Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

playboxguest

Povídkový horůrek, tentokrát i s drobnými prvky komedie. Nebýt čtvrtého příběhu, bylo by tohle čtyřhvězdí silnější, ale příběh, zpracování i kamera na čoklovi, to všechno bylo už po prvních několika minutách těžce dementní (40%). První story je každopádně solidní duchařský napínák, v nejlepším smyslu pokračující po stopách jedničky, i když lehce vykrádá Oko (80%). Druhej příběh, kterej jsem si familiérně pojmenovala V kůži zombíka, mě neskutečně bavil, fakt jsem si ho užívala, několikrát jsem se i s chutí zasmála, prostě naprostá libůstka v oblasti hororové komedie s povedeným first person náhledem do oka nemrtvého (100%). Třetí příběh mi už moc dobrý nepřišel a laťka zábavnosti začala jít strmě dolů, ale naštěstí jen do chvíle, než se rozjely vraždící orgie, při kterých fakt bylo na co koukat a teprve v tomhle příběhu je first person kamera v očích prchající oběti dovedená k dokonalosti. Ačkoli fór v samém finále téhle povídky mě nechtěně rozesmál tolik, že zase musím pomyslnou hvězdu srazit (70%), ikdyž bych ještě možná byla svolná přimhouřit oči, ale to by nesmělo dojít na už zmíněnou povídku poslední. To je totiž kapitola sama o sobě, nebýt jí, fláknu tam tentokrát snad i tu pětku, nehledě na to, že obalový příběh taky není žádné terno (ale furt je lepší jak Invaze - takže 60%). Takhle komplet mi z toho vychází solidní nadprůměr na poli povídkových hororů, který nedělá ostudu sobě ani svému předchůdci (mám-li srovnávat, řekla bych, že jsou oba díly na shodné úrovni, takže komu se líbil jeden, měl by si užít i druhej), ač mohl dopadnout ještě lépe. 70% ()

Pilda17

Nebudu se rozepisovat jako u jedničky a většina uživatelů tady, protože vše se dozvíte od jiných, takže to zkrátím. První máme příjemnou duchařinu, která neurazí. Druhý příběh je originální zombiárna, která mile překvapí a musím přiznat, že nejlepší příběh vůbec. V dalším příběhu máme masakr na škole, což bylo také na špici a na závěr UFO. "Duchařina" a "UFO" jsou nadprůměrné, "Zombie style" a "Masakr na škole" excelentní. Jediné co silně zklamalo byl příběh, který rámuje vše, ten bych řadil někam k odpadu, naštěstí se to překousnout dalo. Sečteno a podtrženo, koho nebavila jednička, ať si dvojku ani nepouští a koho ANO, tak ať do toho jde .. Celkově při sečtení všech příběhů dávám 7/10 = 78% ()

Cappuccino

Lepšie ako prvá časť, ale stále žiadna sláva. 1. poviedka – Nápad s technológiou, cez ktorú vidno duchov, bol zaujímavý, ale nedotiahnutý. Nezistili sme vôbec, čo má technologická firma spoločné s kontaktom s druhým svetom, a ako je možné, že Clarissa s implantátom žila od tínedžerských čias, počas ktorých ju duchovia nezabili. 3/5 ___ 2. poviedka – Zombie horor z pohľadu kamery bol celkom zábava, hlavne keď sa komando živých mŕtvych začalo rozširovať smerom k detskej oslave. Záverečný krok hlavnej postavy mi prišiel trochu nezmyselný, ale čo už. 4/5 __ 3. poviedka – Šialený kult, množstvo kvalitných gore záberov a nečakaný prírastok do rodiny dvojice hrdinov. Slušná sranda. 4/5 ___ 4. poviedka – Epizóda s mimozemšťanmi nebola ani zábavná, ani desivá. Ufónci v basic maskách skôr pôsobili nechcene smiešne. 1/5 ()

