Příznivcům české detektivky netřeba jméno Hana Prošková představovat. Na její detektivky se, během 70. a 80. XX. století, stály fronty. Pamětníci jistě znají barrandovský film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z jejich knih v roce 1966 v režii Zdeňka Kubečky. Česká televize natočila naposledy její detektivku v roce 1989 v režii Dušana Kleina. Šlo o titul Zrcadlo nenávisti. Bylo by škoda nechat tyto kvalitní české detektivky nepovšimnuty. V televizním filmu Lucie Bělohradské, podle scénáře Jany Knitlové, se na scénu znovu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel, malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách, jen tak mimochodem, vypátrali vraha mladé stopařky. (Česká televize)

ostravak30

Případ pro rybáře s vcelku kvalitním obsazením je opět další z celé řady detektivek. Není to žádné napínavé drámo, ale film vycházející z tradice českých a československých detektivek. Kriminalista pomalu, ale jistě rozplétá nitky vedoucí k vraždě. Na konci nám Viktor Preiss na verandě ještě vše zrekapituloval a připoměl, že motiv mají všichni a podezřelí jsou také všichni. Tedy přesně tak, jak to bývá v anglickách knihách a filmech s touto tématikou. Je to prostě jen detektivka, která nejspíš z průměru nevyčnívá a kdo ví, zda divákovi utkví v paměti. Ale odvíjí se zajímavým způsobem, kdy hned na počátku myslíme, že máme vraha před sebou, ale vše je jinak. Takže autoři dávají divákovi možnost si ho tipnout. ()

GeusX

Nemáte-li averzi vůči televizním moderním detektivkám, nevadí-li vám trocha překombinovanosti a pokud jste se třeba rádi dívali na detektivní seriály Hříchy pro..., tak Vám tento případ v krku jako rybí kost nezaskočí. Průměrná televizní oddychovka. 55% (viděno 2x) ()

Big Bear

Tohle byla pohodová televizní detektivka odehrávající se v překrásném prostředí a já se moc divím, že Vašátko měl potřebu vstávat z toho překrásného břehu u vody od prutů a jít někoho zachraňovat. Další devizou filmu byli fajn herci v čele s panem Preissem ze které čiší zvláštní klid a důstojnost... O to mi vždy kontrastuje ten jeho upír ve Svatbě upírů :-). Honzovi Dolanskému vyšinutci jdou na jedničku to už párkrát ve filmu prokázal. A super byl i Matěj Hádek. Celkově mně to ale jako detektivka až tak nechytlo a tak dávám jen průměrné hodnocení. Tedy 3 krvavé fáče. * * * ()

Blueeyes

Děsně moc nemám ráda tyhle překombinované řadové kriminálky. Upřímně říkám, že jsem to zvládla dokoukat prakticky jen kvůli těm českobudějovickým [budějckým] ;) lokacím. Kdyby se to točilo kdekoli jinde, přiznávám, že bych nevydržela ani do třetiny.... Žádnej prostor pro seznámení diváka s obětí, takže její smrt vás nijak nezasáhne, podivní obyvatelé obce s prapodivnými motivy a to, co se dělo s úhlem kamery při prvním výslechu mě dohánělo k šílenství. Chvilku jsem se vážně obávala, že mám rozbitou televizi nebo možná otřes mozku :). ()

rakovnik

Na detektivky příliš často nekoukám, nicméně tuto jsem z filmotéky vybral šťastně. Sice je vidět, že pánové na rybách nemají zkušenosti, ale srdce mi vždy pookřeje při záběrech od vody. Nicméně, o rybaření film nebyl a detektivní příběh mě od počátku zaujal. Děj je poněkud překombinovaný, ovšem scénář je jako celek chytrý, vtipný a zajímavý. Vyšetřování v poměrně poklidné atmosféře přináší mnoho zajímavých momentů, film mě pobavil. Navíc herecké obsazení je na televizní tvorbu více než uspokojivé, a to kupodivu i drobných rolích. ()

• Při rozpravě v hospodě ke konci filmu se šamgast ptá Horáce (David Matásek), jestli zná detektivky Hany Proškové. Jedná se o autorku knižní předlohy Případu pro rybáře. (troufalka)
  • Natáčení probíhalo v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku. (M.B)