Osudový kruh

• Česko Červený kruh (více)

Tři muži vede osudový kruh přímo do náruče smrti. Corey (Alain Delon) se po propuštění z vězení vrací za svou dívkou, která ale mezitím dala přednost jeho parťákovi. Náhoda ho svede dohromady s prchajícím zločincem Vogelem a bývalým policistou Jansenem. Společně vyloupí klenotnictví. Snadný úspěch je povzbudí, a proto začnou vyhlížet další objekt... (Česká televize)

PTuranyi

Klasická francúzska kriminálna gangsterka s Alainom Delonom a ďalšími francúzskymi hereckými špičkami. Príbeh krádeže šperkov párikom zločincov. Jedného prepusteného a jedného utečenca, ktorí si na pomoc zavolajú skrachovaného policajta. Na stope im je komisár Mattei skvele stvárnený Bourvilom, ktorého poznáme skôr z komických úloh. Film sa nikam neponáhľa a na nič netlačí. V priestore dvoch hodín tak vyrozpráva cestu na slobodu, plánovanie a vykonanie lúpeže až po smutný koniec, pretože ako je zvykom vo filmoch tohto obdobia, hlavných hrdinov nečaká šťastný koniec. Produkcia aj herci sú výborní, ale predsa len je to trocha pridlhé. 75% ()

Winster

Docela pekny film, ktery vas vtahne do akcni atmosfery. Jen mi vadil vyber herce komisare - ja ho mam spojeneho jen s komedialnim filmem no. ()

tata22

Zajímavé drama, jen ten konec mi nějak zklamal, trochu bez nápadu, zybtečně dlouhý, po druhé bych do toho nešel, výborní herci. ()

moorks

Chladná kriminálka se skvělým obsazením. Navíc všechny herecké hvězdy do příběhu skvělé zapadají. Film vyznívá hodně krutě, chladně a tvrdě včetně závěrečné scény. Ta mi přijde dost brutální. Jeden z mála filmů, kdy mi zločinci připadali sympatičtější než policisté. ()

Agnostik

Poctivě udělaná francouzská starosvětská kriminálka.Jak vidno takové filmy se už bohužel netočí.Neotřelý a originální příběh plný zvratů a a napětí ve zdravých dávkách tak jak tomu má být.Je zní cítit kouzelný duch evropských krimi tak jak stará škola vždy dokázala vnést do svých filmů a hlavně v tomto ukázkovém případě konkrétně francouzská kinematografie 60-70-tých let dvacátého století. ()

JimWalker007

Trápna naháňačka v lese z úvodu pokazila celý dojem... a rozťahaný nasledujúci dej to už nenapravil. Len z úcty k hereckému obsadeniu a dobe vzniku dávam tri hviezdičky. ()

gizi

U tohoto filmu jsem trochu nerozhodný. Zhlédnul jsem ho ne v úplně té správné náladě, trochu unaven, a tak se mi zdál film moc dlouhý a nijak moc jsem ho neprožíval. Věřím, že při jiné konstelaci bych to viděl lépe (možná se někdy zkusím opět podívat), tentokrát ale 70% a přikláním se ke 3*. 14.5.2013. Opakovaně zhlédnuto v dobré konstelaci, ale film nepřesvědčil. 65%, 28.9.2020. ()

rafzaw

Po zhlédnutí mne napadá několik myšlenek. Nemuselo to být tak dlouhé, atmosféra a děj filmu by neztratily tím, že by se některé úseky zkrátily nebo vystřihly. Bourvil v roli policisty mne nebavil, možná to bylo tím dabingem, těžko říct, avšak Lino Ventura by ne jeho pozici seděl více. No nic, to už nezměníme. Přesto dám alespoň 3 hvězdičky, a to za velmi dobrý výkon herců obecně, vyzdvihnu toliko výkon Yves´e Montanda, ten byl vynikající. ()

ABC1

Dobře natočená detektivka, dnes už se jeví zdlouhavá a rozvleklá, ale herecké výkony výborné, scéna s krádeží šperků vynikající, atmosféra mrazivá stejně jako Delonovy nádherné oči... ()

BruceTichac

Stará, dobrá, poctivá francouzská kriminálka s Delonem v hlavní roli. Jenom nechápu, proč zde filmaři obsadili Bourvila do role detektiva. Ten patří do komedií, ne seriozních rolí. Celkový dojem však nezkazil. ()

Cesty timem

Proč je ten osudový kruh tak dlouhý :-) ? ... Přes výborné obsazení a výkony mne i po několikátém skouknutí začíná od cca 2/3 nudit. ()

Bragi66

Jean-Pierre Melville suše vytváří styl a atmošku, avšak bez nároku na uvěřitelnost, logiku a spád děje. Někomu by mohlo vadit, že se moc času věnuje chození po schodech, oblékání kabátů bez sledování toho, jak kdo ten kabát má v následujících záběrech zapnutý, nebo jak má zablácené auto, ale doba byla taková a atmoška je to řízná. ()

Hombre8

Tohle je fakt hodně dlouhý. A ne vždy něčím naplněný. Taky ten řídký a tenký knírek Delonovi moc nesedne. To je ale tak vše, co se dá tomu filmu vytknout. Klasika, která pohladí, přesto, že docela drsně. Překvapil Bourvil. Přirovnal bych ho k našemu Menšíkovi. Většina rolí kašpar a pak najednou třeba Tažní ptáci. To samé tenhle pán. Dobrý herec prostě zahraje vše. Jen, když je veselá kopa, si většinou vybírá lehčí (ve smyslu odlehčené, veselé) role. Smutný klaun pak bývá o to působivější. ()

Tempter

To, že je film 46 let starý, nemůže zakrýt fakt, že se prostě snažil čůrat do podstatně vyšší trávy, než na co svými rozměry měl. Nuda, nelogické chování postav, Delonův nemožný knírek, střelba na růži na střelnici, komický komisař ( jj, ale důsledně v duchu žabích tradic - hodné děvky a kočky ) a nemožná, ale zcela nemožná muzika. O prokládaných výstupech tanečnic z Televarieté nemám ani sílu mluvit... Viděno 2x, celé, takže svědomí mám čisté :-p A o čem to vlastně bylo? Už vím, o tom, že Frantíci mají taky houpající se auta, vlaky, vrtulníky a tuze zabahněné cesty... ()

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

20.04.2008

Remake klasické francouzské gangsterky Červený kruh z roku 1970 měl původně režírovat John Woo. Ten má ale momentálně spoustu práce s dokončováním historického megafilmu Red Cliff, který byl tak… (více)