S.Quentin QUALE

Druhá série VHSek dává více než libově vzpomenout na toto legendární médium. Po vzoru prvního dílu se skládá z obvodového příběhu, který vytváří herní prostor pro další čtyři. Nemám v úmyslu tady spoilerovat,, radši se na to mrkněte, jen vás ujistím, že se vám dostane strachu, duchů, velmi originálně, stylové a neskutečně zábavně zpracovaných zombies, potokama krve prolitou satanáškou splatter jízdou a na závěr (trochu bohužel) týnejdžerovskou nadrženeckou Abe Sapiens' alien unášečkou. Precizní hororová filmařina se vším všudy. Doporučuju! ()

misterz

Film sa v rámci poviedkových hororov mohol kľudne zaradiť k elite. Každá jedna poviedka obsahuje perfektný námet alebo aspoň nápad, pričom niektoré sú zamerané na gore, iné zase na ducharinu. Keby neišlo o formát FF, skákal by som od nadšenia, v tomto prípade to však na kvalite výrazne ubralo. Takmer všetky hlavné, dôležité zábery a scény boli rušené totálnym chaosom, mazancami, trhancami, blikaním, zrnením a podobne, no skrátka miesto pocitu autenticity a reálnosti (čo je hlavná devíza FF) prišlo iba na znechutenie a hromženie. Aj napriek tomuto, tá posledná poviedka dokázala navodiť parádnu atmosféru, dokonca v tomto prípade mi efekt "trasúcej sa kamery" prekážal menej. Vďaka poslednému kúsku dávam aspoň silný priemer. 65/100 ()

kingik

Vhs meet dvd aneb z extrému do extrému. Šlape to až do poslední povídky s mimozemskými únosy, která je nepřehledně natočená, ale hraje v ní přitažlivá prcina Samantha Gracie. Hodně krve, zběsilostí, šíleností a vše zabaleno, jako fajn hororový dáreček jen pro otrlé diváky. Je to neskutečný atak na pět divákových smyslů. Mé hodnocení: 90% ()

dr.horrible

Spojnicu jednotlivých segmentov (alebo teda Tape 49) nebudem hodnotiť ani tentokrát, aj keď oproti jednotke je to na omnoho vyššej úrovni, má to atmosféru a keby o tom bol celý film, asi by som to vydržal pozerať. Minimálne medzi druhou a treťou poviedkou je jedna výborná scéna a až na jeden titulkový záber, je výborne zvládnutý aj záver. __Poviedka číslo 1 Phase I Clinical Trials Adama Wingarda.Segment založený hlavne na lakačkách a strachu z toho čo nevidíme, prípadne to vidieť začneme a odrazu nám to stojí za chrbtom. Od Wingarda som zatiaľ pozrel iba jeho Q z The ABCs of Death, z ktorého som nejak zvlášť nadšený nebol, za to na jeho novinku You're Next sa teším hrozne moc a po tomto kraťase asi ešte viac. Iritovalo ma iba to neustále zrnenie a rozostrenie obrazu, zato päť percent dole, inak veľmi pekná práca. 75%__ A Ride in the Park pre mňa neznámeho režiséra Gregga Haleeho (jedného z producentov Blair Witch); Opäť skvelé. Taková tá zombie apokalypsa v lese, navyše z pohľadu zombie a pekne psycho...80%__ Safe Haven tvorcov pecky Macabre, po Prepadovke návrat k ich domovskému žánru a zároveň to najlepšie čo VHS 2 ponúka. Totálny blázinec s diablom, zombie a fanatikmi, ktorý niekomu môže prísť k smiechu, to je ale iba vyspelosťou jeho režisérov, nebáť sa ukázať čo chcú bez zbytočného obkecávania. Hororovo dokonalé. 100%__ Slumber Party Alien Abduction, prvé sklamanie režiséra čo ma zatiaľ nesklamal, najslabšia časť filmu, avšak stále nadpriemer. 65%__ Na záver: Spokojnosť. Nestojí to na kvalitách jedinej poviedky ako prvý diel, kde ostatné nevadili ale rozhodne nenadchli, je to dobré ako celok. V tom celku to síce nedrží, ale jeho jednotlivé časti sú natoľko silné, že z neho celok robia. O triedu lepšie ako jednotka ()

