Když si mezigalaktičtí mimozemšťané chybně vyloží videozáznamy klasických videoher jako vyhlášení války, zaútočí na Zemi s armádou jednotek, která je inspirovaná objekty ze zmíněných videoher. Prezident Will Cooper (Kevin James) je nucen vyzvat na pomoc svého nejlepšího kamaráda z dětství a nepřekonatelného hráče videoher Sama Brennera (Adam Sandler), jenž v současné době provádí instalace domácích kin, aby se ujal vedení týmu ostřílených pařanů (Peter Dinklage a Josh Gad) s cílem vetřelce porazit a zachránit tak naši planetu. Připojuje se k nim také podplukovnice Violet Van Pattenová (Michelle Monaghan), specialistka, která hráčům dodává jedinečné zbraně, určené k boji s mimozemšťany. (Falcon)

jasanka

Nemuzu si pomoct, ale tohle me vazne bavilo. Hlavne vtipky. Smala jsem se casto a nahlas, a to se mi u filmu moc nestava. ()

Cermbo

Chris Columbus se v tomto dílu nezapře a je příjemné po dlouhé době cítit jeho rukopis, jelikož má na triku spoustu legendárních filmů, byť tentokrát se jednalo o malinko slabší kus. Pixely jsou rozhodně nostalgická bomba pro pamětníky starých her s velice sympatickými efekty, humorem i obsazením. Scénář dopadl mnohem lépe než bych u komedie tohoto charakteru čekal a až na pár trapných scén s přehnaně americkým humorem, nemám vesměs co vytknout. Sandler byl zde po dlouhé době napsán i zahrán taky dobře, zbytek hlavních postav až na "Zázračné dítě" fungovalo taky dobře. Z mého pohledu celkem dost povedený a poměrně podceněný film, kde jsem vzhledem k hodnocení i já čekal průměrnou a víceméně trapnou "pohádku", ale ve výsledku jsme se dočkali sympatického celovečeráku pro celou rodinu. ()

vachi

Strašná blbost, ale na druhou stranu akční, vtipná a celkově originální blbost. Já Sandlera a jeho partu mám docela rád, už vím, co od jeho filmů očekávat, prostě vypnout mozek, nehledat žádnou logiku, zbytečně nepřemýšlet a jen se nechat bavit. Normálně bych dal asi jen dvě hvězdy, ale za Ashley Benson (OMG !!!) dám ještě jednu navíc. ()

P.J.2

Jednu hvězdu za Dinklagera kterej byl božskej ale i tomu po tomhle filmu asi spadne prestiž. Hrozná debilita, ani vtipný to nebylo. Z tématu který měl neuvěřitelný potenciál vznikla prachsprostá blbost. PS: Jeden z filmů při kterých se člověk stydí že na to kouká. ()

Gaia.M

Strašně dlouho mě nějaký film takhle nebavil :D Hodně lidem tento film přišel jako nehorázná blbost, ale vážně, přečetli jste si o čem to je? Co jste pak jako čekali? Já jsem čekala přesně to, co jsem dostala a královsky jsem se pobavila. Herecké obsazení mi naprosto vyhovovalo. Je to příjemné, vtipné, jednoduché. Ale stačí to. ()

jirkis

Příjemná oddechovka jak má být. Je to sice na pohled totální kravina, ale mě se to líbilo. Peter Dinklage byl super! :D ()

char_t

Kraťasová předloha mě i přes svoje retro-kouzlo moc nechytla. U velkého filmu ale Sandler s Columbusem naštěstí pochopili, že umělecký zážitek nebo oskara za scénář z tohohle námětu nevytřískají ani kdyby se přetrhli, a tak místo toho připravili celkem svižné béčko, které si na nic moc nehraje. Příběh je přiznaně pitomý (ostatně stejně jako u osmdesátkových videoher, které si bere na paškál) a body sbírá jen pomrkáváním na pamětníky a za vizuály. Zážitek ale kazí dvě věci. Zaprvé grafika ve snaze udělat moderní 3D film ztrácí místy svoji retro-atmošku, čímž dost nabourává původní premisu, a zadruhé občas pokulhává i humor, což je u Sandlerovky dost problém. Zvlášť Josh Gad je místy dost za hranou a kdyby ve filmu jeho postava nebyla vůbec, ani trochu by mi to nevadilo. Výsledek? Aktuálních 61% myslím celkem odpovídá. ()

