Během parapsychologické konference vycítí věhlasná telepatka Helga Hullmannová přítomnost někoho, kdo se chystá spáchat vraždu. Ještě téhož večera je žena zavražděna neznámým zabijákem. Marcus Daly (David Hemmings) je anglický klavírista žijící v Říme, který se stane svědkem brutální vraždy. Poté, co se díky příliš horlivé reportérce Gianně Brezziové (Daria Nicolodi) ocitne na titulních stránkách novin, se Daly pustí do vyšetřování na vlastní pěst. Když jsou však na místě další vraždy zanechány usvědčující důkazy, Daly si uvědomí, že mu jde vrah po krku. Následuje závod s časem, jehož cílem je rozluštit záhadu – která se zdá být spojena s dětskou ukolébavkou a s chátrajícím sídlem na předměstí. (Cinemax)

Yuri69

Zřejmě nejlepší a zároveň i mainstreamově přístupné giallo. Skvělé hudební motivy, nápadná stylizace, extrémně přehnané vražedné akty a jejich pachatel odhalující jen ikonickou "giallnickou" rukavici. Jako celek do sebe všechny části zapadají. Díky tomu je možné Profondo rosso brát jako obyčejnou detektivku a pořád to bude fungovat. ()

Johny_MH

Proklatě dobrý film u kterého jsem si prožil asi tři malé srdeční záchvaty. To je myslím dobré doporučení,ne? ()

Glukoza

Jednoho dne jsem při hledání videí jedné mé oblíbené skupiny narazila na sestřih scén z tohohle filmu a řekla jsem si, že se na něj musím podívat. Má spoustu malých režisérských chybiček, kterých si nejde nevšimnout. Takové divné momenty, postavy mají divné řeči nebo postrádají pud sebezáchovy. Přesto děj je originální, hudba vtahující a herectvo roztomilé, občas. Když litevská vědma zvrátila vodu v ústech a když došlo na vraždu jednoho důležitého pána, měla jsem srdce v krku. a klidně dám pět hvězdiček. ()

sibskyn

Jestli je tohle nejlepší giallo tak se všem fanouškům gialla omlouvám, ale není to nic extra. Atmosféra před vraždami je vynikající, ale jakmile dojde na samotnou vraždu tak to je pohroma, spatně sestříhané, gore se skoro ani nedostavilo. A ta stopáž! U Argenta je pořád to stejné. Vizuálě je naprostý král, ale ten zbytek strašně pokulhává. Přirovnal bych to k následujícímu: Vzali by jste tu nejlahodnější zmrzlinu, ale naprosto geniálí(nejlépu tu nejdražší), tak a teď by jste ji pěkně polily průjmem ze staré paní. Chutnalo by vám to? Ne protože by jste z toho udělaly hovno. ()

necrosrandist

Balakrylová krev, podivná atmosféra jak z panoptika hrůzy, skvělá hudba, místy dokonce hrající herci. Tohle i mnohé jiné platí pro většinu hororů italské produkce s anglicky mluvícími aktéry. A i když jsou ty scénáře někdy velmi blízko průseru, vždycky to něco zachrání. Někdy herec (Hemmings), jindy hudba (opět poklona Goblin), příště třeba pár pěkných naděr prchajících před nabroušenou kudlou. Schvaluji, ale už tolik nejásám jako před lety. Příště si klidně můžou ty dvě hodiny (udělat z toho 90 minut, je z toho mnohem lepší věc) strčit někam. ()

