Delaney

Pro mě rozhodně nejlepší Funesovský film všech dob, proste Velkej flám! 95% Jestli vám sedne francouzský humor - Funes, Bažanti... Tak tohle je jeden z majstrštiků! ()

laepus

Herecký koncert všech zúčastněných, nejen tradičně bezchybného de Funese. Francouzské komedie z druhé světové jsou pro mě samostatným žánrem a tohle je jejich nejzářivější příklad - příjemný, napínavý, vtipný film snažící se tu válku ukázat i z trochu jiné strany než jen frontové masakry. ()

mira007

Akční vtipný úprk anglických letců po boku dvou náhodných Francouzů skrz fašistickou Francii s gestapem v patách. Jeden z nejlepších filmů Funese. ()

WinstonS

Francouzi konečně zjistili, že si můžete udělat srandu i z tragického období WWII a výsledkem je tahle bláznivá taškařice, během níž dostane bránice diváka hodně zabrat. VELKÝ FLÁM si vychutnáte i v originálním znění, střet aglicky a francouzsky hovořících postav je úžasný :) btw, jedna z nejlepších komických rolí de Funese ()

Atheas

Tento film se nedá nazvat jinak než léčba smíchem. Při sledování jsem byl proti panu Funesovi úplně bezbranný, a chechtal jsem se až někde pod stole. Určitě to není poslední film s tímto velmistrem komiků. ()

reich

Další skvělý film s Louis de Funès a komikem Bourvilem. Je až neskutečné, jak chemie mezi těmito dva herci funguje, ostatně to už nám dokázal film Smolaři. K tomu všemu do filmu je obsazena herečka Marie Dubois, který svými modrými oči doslova člověka okouzlí a vtáhne do filmu ještě více. Nicméně tahákem filmu je geniální souhra dvou hlavních a již zmiňovaných protagonistů, kteří musí utéct spolu s anglickými letci, co se dostali omylem do okupované Paříže nacisty. Opět film povznáší geniální český dabing, František Filipovský opět geniálně dabuje Louis de Funès, zdatně mu přitom sekunduje Lubomír Lipský coby hlas Bourvila a samozřejmě nesmím opomenout ani Josefa Větrovce a Soběslava Sejka. Film bohužel je dlouhý a mohl by být možná o něco kratší, navíc konec filmu je zbytečně zase uspěchaný... Nicméně i tak má své kvality, 75%. ()

Vesecký

Velice pěkná komedie s hvězdným obsazením z doby francouzské veseloherní klasiky. A jedna z jejich neobvyklých komedií, které se dokázaly na chmurné období světové války dívat s humorným odstupem. Bourvil a Funes vedle sebe - to znamenalo jistě spousty smíchu i při samotném natáčení a věřím, že i dost improvizace proti scénáři. Film je dost dlouhý, přesto ta pouť za osvobození anglických parašutistů z obklíčené Paříže nenudila. ()

Luqi

Ani som si pri sledovaní filmu neuvedomil, že to má až 132 minút............. dej je prepracovaný, vyvážený, stále sa niečo deje a samozrejme plný humoru - teda vydarené spojenie dobrodružného filmu a komédie. Dokonca v tomto prípade by to určite fungovalo aj bez toho humoru.............. ()

Chundys

Obrovské množství nezapomenutelných vtipů! To je to co hledám! Louis de Funés je zde opravdu vynikající, ale na ostatní herce se taky nesmí zapomenout! Bez nich by to nešlapalo jak má! a šilhavý němec neměl chybu :D .... ()

jandula00

Podle mě vrchol Louise de Funése, možná hlavně proto, že tenhle film není postaven pouze na jeho výkonu, ale na spoustě jiných postav. Vtipné, originální, svěží a s inteligentním humorem..U scény, kdy se pidlooký voják snaží sestřelit letadlo, se směju i po desátém zhlédnutí :) ()

rounen

Velká čest scénaristovi a reřisérovi Ourymu, protože todle dílo a tento chlápek je majstrštyk... dle mýho nejlepší film Louise de Funese... ()

vito_corle

I váleční film může být Velký flám a jedna velká sranda. Zvláště když se hlavní role zhostí francouzský komik Lous de Funés, který je od začátku až do konce megavtipný. U filmu jsem se bavil-nechybí humor i pár akčních scén, ale ty jsou zábavné. Když šilhavý nacista sestřelí svoje vlastní letadlo, když Funés a Bourvil slaví nacistické narozeniny a skákali na židlích , nebo když si prohodili spolubydlící vrchol klasického filmového humoru. 5 hvězdiček a za Funése dalších 5. ()

Joll

Bezkonkurenčně nejlepší komedie z 2.hé světové války!Duo Bourvil a Funes je zlato FR. kinematografie. ()

crha

Moje nejoblíbenější komedie s Funèsem a zároveň film, na který jsem jako dítě koukal neustále dokola na videu (společně s Miliónovým broukem). Spousta geniálních vtipů, kterým asi vévodí šilhající němčour, když sestřelí svoje letadlo a pak ještě nechápavě čumí. 100% ()