Ben Nevis

Můj první počítač byl PC, arkády nesnáším a přesto jsem se dobře bavila. Největší švanda je, že jsme opravdu poslali do kosmu spoustu nesmyslů a být tam inteligentní bytosti, co si z toho vezmou? Budeme rozumět jejich logice? Jenže téma, že nás ufouni napadli s pomocí her osmdesátých let, se prostě nedá pojmout jako katastrofický film. Tady nastupuje Sandler a jeho "třeskutý" humor. Nejtrapnější je však postava Joshe Gada, jehož pojetí nerdovství jsem nepochopila a považuji ho za nejméně humorný článek. Peter Dinklage zase vypadal, že odpočívá od své vážné role v Trůnech. Nebýt pixelů, není ani 3D, takže takovou poctu starým hrám kvituji s povděkem. ()

Ombak▼Penari

Nakonec z toho vylezla taková celkem neškodná chujovina, která mě vlasně i celkem bavila. Na druhou stranu je ale nad slunce jasné, že se z toho dala vymáčknout výrazně zábavnější záležitost a tohle je jen slabý odvar opravdu kvalitních scifikomedií. Ale jako oddych, proč ne. ()

BOURQUE

Toto je totálny nezmysel, miestami však aspoň trošku vtipné (hlavne vďaka P. Dinklage) . PS: Za to, že som to vydržal až do konca, by som prosil jeden ostrov. Osobné hodnotenie: 50% (*) ()

Rockerman

Vlastně se to příliš neliší od ostatních "sandlerovských" komedií. Dobré vtipy musíte vyzobávat, jako drobky po snězeném "kroasánu", ale zase ty nevtipné tolik neurážejí. Já jsem si navíc nostalgicky zavzpomínal na dobu, kdy jsem se svými malými dcerami hrál jednoduché televizní hry, dost podobné těm, které jsou k vidění zde. Dalším plusem je, že je to hezky natočeno, skoro jako pohádka a tak to zkusím otestovat, tentokrát na svých vnoučatech a věřím, že se jim to bude líbit. Zatím dávám tři hvězdy. Pokud by se to dětem nelíbilo, jednu hvězdu uberu! P. S. Trochu překvapila přítomnost dvou hvězd "Game of Thrones". Asi si chtěli pročistit hlavu od toho krvavého seriálu, ale nevím jestli je Sandler tím správným přípravkem. ()

MickeyStuma

Nápad převést nostalgickou hru Pac-Man do celovečerního filmu jsem si tak nějak neuměl představit. Jak takovou hru vsunout do honosného příběhu? Po prvních minutách hotové snímku jsem se tloukl do hlavy. Co může být jednoduššího než mimozemský útok. Jak prosté. O drsnou řežbu se však v žádném případě nejedná. Vše bylo ponecháno přesně tak, jak tato hra vypadala, jen je zasazena do reálného života. A protože s jednou hrou by to nebyl zase až tak lecjaký biják, několik dalších známých se s úctou přidalo. A funguje to. Jako inspirace posloužil tříminutový kraťas pod stejným názvem z roku 2010, kterého se tvůrci věrně drželi. Několik vtípků, které zase až tak moc nepobaví, a jednoduchá rodinná atmosféra potěší pouze nostalgiky a starší generaci, kteří tyto hry velice znají. Pro ostatní tento snímek nemůže připadat jinak než naprostá blbina bez špetky nápadu a vůbec alespoň nějaké té originality. Jako celovečerní pocta 8-bitovým hrám to však nedopadlo zase až tak špatně jak by se mohlo zdát. Břitký děj vyniká hlavně svou jednoduchostí a tak tomu dobře porozumí i poměrně mladší diváci. Co dodat, Z tohohle pecka být nikdy nemohla, ale jako odlehčená zábava by to posloužit přeci jen mohlo. ()