Birter

Co se mi ze ze začátku jevilo, jako pouze sympatický a zábavný film, se mi později dostalo pod kůži a překvapen sám sebou, jsem byl velmi napjatý a žral jsem každou minutu. Kdo by to byl řekl? Argento je asi opravdu génius. A geniální jsou i scénář, herci a tempo, které za celé dvě hodiny nikam neklesne. Naprosto perfektní je ale chemie mezi hlavní dvojicí, která tvoří až vtipné situace, a troufnu si říct, že jedna z nejlepších aspektů filmu. A ta hudba... Ano je sice divná, ale dává tomu výborný šmak, který ve výsledku jen pomůže, aby byl Profondo rosso tak skvělý film. ()

bvlrm

Veľmi sexi giallo, škoda tej prestrelenej dĺžky a zlého konca. Nie všetci sme však dokonalí a to isté platí aj na pána Argenta. ()

brasek

Priemerne mysteriózne, priemerné napätie a podpriemerná kriminálka. V snímku nie je nič ohromujúce, skôr je to také klišé na staršie filmy. ()

sarulefilm

Musím se přiznat, že jsem zpočátku nad filmem ohrnovala nos, jak se zdá být už zastaralý a vlastně nezajímavý. Ale teda šeredně jsem se mýlila... s každou scénou atmosféra graduje. Vražedné scény jsou násilnější a krvavější a opravdu jsem v závěru už byla úplně podělaná. Taky jsem si myslela, jak jsem chytrá, že vraha hned odhalím, ale zase se mi film vysmál a překvapil mě. Do posledního záběru neskutečně intenzivní až z toho mám do teď husí kůži. Neskutečný prožitek z filmu! ()

Elsaj

Stopáž dlhá, tempo pomalé a hudba aj keď sedela, mohlo sa nou šetriť. Že to ale Argento s farbami vie, ukázal napr. aj vo filmoch Suspiria a Inferno kde kulisy lemovali pekné ružovo modré odtiene pričom v úvode R-Deepu, dominuje pre zmenu červená a tá je tu namiešaná tak sugestívne že veľké uznanie by tomu museli dať aj také veličiny ako Spiderman alebo Santa Claus. Ďalej je tu pekne vidieť že s pomocou zvukov, náznakov a pohyblivej kamery sa tu niektoré scény dostávajú na vyššiu úroveň napätia a teda nepôsobia ani tak lacne ako v iných niektorých giallo, takže spokojnosť. Nakoniec sa ešte vrátim k tej červenej, nevidel som aby jedna farba dokázala tak silne spolupracovať na vybudovaní atmosféry (nádhera) jeden užívateľ správne poznamenal že Argento sa možno mal stať radšej maliarom ako režisérom, je to naozaj zvláštni umelec... ()

baronGrga

Doporučuji nekoukat na Argenta v příliš krátkých intervalech. Spoustu toho, co už člověk od mistra zná, pak zbytečně ztrácí kouzlo, přitom, když se na Profondo rosso dívám s odstupem skoro roku, musím říct, že to je vlastně slušně provedené giallo. Argentovi démoničtí oblíbenci Goblin zajišťují hudební podbarvení, syté barvy a monumentální kulisy vískají zrak, najde se tu i pár dobrých nápadů včetně toho s mollovou dětskou písničkou.. Kdyby se vyhodilo pár naprosto zbytečných scén, jako souboj v páce, minigroteska s nápojovým automatem nebo poněkolikáté zopakovaný žertík s padajícím stínítkem (Italové mají srandu v krvi, fakt), získalo by tohle rané mistrovo dílo nejen příjemnější stopáž, ale i svižnější spád a mohlo by zaútočit i na čtyřhvězdičkovou hranici. Takhle to stačí na slušných 65%. ()

A_Shearer

Typická béčkovka, kdysi snad nápaditá co do některých záběrů a do napětí, ale jinak zoufale naivní zápletka, nepřesvědčivé postavy a s neuvěřitelně topornými herci včetně hlavní postavy. ()

kavralajka

Musím se přiznat že kultovnímu statusu tohohle filmu příliš nerozumím. Vizuální stránka je sice velmi dobrá, ostatně u raného Argenta bych ani nic jiného nečekal, ale jinak je to nuda jako PRASE. Ovšem Edward Hopper by měl radost... ✌️ ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi