Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Saxos

Když už nic jiného, tak jsem se alespoň smál. Nic jiného nezbývalo. Několik filmů spatlanejch do jednoho pod heslem zabij bobra zachráníš strom. ()

rigby

Zajímavá nevšední zápletka, která dovede diváka zaujmout a vtáhnout do děje. Neustále se něco děje, překvapivých zvratů je dostatek, a tak se divák rozhodně nenudí. Jen škoda, že konec se změní v obvyklou střílečku, jinak bych uvažoval o pěti hvězdičkách. Skutečně se mi to moc líbilo, víc než většina filmů v poslední době. ()

dadule777

Me se to libilo.Bylo v tom vse co ma film mít-napeti,akce,vtip,laska-i kdyz se ji chvili venovali az moc naplno.To jedine mi tam vadilo.Najednou svet okolo neexistoval a nebyli povinnostu a oni na sebe meli nejak moc casu.Druhy dil urcite rada uvidim.Autor pribehu ma slusnou fantazii ()

Amores

Slecna Veronika aka autorka mela aspon 10 minut hloubat nad tim jak tahle spolecnost vlastne funguje. Natocene to je solidne, ale pribeh a svet dava hlavu a patu asi jako kdyz jdete na zachod a v mise najdete hourskovy knedlik.... Jak se tam dostal? Proc by ho tam nekdo daval? Muzu ho jeste jist? ..... Nulova logika, nulova pravdepodobnost a ani dve lahve vina nevypnou mozek dostatecne na tento "film" ()

Khare

V předloze, kterou jsem nečetla, je možná lépe vysvětleno, proč by měl takový systém, jaký předvedla Divergence, fungovat, nebo proč by ho měl kdokoliv považovat za dobrý, film ale nic takového nenabízí, což mi vadí. Hlavní slabinou příběhu tak pro mě je, že je postavený na něčem naprosto účelovém a nesmyslném, a i proto pro mě bylo dost těžké brát ho vážně. První třetinou jsem se pronudila (případně se sama sebe ptala WTF?). Na výcviku nových Neohrožených (kteří mi přišli blbí jako štoudve a jejich hecování nedokazovalo nic, možná jen snížené IQ a slepou důvěru v rozkazy, rozhodně ne odvahu) se mi líbilo především to, že Tris nevynikala ve všem, na co sáhla, a čím víc nakládaček dostala, tím uvěřitelnější mi přišla. Poslední třetina konečně přinesla akci, která lehce přesahovala rámec teen rádoby akčních romancí. Rozhodně ne tak naduté a nechtěně směšné jako cukrkandlové Stmívání nebo nesympatické a odbyté jako Město z kostí a spousta dalších, ale ne tak dobré jako Hunger Games, i když i tady byla hlavní hrdinka prima. ()

JFlower

Pecka. Skoro bych zvažovala přidání ještě jedné hvězdy. To však k mírně ukrutně přiškrcenému a trapnému konci nemůžu. První 4/5 filmu jsem si ale užívala - na ty dva se mooc pěkně dívá, zpracování mě drželo v napětí, a filmů z (ne)daleké budoucnosti jsem zatím neviděla tolik, aby mně začaly vadit a nudit. ()

elizabet

Mě osobně se tento film moc líbil. A slyšela jsem že knížka je taky moc dobrá (asi si jí přečtu :D ). rozhodně doporučuji všem fanouškům sci-fi a fanouškům hunger games. ()

Scaevola

Další dívčina s minimem životních zkušeností ničí fungující systém kolem sebe pro jakousi touhu v krvi a pohledná očka mladíkova. Když prohlásím, že to není ani zdaleka tak ufňukané jako "Twillight" a bohužel ani tak uchvacující jako "Hunger Games", domnívám se, že zcela přesně charakterisuji film i celou vlnu, na níž se houpe. ()

jjjerry

Já se docela bavil, asi jsem byl unavený a nepřemýšlel jsem nad logikou toho imaginárního "světa", protože to logiku nemá. Když se od toho odprostíte, tak si užijete celkem zdařilý akční snímek s cílovou skupinou náctiletí. Přišlo mně to něco mezi Twilight a Hunger Games. Shailene Woodley a Zoë Kravitz mě bavila, dle mě hrály dobře a věřil jsem jim to. Prostě sci-fy na odreagování =) ()

Ace.A.T.L.

