Spálené stodoly

• Francie Les Granges Brulées (více)

Vyšetřování vraždy, které je současně psychologickým soubojem mezi vyšetřujícím policejním komisařem a ženou, odhodlaně hájící vlastní rodinu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

petr.al

,,Spálené stodoly" jsou velmi průměrnou konverzační kriminálkou s podprůměrným závěrečným vyústěním. Prakticky celý film táhne pouze Simone Signoret. 3* za povedené dialogy a studánkové oči Alaina Delona :-P. ()

Kozlowski8

Příběh má dva hlavní aktéry. Jsou jimi soudce Larcher a paní Róza - hlavní "šéfka" samoty ve francouzských horách, jejíž autoritu uznávají všichni okolo, včetně obyvatel blízké vesničky. Poblíž samoty je zavražděna mladá žena. Vraždu vyšetřuje soudce Larcher a hlavním objektem jeho zájmu se logicky stává Rózin statek... Nečekejme od filmu nervydrásající napínavý průběh, ani akční scény, i když napětí nechybí. Je to napětí mezi obyvateli statku, především ve vztahu k Róze, která je ohromnou autoritou a většina lidí okolo ní se jí bojí. Napětí a určitý neklid panuje taky mezi soudcem a Rózou. Larcher ženu respektuje a svým způsobem obdivuje, zároveň však k ní cítí i značnou nedůvěru. Tyto psychologické vztahy a atmosféra jsou hlavní silou filmu, spolu s hereckými výkony Alaina Delona a především Simone Signoret. Naopak, co mne příliš neoslovilo, je Jarrého syntetická hudba, která mi do té krásně vystavěné atmosféry nesedla. 65%. ()

gizi

Celkem zajímavý snímek, který především dýchá vesnickou atmosférou počátku 70. let ve Francii. Platí o něm, že jde o detektivku v klasickém stylu. Hudba Jean MIchel Jarré - nijak moc zajímavá. 65%. 30.10.10. ()

Peršanka

No, tak to jsem se zase zklamala. Paní Signoretové tu venkovanku nevěřím, obzvlášť když střídá neforemné čepice a šály, aby jí šly k očím. Akorát ten Delon mi nepřišel až tak libovej jako jindy. A významná nicneříkání bych způli odstranila. Načež konec- vraždil někdo úplně zvenčí. Zrada na divákovi. ()

PORTER44

A.Delon tentokrát v roli vyšetřovatele který vyšetřuje vraždu ženy,která je zavražděna nedaleko jedné farmy kde je taky hlavní podezřelý.Docela dobré krimi drama s dobrým napínavým příběhem.Příběh se odehráva na Francouzském venkově v zimě takže trochu v netradičním období,v takové kose museli herci dostat pěkně zabrat,takže všechna čest za dobré herecké výkony. ()

pappaja

Buď točím detektivku, anebo psychologické drama, ale nemíchám hrušky s jabkama! Pak z toho vyleze takovýhle paskvil. ()