InJo

První dvě povídky mají jasný koncept a jsou velmi solidně zrealizované. Ve třetí přijde na řadu novodobý bůh akce Gareth Evans a rozpoutá zběsilý, ze řetězu utržený krvavě-brutální mayhem, neboli zhruba to, co od něj člověk po zhlédnutí dvou Raidů očekává. Jeho povídka ze všech přítomných možná dává smysl nejmíň, ale rozhodně je z nich nejnářezovější. Poslední minipříběh má opět snadno srozumitelnou zápletku, pár silných momentů (hlavně záběr pod vodou), ale s blížícím se koncem je obrazově více a více nepřehledný (na tak strašně chaotické a často velmi tmavé záběry se opravdu nekouká příjemně). Jako celek ale opět good, za jedničkou to v ničem nijak nezaostává. 70 % ()

Kudly4

Jedničku jsem neviděl. Většina těch povídek spíše pohádka, ale jinak dobrý. Nejlepší byla Safe heaven - parádní Gore pecka. Lepší tři. ()

MikeCool

Né že by to bylo nějak výrazněji kvalitnější jak první díl, ale konečně jsem nemusel čekat dlouze na to, než se stane nějaká hororová akce! Příběh se zombie byl poněkud úsměvný, ale na druhou stranu vidět svět z pohledu GoPro kamery připevněné na zombíkovi, to byl docela zážitek. Ostatní příběhy měli postupem času kvalitní atmosféru a rozhodně splnili svůj účel, vyděsili mě! Za to si V/H/S/2 zaslouží o hvězdu lepší hodnocení než díl první. ()

swamp

Řekl bych lepší a konzistentnější než jednička, přesto se u mě nekoná žádný hororový zázrak. Ta roztřesená kamera byla místy nesnesitelná. ()

Campbell

Tak škoda po výborných recenzích a ohlasech jsem čekal že mě film bude bavit stejně nebo možná i více než jednička, nicméně jsem očekával asi hodně protože film mě nechal poměrně chladným. Hlavní příběh je tentokrát o dvou lidech hledající jakousi dívku. Nic extra a celé to bylo dobré jen na konci.40%. Další povídka o operaci oka je docela dobrá, hlavně má výborný nápad. I když není zas tak originální díky Oku. Ale i tak nadprůměr. 70%. Další povídka o zombie byla výborná a originalita tu jen sálala, jedná se o nejlepší povídku. 80%. No a teď údajně hlavní tahák filmu. Tak ten mě zklamal nejvíce, ze začátku mě nudil a ke konci jsem se smál. Sice je hodně fajn brutalita tohohle snímku ale u mě vyšel naprázdno. 40%. No a poslední povídka je o mimozemšťanech, nic extra to nebylo ale pár dobrých scén tu bylo. 50%. U mě je druhý VHS průměr. ()

PetrPan

Ha ! Zatímco jednička se brodila v uličce průměrnosti , tak dvojka si vyšlápla přímo na bulvár a téměř od první minuty dává okázale najevo, že není jen levná holka, ale pěkně drahá běhna, která není pro každýho. Sice je to pořád jen šlapka, ale trochu Pretty Woman, která v sobě může mít třeba i něco jinýho než jen dalšího zákazníka... Prostě tohle found footage má oproti jedničce daleko větší spád, je krvavější , napínavější a díky klidnější kameře i přehlednější, ale hlavně jsou jednotlivé příběhy originální a většinou prošpikované černým humorem. Tentokrát téměř plesám, k nasrání byl jen ten poslední příběh alá Blízká setkání, to se opravdu moc nepovedlo. ()

Slarque

Povídky z rozklepané kamery, část druhá. První povídka má slušnou atmosféru, druhá mě pobavila cyklisticko-zombie zápletkou, indonéská sekta je nejoriginálnější (byť svou béčkovitost neskrývá, ale staví ji na odiv) a pak už to jde jen s kopce. Poslední povídka už je hodně podprůměrná a rámcující historka také k ničemu čímkoliv zajímavému nedospěje. Omezení daná konceptem kameramanů na place jsou tak velká, že se s nimi málokdo popere s úspěchem, je třeba přijít s něčím novým a netočit další díly... ()