Olík

Určitě nejde o komediální událost roku, možná ani měsíce ne a tak zde dlužím vysvětlení proč ony nadstandardní čtyři hvězdy v mém hodnocení. Tak zaprvé Adam Sandler tady neprdí, není na něj močeno a vůbec se vyvarovává (tedy až na drobné výjimky) všemu čpějícímu kanálem. Druhý důvod tak trochu souvisí s prvním a je jím osoba Chrise Columbuse. Rutinér rodinných komedií je zřejmě tím, kde nedovoluje Sandlerovy uklouznout. Dálším bodem je datum mého narození. Ne, nejsem odrostlý hráč tunových automatů, ale měl byl jsem hrdým majitelem 8bitového počítače ATARI 800XE....myslím, že nemusím dál pokračovat. Bodem číslo čtyři by mohla být vzpomínka na legendární Krotitele duchů. Hádám, že nejsem první ani poslední, kterému při sledování boje s mimozemskými vetřelci vytanula vzpomínka na rok 1984. Pixely zkrátka jsou slušnou zábavou (s přimhouřením oka, pro celou rodinu)......ano, není to moc, ale při současné produkci to určitě není málo. ()

GOREGASM

Na papíře super nápad, ale obsaďte si do toho Sandlera, napiště scénář na tělo jeho nejdebilnějšímu humoru a všechno jde, jak říkají naší vzdálení američtí spolupozemšťáné, "to the toilet". Přitom se z toho dala i za ten rozumný rozpočet vytřískat s geekovská nirvána, kde se pixelovalo do všech světových stran. Uřvaný Sandler s vyžraným Jamesem mě už dlouho nebaví a kdyby tady nebyl Peter Dinklage, který svýma hláškama drtí všechny okolo, ale hlavně skutečně rozhýbe bránici, šlo by o megafail, který by si Chris "nuda je mé druhé jméno" Columbus za klobouk nedal. Na začátku se pár hlášek podaří a zafungují i vedlejší postavy viz. Brian Cox, který by zničil všechno a všechny jako správný americký generál a i špičkování mezi Sandlerem a fakt kočkovitou michelle Monaghan má důvtip a švih. Nicméně pak to začně být ta typicky uřvaná a vopruzená "sandlerovka", kde zabaví pár okamžiků, ale celek byste nejradši spláchli do hajzlu, ale to už jsem říkal na začátku. Od rozpixelované akce jsem čekal taky více nápadů, ale čemu se divím, když to režíruje Mr. Nuda a hlavní roli znásilňuje Mr. Pruda. 30% ()

kukys

Je smutné, když závěrečné 8-bitové titulky shrnující celý film, jsou lepší než celá tato slaďoučká komedie. ()

figliar

Ako je u Adama Sandlera už zvykom, tak aj v tomto prípade sa jedná o priemernú komédiu s pár svetlejšími miestami. Nápad je síce dobrý, ale všetko akoby pôsobilo strašne lacno. Inšpiráciu film určite našiel v dnes už klasike Independence Day a v skvelom animáku Wreck-It Ralph, no ten typický americký patriotizmus tu bol miestami dosť prehnaný. Po pár mesiacoch film zapadne prachom. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

36. ročník Zlatých malin - výsledky

36. ročník Zlatých malin - výsledky

28.02.2016

Tak jak už je dlouhá léta zvykem, den před udílením Oskarů se udílí tzv. anticena Zlatá malina pro nejhorší film a nejhorší tvůrce za uplynulý rok. Nejinak tomu bylo i letos. V posledních ročnících… (více)

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi

Sean Bean bude pomáhat Marťanovi