Určitě zajímavej nápad, co má velkej potenciál. Otázkou je, jak moc se tohle podařilo využít. Jsou chvíle, kdy člověk tak nějak tuší co přijde a naopak chvíle, kdy je překvapenej. Film rozhodně stojí za to, se na něj podívat. Ale neočekávejte žádnou průlomovou myšlenku. Za mě 3* a DOPORUČUJU :) ()

Fajung

Klasický moderný film, ktorý sa snaží postaviť základy hlavne na svojej originalite z knižnej predlohy. Film je určený samozrejme pre mladšie vekové kategórie, prevažne násťročných, ktorí snívajú o láske, dobrodružstve, a to všetko najlepšie zabelené v nejakom strapatom namakanom tele, ktoré je fakt cool. Avšak film vyslovene ničim neurazí, a ako jednorázová spoločnosť k popcornu sa hodí. 55% ()

Desmond04

Úvod filmu bych klidně ohodnotil pěti hvězdami. Příjemné vtáhnutí do děje, žádné nudné dialogy či zbytečné vysvětlování. Celkově se dá první devadesátiminutovka ohodnotit více než kladně. Paralela s Hunger Games byla příjemná, postavy také sympatické. Škoda že to vše trvalo jen do té doby, než se film zvrhl v akční řežbu. Škoda, že to nebylo pojato poněkuď odlišně, ale čtyři hvězdy ode mě Divergent s odřenýma ušima získá ()

kolly13

Zase pokus o rozdělení lidí do škatulek, revoltě. Vše podpořeno čekáním na opravdovou akci, která se vytratila a dost mě to zklamalo. Nalézt sympatické herce a zasadit je do kvazi-sci-fi příběhu je zatraceně málo. ()

Atten

Ze začátku jsem si říkal, odkud asi tak znám námět alá poválečná společnost lidí, rozdělená na různé frakce. Po pár desítkách minut mě to (opravdu jen na chvíli) začalo bavit a říkal jsem si, že určitou (malou) dávku originality to přeci jen má. Jenže pak se film přehoupnul do druhé poloviny, nastala hra na vojáčky a moje deja vú bylo zpět. Tentokrát jsem ale čekal, za kterým rohem se objeví upír, třpytící se jak vánoční stromek. No a závěr - to byla naprostá sračka. Předlohu jsem nečetl, takže nemůžu soudit, ale pokud je to, stejně jako film, lubrikant pro třináctky, které čekají jen na chvíli, až si "ten hustej kchůl boreček" sundá tričko (nebo pokud Bůh Bravíčka dá, tak kalhoty), a nějaká hloubka příběhu je jim naprosto u prdele, pak jsem rád, protože bych se bál, že mi naroste vagína. ()

SelfishMan

Tahle moje sonda do filmového světa dnešní pubertální mládeže se nesetkala na mojí straně s valným pochopením. Mám takový neodvratný pocit, že musela být asi neúroda na polích ve Zlatém trojůhelníku nebo v Jižní Americe, že nejsou schopni spisovatelé a scénáristi přijít s něčím trošku originálním a vypadá to, že ve stejném scénáři/knžce jenom změní jména a názvy, protože tohle už je několikátý příspěvek, který se liší více méně jenom v obsazení a nějakých detailech uspořádání dystopického světa (holt aspoň těm jednotlivým kastám budeme říkat jinak ať nevypadá úplně blbě). Zkrátka a dobře tohle nebylo něco co by člověk už předtím (myslím tím hlavně v poslední době) nemohl jinde vidět nebo co ještě neuvidí (v nadcházejících měsících, než to puboše omrzí a najdou si jiný středobod svého zájmu). Vždycky je to revolta mladého výjmečného, na první pohled ale slabého, člena té nejposlednější kasty systému proti nespravedlivému uspořádání, diktátorovi nebo jinému útlaku, okořeněná tu ve větší, tu v menší míře nějakou tou romantikou. Už tisíckrát tady zmiňované Hunger Games, Dárce a další... Ani mě nenapadá co bych mohl pochválit, kromě sebe, že jsem vydržel více jak 2 hodiny těch patetických řečí a dialogů. Bez pokračování se určitě minu. ()

anarya

Příjemný oddechový film, jistá podobnost s Hunger games tam je, ale ne zas tak velká, aby mi to vadilo. Velmi pozitivně mě také překvapila hudba od Woodkida, která nádherně zapadala do děje. Celkově doporučuji! ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)