Zbav se svých miláčků

• USA Kill Your Darlings (více)

Doposud nevyprávěný příběh, který v roce 1944 na kolumbijské univerzitě svedl dohromady mladičkého Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca a Williama Burroughse o vraždě, jež stála u zrodu generace bítníků. Daniel Radcliffe jako Allen Ginsberg, hvězda generace bítníků, v životopisném příběhu z doby básníkových studií na kolumbijské univerzitě. Píše se rok 1944 a mladičký Ginsberg sebou nechá coby student kolumbijské univerzity beznadějně vláčet okouzlujícím Lucienem Carrem. Kromě Carra se Ginsberg přátelí se začínajícími spisovateli Williamem S. Burroughsem a Jackem Kerouacem. Společně utvářejí takzvanou generaci bítníků. O poznání starší David Kammerer, nula bezhlavě obdivující skvělého Carra, zemře za nevysvětlitelných okolností. Policie z jeho vraždy kromě Carra podezřívá ještě Burroughse a Kerouaca, a tak se všichni ocitnou ve vazbě. Policejní vyšetřování zásadně ovlivní celoživotní tvorbu začínajících umělců. (HBO Europe)

TheJirkaW

BACHA SPOILERY:Jinačí Harry Potter... Aneb z Daniela se konečně stal herec, deHaan byl nejlepší!! Táhl celej ten film a to ani neměl hlavní roli! Od kroniky udělal vážně velkej krok! a C. Hall, kterýho znám jako Dextera taky bukvici nezahrál nějak extra špatně... Zkrátka povedenej film... Ani když jsem se dozvěděl, že je to o teplouších, tak jsem to nechtěl vypnout! ()

albiebennett

Daniel Redcliffe v roli Allena Ginsberga je překvapivě velmi přesvědčivý,jen Jack Huston mi v roli Jacka Kerouaca moc nesedí. Nicméně je to úžasné drama o postavách Beat generations, kteří změnili literární svět. Film je na točen podle skutečné události, kterou Jack Kerouac a William Seward Burroughs sepsali ve knize A hroši se uvařili ve svých nádržích ()

Tomasson93 odpad!

Nudná sračka o ničem, na kterou jsem vydržel koukat hodinu a po tom co se radcliffe s dehaanem začli vykusovat jsem to raději vypnul. Pokud vás nezajímaj buzny a jejich rádoby zábava, tak těžce nedoporučuju. Jasnej odpad. ()

shi_sha

Skvělé. Naprosto mě to ohromilo a potěšilo. O tom jiskření a zapálení v jejich očích se mi bude zdát. Výborní herci, Dane DeHaan se mi vryl hluboko do paměti. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Teen.AGE.r

Nevím co o tom napsat. Osobně mi vadilo herecké obsazení a to hlavně Daniel... Ono koukat na film a vidět v něm neustále Harryho Pottera (a ještě teplého) není zrovna ono.. samozřejmně já jakožto bývalý milovník Dextera trpim dvojnásobně, ale to už je jiná ;) Příběhovo to první polovinu hodně pokulhávalo, ale nakonec se to zlomilo a poslední čtvrthodinka mě dokonce strhla - za to bude asi ta čtvrtá hvězda. Slabší 4* ...70% ()

jarmil8

John Krokidas bude jistě zručný klipař, ale jeho debut je spíše filmařský zmatek. Díky té neukotvenosti se mu "daří" držet od všech těch slavných postav až něpříjemně chladný odstup. ()

fabregas1

Nálepka Harryho Pottera jen tak nezmizí, ale pokud "Harry" překvapil v Ženě v černém a teď i u Kill Your Darlings, tak Harry bude určitě brzy zapomenut. Tenhle film je pro něj správnou volbou pro takovou změnu. Takovému žánru já tedy moc neholduju, ale tohle dílo je zdatně zvládnuté a z dobrým obsazením ( Daniel Radcliffe, Dane DeHaan ). Tihle kluci nám jistě ještě mnoho předvedou. ()

Missanpassad

Nedávno jsem přemýšlela zda-li existuje nějaký romantický film o homosexuálech, protože jsem žádný neviděla, až do teď. Když jsem tento film objevila neměla jsem vůbec tušení o čem je a co se v něm bude odehrávat. Zprvu mě zaujalo autentické prostředí doby II. světové války v USA, a snažila se nechat unášet dějem ,ale to je asi taky vše co je na tomto filmu pozitivní. Po celou dobu jsem se nudila. Také mi nedělalo dobře přílišné střídání reality se sny či představami a vzpomínkami. Dokonce se mi zdálo že film ani nesleduje hlavní dějovou a časovou linii. Pokud však čekáte od filmu alespoň nějaké obscénní momenty, též si asi nepřejdete na své, kromě jedné líbačky gayů a nahého zadku hlavního hrdiny. Možná z toho by vstávaly vlasy hrůzou nějakému zarytému puritánovi v době 50. let, ale v dnešní době ne. Film je natočen podle skutečnosti, musím uznat že to asi musel být odvaz zažít to, ale dívat se na to je v televizi je nuda. Film bych doporučila fanouškům a fanynkám Daniela Redcliffa nebo milovníkům americké poezie 20.století. Osobně myslím že mi jednou to zhlédnout stačilo. ()

fruitixx

Osobně nechápu jak se herci mohou svolit natáčet něco takového..pokud nejsou sami takoví.. Jinak film má co říct, ale souhlashím s Aharem. ()

PoprockCZ

Beatníci - Ginsberg, Kerouac, Burroughs. Drogy, homosexualita, rebélie proti systému a experimentování všeho druhu. Průměrný film, ale super pomůcka, jak si zapamatovat toto období k maturitě. Ve filmu mě také zaujala střihová sekvence v baru, kdy byly dynamické prostřihy na hud. nástroje a zpěvačku a zpět na obličeje lidí, kteří koverzovali, čímž, s pomocí hudby, scéna gradovala. ()

wa_

Velký zklamání(pro mě).Sem fanda celý beatnický generace(a hlavně Burroughse),tak jsem čekal něco jinýho.Franco byl teda věrohodnější Ginsberg.Jestli chcete vidět beatnický film,pusťte si Nahý oběd nebo Kvílení. Ps: Jo a abych jenom nepeskoval.Foster byl jako W.S.B. supr.Měli by mu udělat vlastní film. ()

hajner odpad!

No grc aj keď o Radcliffovi som to vždycky tušil :-) humuuuuuuuuuuuuuuus. Odpad také filmy si nechajte pre niekoho koho bukvice zaujímajú. ()