Sen o klaunovi

• USA Red's Dream
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1987, 4 min

Život jediné zlevněné položky ve výprodejovém koutku v obchodu s koly může být osamělý. A tak sní červená jednokolka o tom, že jezdí v cirkusu spolu s klaunem, dělají nejrůznější triky a lidé jim tleskají. Když se však náhle probudí, aplaus se promění v bubnování dešťových kapek a jednokolka se zase rychle vrací do reality. Musí se smířit s tím, že jí nezbývá než nadále postávat v koutě a čekat na svůj osud. Nenechte se oklamat její cedulkou se slevou. Je to vskutku neocenitelná jednokolka s velkým srdcem, která by mohla vypomáhat nejednomu žonglujícímu artistovi – jen kdyby si jí v zapadlém koutě někdo všiml a dal jí šanci. (HBO Europe)

cubajz

jakoby noirový animák, ve kterém pixaři pokračují v tom, co jim později udělá jméno - personalizaci neživých předmětů ()

Wormboy

Koho uz napadne natocit kratkometrazny animak o depresii jedneho osameleho jednokolesoveho bicykla?Nie je to nic prevratne,ale ten napad skutocne stoji za to:) ()

MarekT

Zatím nejslabší film z dílny Pixaru, na kterém mi ani tak nevadil silný odklon od humorného pojetí příběhu, jako spíš zpracování, které neodpovídalo ani tehdejším animátorským možnostem (naproti tomu u starších počinů jsem obdivoval již tehdy tak solidní stylizování). ()

fars

Takovy maly kratas s destivym pocasim, noirovym saxofonem a osamelym kolem. Skoro starsi nez ja a presto technicky velmi slusne. ()

otík

Smutný a ničím zajímavý pixarovský kraťas o jednokolce, která leží zapomenuta v obchodě a sní o svém využití. ()

LeoH

Ještě pořád víc demonstrace možností techniky než plnohodnotný filmeček (to se takhle sešli tři, jeden zrovna zkoušel animovat déšť, druhý bicykly a třetí postavu, která by už nebyla složená jen z jednoduchých geometrických útvarů, tak to nějak splácali dohromady), ale plusové body za ságo a melancholické vyznění. ()

Lachtaan

Dost smutný příběh o tom, že i neživé věci mohou mít city a že ne ke každému je osud vždy přívětivý. Animace je ale na onu dávnou dobu osmdesátých let precizní a za tu kraťasu náleží status kultu. ()

T-pack

Docela smutné, také dost depresivní. Ta jednokolka ještě pořád vypadá dost dobře a příběh, ač smutný, má i vtipnou scénku se žonglujícím kolem (nebo kolečkem) ve výprodeji. ()

dANo

Malý monocykel je smutný a osamotený opretý v rohu obchodu s bicyklami a sníva o tom, ako vystupuje spolu s klaunom a prežíva svojich 15 minút slávy. Milé, aj keď trochu smutné... ()

VanTom

Nezbedná lampička je charizmatičtější, ale smutné vzpomínání cirkusového kola na zašlou slávu také dokáže zapůsobit. Po technické stránce dnes již spíše úsměvné. ()