korbitch22

Po strašlivém prvním dílu, ve kterém nedávala ani jedna povídka žádnýho sysla, je to příjemný překvapení.Hlavní dějová linie není konečně tak debilní a ve finále navazuje na všechny povídky a má pointu i smysl, kamera je sice pořád otravně šedivá, díky bohu už ale moc neirituje neustálým zrněním a výpadky až na jednu povídku ke které se taky dostanu.První povídka je celkem slušná lekačková duchařina, příběh by si zasloužil víc rozvést a určitě by stačil na celovečerní film.Hlavní hrdina je sympaťák a lekačky, leč jsou předvídatelné, fungují, prostě čistý průměr jako Brno, tudíž 3*.Druhá povídka je komedie jako prase, zombie jsem bral vždycky s mrtě nadsázkou a tady se není čeho bát, režisér si z tho dělá prdel a já mu zase dám čistý 3* průměr.Třetí povídka je jak z jinýho světa!Atmosferický náhul, který se zvrhne v brutální okultní gore masakr s temným kontextem, kdyby to nebyl z půlky vykradený španělský REC, dal bych jasně 5*, takhle jen husté 4*.Poslední povídka je debilní mrdka s nejhorší kamerou, pubertální píčoviny ala JackAss se zlejma ufonama, který vypadaj jak postavičky z Kinder vajíčka.Hroznej trapas a furt sem se smál a navíc zabili psa děvky, takže odpad.Dojem z poslední a stupidní povídky napraví jak už jsem zmínil slušná pointa hlavní dějové linie.Suma sumárum nebýt poslední povídky, dal bych 4* a zašnul nad tím progresem od jedničky, takhle můžu jen konstatovat, aby si to do třetice nenechali na konci zprznit nějakým posraným debilem, co zabije psa gumovým mimozemšťanem.60%. ()

heyda

Tak zase musím hodnotit každou epizodu jednotlivě, protože je mezi nimi velký rozdíl. Rozjezd je celkem slušný, první příběh nás zavede doslova do oka jednoho bohatýho týpka, který si zadělá na solidní problém s nepřizpůsobivými duchy :-D - jasných 70%. Druhý příběh o zombíkách je celkem trapný a nechutný. Když dám 25% za dobré masky, tak je to ještě dost. Třetí příběh nebudu nijak blíže specifikovat, ale je fakt brutální. Klidně bych si ho dovedl představit jako samotný film, snad jen kdyby tam nebyla ta příšera. Ale jinak ten se povedl. 85% Čvrtý příběh je s malýma fakanama, které unesou mimozemšťani. No tam to mohlo být mnohem lepší. 40%. Zbytek už je jen takový dovětek. No celkově je to takový obyčejný průměr mezi horory. Škoda jak píše verbal, že tvůrci prostě musí s tou kamerou tak brutálně třást a furt musí šumět. Je to dost nepříjemný a hororové atmosféře to spíš ubírá... ()

TheEvilTwin

Skupina nesouvisejících hororových příběhů, z nichž některé jsou horší, některé lepší. Doslovněji bych spíš řekl, že všechny jsou výrazně slabší, nevýrazné a ne až tak originální či zábavné (zombies, duchové...), ale Safe Haven je absolutně bezkonkurenční. POV/found footage styl Safe Havenu sedí excelentně, napětí v komunitě v lesích je hutné, atmosféra špinavá a děsivá, nechybí ani gore a právě kamerový styl povídce prospívá nejvíc a dodává ji na autentičnosti. To se ovšem nedá říct o zbytku - ty mě zkrátka nebavily a nepřišly mi až tak zajímavé, zkrátka nic, co bychom už neviděli v lepší podobě. ()

Kailo

Koncept je stejný jako u předchozí antalogie - (Tape 49) jako pojivo tu opět slouží prázdný dům s plno kazetami, které čekají až si je někdo pustí. Bezbolestně triviální úvod se divákovy odmění, tentokrát, 3 povídkami. Phase I Clinical Trials: Oční High End udělátko, které vaší poškozené zornici vrátí zrak. Bohužel o možnostech spirituální dysfunkce se na obalu nedočtete. 7/10 /// A Ride in the Park: Jednou se takhle projíždím na kole, myslím na svojí přítelkyni, když mě náhle kousne zombieee; Vtipně napínavé 8/10 /// Safe Heaven: Investigativní projekt snažící se odhalit okultistické nekalosti v rezidenci pana Amiga. Víte co se říká - nestrkejte "víru" do svých dětí. 8/10 /// Slumber party Alien Abduction: In case of alien attack, start screaming! 6/10. /// 75% ()