Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa

• USA Dragons: Gift of the Night Fury (více)

Na Blpu nastává to nejkrásnější období v celém roce – vikinské Žránoce. Vikingové se těší, že je poprvé oslaví ve společnosti svých dračích přátel a pro všechny to bude nezapomenutelný zážitek. Jenže draci bez vysvětlení odlétají a nikdo nezná pravý důvod jejich náhlého zmizení. Zůstává jen Bezzubka, který nemůže létat samostatně. Sváteční veselí však nemůže propuknout naplno, pokud vám chybí někdo, koho máte rádi. Nastává proto chvíle odhalit velké dračí tajemství a přivést je zpátky domů. (Česká televize)

Terva

CITÁT - U Odinovi brady, Vikingové slaví svátky s draky!!!...............Příběh o tom, kterak draci opouští vesnici a odlétají neznámo kam. Příběh plný ponaučení a mouder. CITÁT - Každého hřeje to, co má ve svém srdci.......... ()

PauloZ

Nechápu! Mě tych 20 minut solidně rozsekalo, teda konkrétně nejvíc ten konec! Ta Powellova hudba je neskrotná a megalomanská, plus ty fly scény! Mět dvakrát husinu během krátkometrážního filmu v takové intenzitě, to jsem ještě nezažil. :-)). Nejenom hudba, ale i ta vikingská doba, cit pro příběh a nápaditost jde znatelně vidět i tu a je to boží. Moc fajné. ()

ConanVJ

Většina úspěšných animáků poslední doby má své kraťasy s Vánošní tématikou a ani Dráčni nejsou vyjímkou. Jenže tato pohádba nikomu vecpe červeno bílí oblečky (Ono by se to k vikingům ani nehodilo) a ani se zde nezpívá. Příběh je pěkně vymyšlený , hudba opět pěkná a animace parádní. Bezzubka dělá opět ty krásné xichtíty a pohádka celkově potěší nejen menší diváky. Za mě 90% :) ()

phoebess

Tenhle krátký počin mě připomenul, jak povedený základ (nejen dějový) má tenhle animák a jak moc se mi líbil film. I přes trochu nudnější počátek ve stylu rodinně-vánoční pohody, dosloval vyletěl vstříc neotřelé podívané a já se bavila.. A to hodně. ()

Lamiczka

kvalitou se opírající o původní film, velmi příjemný a vtipný vánoční příběh - i když o Vánocích nepadne jedno jediné slovo ()

ABLABLABLA

K naprosto úchvatnému filmu Jak vycvičit draka tu máme vánoční speciál, který není o nic horší, ba naopak. A musím pochválit producenty, že se nenechali strhnout cliché, a když se na konci vraceli všichni draci s malými dráčátky - které mimochodem byly naprosto k zulíbaní - tak Bezzubce malého oheň chrlícího tvorečka nenadělili. ()

Helo

Být rejpal, tak tomu strhnu jednu hvězdičku za krátkou stopáž, poněvadž to je to jedinné, co se dá filmu vytknout. :) ()

Wormboy

Nijak uzasne vianocne rozpravanie zo znameho prostredia, ktore vsak v konecnom dosledku pre mna nie je aj tak nicim inym ako parazitovanim na vydarenom How to Train Your Dragon. ()

Martrix

Společně se Shrekoledou jeden z nejpříjemnějších vánočních kraťasů. Doufejme že se brzy dočkáme nového celovečeráku. ()

bartias

Vánoční příběh z promrzlého vikingského severu plného roztomilých draků je vtipný a hřejivý. Animace svátečního speciálu z franšízy filmového hitu Jak vycvičit draka je špičková a dračí potvory vypadají přesvědčivě... roztomile. ()

wendelin9

Hezká vzpomínka na Škyťáka, Bezzubku a všechny obyvatele Blpu :). Co dadat, snad se dočkáme i delšího pokračování tohoto skvělého animáku.. ()

Estrellita

Sice to není tak super jako celovečerák, přesto nemůžu dát míň. Je to totiž ta nejmíň vyděračská a kýčovitá vánoční pohádka, co jsem kdy viděla... Animace si drží svůj standard a výrazy psího dráčka Bezzubky prostě zbožňuju! ()

Mr.Ripley

Všeobecné nadšení mně poněkud minulo. Být to o polovinu stopáže kratší mohl být z toho milý vánoční dodatek, takhle je výsledek kdesi v půli cesty mezi mraky. ()

tnp101

V porovnání s vánočními speciály, s nimiž přichází téměř každý známější animák, je tohle úplně jiná liga a to především proto, že na sobě tu sváteční tematiku nedává tak okatě znát. Do toho všeho navíc hraje úchvatná hudba, díky které jsem měl na konci chuť napařit plný počet. ()

Maki89

nebudem klamať, HTTYD si ma neskutočne získal... či už film, alebo aj prvý 20 minútový sequel... a tento druhý je ešte o niečo málo lepší... na spríjemnenie čakania na filmovú dvojku a neistý seriál vynikajúce... 9/10 ()