Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa

• USA Dragons: Gift of the Night Fury (více)

Na Blpu nastává to nejkrásnější období v celém roce – vikinské Žránoce. Vikingové se těší, že je poprvé oslaví ve společnosti svých dračích přátel a pro všechny to bude nezapomenutelný zážitek. Jenže draci bez vysvětlení odlétají a nikdo nezná pravý důvod jejich náhlého zmizení. Zůstává jen Bezzubka, který nemůže létat samostatně. Sváteční veselí však nemůže propuknout naplno, pokud vám chybí někdo, koho máte rádi. Nastává proto chvíle odhalit velké dračí tajemství a přivést je zpátky domů. (Česká televize)

ostravak30

Zatímco ve druhém vánočním příběhu Jak vycvičit draka: Návrat už není otec Škyťáka a naopak on má děti, zde je ještě klukem a draci žijí s nimi. Tento film navíc apeluje na to, že Vánoce se mají trávit s těmi nejbližšími a to se všemi. Od hlavních filmů se tento krátký zase tolik neodlišuje. Pravda je hlavně to, že zde hlavním hrdinům nehrozí žádné nebezpečí a tak musí jen odhalit jedno tajemství a strávit svátky společně. ()

nikus120

Úplne jednoducho spracované a v celku vtipné. Musím povedať, že tvorcom sa nielen podaril vychytaní príbeh ale aj soundtrack. Originalita v tomto krátkom filme je proste super! ()

blondboss

Nie som fanúšik týchto "jednokvasených" krátkych bonusov, avšak tento mal niečo do seba. Mal atmosféru, mal všetky veci, ktoré vo filme fungovali, mal skvelé animácie a Powellova hudba je jednoducho orgazmatická. Akurát uberám za tú jednoduchosť deja, ale inak slušné. 80 % ()

RomanT

Jakoby byla povinnost, aby měl každý animák svůj vánoční speciál. A většinou to nedopadne dobře, viz také letošní Doba ledová: Mamutí Vánoce. V případě Dragons: Gift of the Night Fury jde však o vzácnou výjimku, která příběh z doby svátků (nejde o Vánoce, ale vikingský Snoggletog) ztvárnila velice vkusným způsobem. ()

LencaN

Škyťák a Bezzubka jsou moje krevní skupina :) přiznávám, že na konci jsem měla slzy v očích. Z charakterů postav a draků se nic nezměnilo, je to pořád stará dobrá parta tak, jak ji známe. Animace je trochu horší, ale v tomhle případě odpouštím, protože tenhle kraťoučký film má svoje kouzlo a poslání. Ach :) PS: Jediné co mě irituje, ale co není chyba filmu, ale spíš těch kdo měli na starosti dabing nebo titulky, je hraní si s rodem Bezzubky, jednou je to ona, jednou on, přitom by to byl měl být on, někdo v tom zbytečně dělá zmatek. Ale to je drobnost. ()

Tsuki003

Krásné a roztomilé. Ti draci jsou pořád úžasní, zápletka a příběh byl navíc tak krátký (a zdařilý!), že tam nikdo nestihl udělat žádnou chybu. Pěkný bonusový vánoční příběh, dokonce hodnotím výš, něž původní film. Taková malá dračí štěňátka jsou určitě nejlepší dárek ke Snoggletogu :) ()

michalkop

Roztržitá vánoční variace na Jak si vycvičit draka. Roztomilá, ale velice naivní. Děti ale určitě zabaví. /SPOILER/ ale mně nezbývá než se ptát, např. jak to že všichni draci mají mladé, ale Bezzubka ne...? ()

LadyK

ehm...."The eggs EXPLODE?!?" :-D Aj keď nikde vo filme nespomínajú Vianoce, všetci vieme, aký sviatok sa to chystajú sláviť. Nádherný príbeh, animácia, previnilý kukuč Bezzubky, schopný roztopiť aj ten najväčší ľadovec, Astrid a jej "Yaknog", dračie mláďatká... pointa úplne nad mieru úžasná, skrátka u mňa plný počet bodov... skvelé rozvedenie hlavného príbehu z celovečeráku. ()

Lokitre

Tenhle vánoční speciál se v kvalitě a vtipu vyrovnal filmu Jak vycvičit draka z roku 2010 (a to už je co říct). Vánoční speciály amerických animáků bývají skoro vždy strašné, dojemné a tak dále. Tady nic takového naštěstí nenastalo. Ze začátku to vypadalo, že celý film bude jen o tom, že se všichni sejdou pod vánočním stromečkem a konec. Po několika minutách se to ale láme a dočkáme se i zápletky (což u vánočních speciálů moc nebývá). Částečně jsou zde i vysvětleny věci, které v předchozím filmu nestihli. Tohle je na vánoční večer možná lepší než Popelka. ()

AlexisGraham

Je zajímavé koukat na Bezzubku, když vedle vás leží černý kočikáč, který se v mnoha ohledech chová a tváří stejně. Každopádně tenhle krátkometrážní animák byl milým zpestřením k filmům a seriálu. ()

AdelleR

Vánoční kraťasy s sebou vždycky nesou trochu toho "eh" při sledování, ale jinak nemám vůbec co vytknout. Oproti pozdějším kraťasům je tu animace stále na úrovni filmu - a velmi si cením, že tvůrci zakomponovali prvek z tohoto příběhu nakonec i do celé trilogie, do posledního dílu. Je to úsměvné, milé, na Vánoce prostě ideální. ()

majky.20

"Ty vejce explodují!" ... "Sorry" ... pěkná vánoční animačka co určitě stojí za zhlédnutí, a Bezzubka? Bez komentáře :) ()