tím ani takový esa neporadí.Celý mi to připadalo takový umělý a nereálný.Hlavně ta úplně zbytečná cesta na onen konkurz.Šlo to určitě vymyslet jinak,a spíše do děje přidat něco mnohem více zábavnějšího a chytlavějšího.Škoda pan mistr Brzobohatý si zasloužil lepší derniéru,než tenhle lehce zapomenutelný a ničím důležitý film.40%. ()

Kornout

Vrásky z lásky jsou televizní film patřící na nedělní obrazovky. Do kina ale nepatří. Scénář je málo nápaditý (připadá mi, že Epstein píše, co ho zrovna napadne, aniž by své příběhy nějak promýšlel, hrál si s detajly apod. Tento pocit mám u všech Epsteinových scénářů). Sledovat Bohdalvou a Brzobohatého je sice přijemné, ale pokud je celý jejich příběh banální, člověk se prostě začne nudit. Těším se, až Jiří Strach natočí svůj skutečně první film pro kina. Vrásky z lásky takovým fimem rozhodně není. ()

PamelaJJK

Opět bych potřeboval půlit hvězdičky. Na pět to není, ale čtyři jsou málo. Paní Bohdalovou od jisté doby nemusím (Tehdy bylo "přebohdalováno" a já se bál otevřít lednici, aby na mě nevybafla Bohdalka!!), ale tady mě nadchla. A i jí to moc seklo. Pan Brzobohatý byl taktéž skvělý. Poslední dobou se panu Strachovi daří. Byly zde sice úsměvné momenty, ale komedií bych to nenyzýval. Ale to nevadí, i tak naprosto povedený film :-) P.S.: Film asi ocení převážně starší generace... ()

swinevenca

Křížem toho filmu jsou očekávání mladých a ani já je něměl valné, o to příjemnějšího překvapení, hlavně po stránce komediální, se mi dostalo. Bohdalka filmu kraluje nejen herecky, ale v představení věkových souputníků i svojí čilostí, což bohužel po smrti dvou jejích kolegů dostává smutnější rozměr a i během filmu jsem na ty poslední role Brzobohatého a Jiráskové musel myslet. A při diskusi s režisérem, která po filmu následovala jsem se osobně ujistil, že ze Stracha nejde Strach a doufám, že mu shodou šťastných náhod vyjdou jeho další projekty, protože by se bylo nač těšit. ()

Detektiv-2

Naprosto úžasný a strhující film. Děj je skvělý, navíc ze života. O dvouch seniorech, kteří se rozhodli to nevzdát. Film je sice postaven pouze na dvou hlavních rolí, ale zato s hereckými legendami, které předvedli (dle mě) jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec. Opravdu mne film oslovil a režisér to vymyslel dokonale. Scénář je humorný, ale zároveň dramatický. Nemůžu hodnotit jinak než 5*! ()

tsatsiki

Tento film ukazuje, že život stářím nekončí.Jiřina Bohdalová i Radek Brzobohatý tu excelují, nominace na českého lva pro Jiřinu to potvrzuje. ()

Luswani

Spousta skvělých momentů a nečekaných situací. Jen bych zkrátil část, kdy hlavní hrdinové jedou z ústavu do Prahy. To je zbytečné natahování. Autobus, auto, vlak, kamion, taxi... Ale jinak krásný, místy vtipný film i s pár silnými okamžiky. 75% ()

George.Camel

Atmosférou mi Vrásky z lásky připomněly Babí léto se Stellou Zázvorkovou a Vlastíkem Brodským, rovněž bilancovali na konci života. Vrásky z lásky vypráví příběh staré herečky Jany, která se snaží zůstat aktivní a okolnosti ji bohužel hází klacky pod nohy, jak to ovšem v životě mnohdy chodí. Příběh má moc pěkné scény, zajímavé momenty, dojímavé i komické situace. Až čas prokáže jeho kvalitu, kterou po prvních shlédnutích mnozí nevidí. Škoda jen, že se ve filmu Jiřina Bohdalová s Radkem Brzobohatým spolu neobjevili od doby, co spolu natočili famózní film Ucho. A pokládám tedy za slušnost poděkovat režisérovi Jiřímu Strachovi, že se mu podařilo tato dvě herecká esa postavit před kameru. ()

Gig

Je zajímavé, že po natočení takových osudovopartnerských filmů vždy jeden z ústřední dvojice zemřel. Po Babím létu to byl Vlastimil Brodský, tady Radoslav Brzobohatý. Až mám strach o další výborné herce. :( ()

lobo87

Skvelý úvod filmu ma navnadil možno na český film roka. Ale od stretnutie ústredného dua som sa paradoxne začal trošku nudiť. Napriek tomu bolo zážitkom sledovať herecké umenie Brzobohatého, Bohdalovej či Jiráskovej... 55% ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012