Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Cappuccino

Lepšie ako prvá časť, ale stále žiadna sláva. 1. poviedka – Nápad s technológiou, cez ktorú vidno duchov, bol zaujímavý, ale nedotiahnutý. Nezistili sme vôbec, čo má technologická firma spoločné s kontaktom s druhým svetom, a ako je možné, že Clarissa s implantátom žila od tínedžerských čias, počas ktorých ju duchovia nezabili. 3/5 ___ 2. poviedka – Zombie horor z pohľadu kamery bol celkom zábava, hlavne keď sa komando živých mŕtvych začalo rozširovať smerom k detskej oslave. Záverečný krok hlavnej postavy mi prišiel trochu nezmyselný, ale čo už. 4/5 __ 3. poviedka – Šialený kult, množstvo kvalitných gore záberov a nečakaný prírastok do rodiny dvojice hrdinov. Slušná sranda. 4/5 ___ 4. poviedka – Epizóda s mimozemšťanmi nebola ani zábavná, ani desivá. Ufónci v basic maskách skôr pôsobili nechcene smiešne. 1/5 ()

Zeck

Jednička byla přímo otřesná, kdy ani jeden příběh nedával sebemenší smysl a film byl jen diletantským pokusem o vydělání škváry na současném nejvýnosnějším subžánru hororu. Očekávání bylo minimální, ale nějaké to napětí a inovaci trailer k dvojce přesto sliboval. Mírně překvápko se nakonec i konalo, kdy všechny příběhy jsou jasně pochopitelné a svým způsobem originální. Na druhou stranu jsou ale apaticky zahrané a impotentně natočené, takže napětí pro horor tak příznačné, neexistuje. Nenápadně také odpadlo to teatrální tajemno hrající na strunu "real nahrávek" a zůstala jen přiznaná sbírka bizarru, který se místy nemohl brát jinak, než s úsměvem. Největším záporem filmu je pak skutečnost, že dějové linie jednotlivých příběhů jsou nasekané takovým způsobem, že vždy končí v tom nejlepším, respektive v pasáži, která by odstartovávala regulérní celovečerní film. Divák se tedy pomalu začíná sžívat s příběhy a nadrženě tlačí děj dál, a všechno náhle končí záběrem na dva tupé kretény, čumící na zrnící obrazovky. O tom, že obraz kamery vypadává při každé akčnější scéně a všechno se zas klepe jak ulepený zvadlý kokot, čerstvě vytáhlý z pouliční děvky, už ani nezmiňuji. To je evergreen veškerých podobných (levných) filmů. 40% ()

misterz

Film sa v rámci poviedkových hororov mohol kľudne zaradiť k elite. Každá jedna poviedka obsahuje perfektný námet alebo aspoň nápad, pričom niektoré sú zamerané na gore, iné zase na ducharinu. Keby neišlo o formát FF, skákal by som od nadšenia, v tomto prípade to však na kvalite výrazne ubralo. Takmer všetky hlavné, dôležité zábery a scény boli rušené totálnym chaosom, mazancami, trhancami, blikaním, zrnením a podobne, no skrátka miesto pocitu autenticity a reálnosti (čo je hlavná devíza FF) prišlo iba na znechutenie a hromženie. Aj napriek tomuto, tá posledná poviedka dokázala navodiť parádnu atmosféru, dokonca v tomto prípade mi efekt "trasúcej sa kamery" prekážal menej. Vďaka poslednému kúsku dávam aspoň silný priemer. 65/100 ()

corpsy

V/H/S 2 lieta vo viacmenej rovnakých kvalitatívnych výšinách, ako vynikajúci predchodca. Prvé dve ´´pásky´´ síce niesu dejovo to najlepšie, ale remeselne sú spracované opäť na vynikajúcej úrovni ( tie kamerové vychytávky fakt nemajú chybu ). To pravé hororové ale príde až s poslednými dvoma príbehmi, ktoré sú viac než podarená hororová zábava. Strašidelné, zimomriavkové. Táto anthologhy séria sa pre mňa stáva jednou z najlepších žánrových počinov tohto desaťročia. ()

LV.Helter

Rozhodne žiaden veľký úpadok kvality dosavadných segmentov oproti minulej časti to nebol. Po pár relativne dobrých recenziach a dobrých prijatiach na festiválov je to pre mna samozrejme tak trochu menšie sklamanie. Nový režiseri tu pracovali určite s večšiou hravosťou a inovačnosťou. I keď sa to nezdá z predchadzajúcej časti to má spoločne iba meno a postup rozpravania príbehu. (Tape 49) Úvodné intro sa v rukách menej znamého Simon Barretta-nemohol nijak ovplyvniť tu časť, čiže jeho segment treba brať tak trochu s menším nadhľadom. Pomalá a tichá atmosféra. Ani jedná zvuková ľakačka a pritom si to držalo svoj nabehnutý štandart 60%. (Phase I Clinical Trials) . Adam Wingrad pre nás nepripravil nič hororové nové. Ale i tak je to dosť nepríjemná časť. Strašne množstvo ľakačok sa stratí už na konci, kde človek už čaká "iba na dalšiu ľakačku". Mna to moc bavilo, a pritom ducharinám moc neholdujem 70%.(A Ride in the Park) Tak toto bola celkom zaujimavá hitech prdel. Tam kde ostatné časti vsadzajú všetko len na atmosféru tu si to zrobilo celkom prdel na zombie filmy. Treba pochvaliť aj strašne krásne gore efekty 70%. (Safe Haven) . Maximálny sektársky masaker. Tu ma aj trochu mrzí, že si Gareth Evans & Timo Tjahjanto nepodržali nápad a nedali ho do celovečeraku. Strašne veľa nápadov a tak malo času a to je dokonca najdlhšia časť. Hneď keď sa príde do prostredia, začne sa peklo. Záver tak trochu fail, ale verím, že s večším rozpočtom a charistmatickými hercami by to bola hororová udalosť 90%. (Slumber Party Alien Abduction). . Tak tento segment celý diel tak trochu posiela do prdele. Začiatok aj celkom teen sranda. Ale i tak ani jeden výkon nebol presvedčivý. Malý parchanti to vobec neutiahli. Vedel som, že táto čast ma sklame, ale toto bola maximálna nuda. Atmosféra a ani jedna ľakačka v žiadnom prípade nefungovala!45%. Po dopozeraní mám dobrý pocit, ale nieje to proste jednotka, ktorá bola o ligu "zaujimavejšia". Celkový výsledok.65%. ()

• Pracovní název filmu byl S-VHS. (Terva)
  • V příběhu číslo 1 je muži do oka implantována kamera, avšak součástí záznamu je i zvuk, přestože mikrofon součástí implantátu nebyl. (ROASTER)