Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

filmmovier

Je to nuda. Fakt. Celou dobu. Je jen málo věcí, kterými mi ten film udělal radost - jednou z nich je, že Vašut dabuje sám sebe, druhou dabing celkově (Soukup a zejména Meduna jsou naprosto excelentní a české znění obecně tomu filmu fakt strašně pomáhá. Třetí věcí jsou samozřejmě nádherné české lokace a čtvrtou posledních deset minut, které mi osobně přišly jako naprosto bravurní a ten film hodně, hodně vylepšují, škoda, že jako těch posledních deset minut není celý film, to by byla jiná paráda. Je to strašně dlouhé, hrozně nevtipné (až na posledních deset minut, pár maličkostí a dvě hlášky, které jsou překvapivě strašně dokonalé - a obě pocházejí z úst Žakujových. Auťáky...!!! a zejména Hurá, není to církevní! jsou fakt dokonalé perly). Krom toho jsou všechny postavy (krom ústřední dvojice) strašně nevtipné, navíc jich je hrozně moc, většina vtipů nefunguje (navíc se tam asi deset minut nonstop jelo jenom tradiční on smrdí, ty smrdíš, což už prostě není vtipné a navíc je to špatně podané). Vizuálně to sice vypadá ze všech dílů nejlíp, ale to pomůže pramálo a krom toho, jsem tam celou dobu hledal nějakou tu revoluci a žádnou jsem nenašel. Francouzi stále umí točit kvalitní a příjemné komedie, tahle k nim nepatří a je to špatné skoro ve všem. Chvíli jsem přemýšlel i o třetí hvězdě (zejména kvůli konci a těm dvěma hláškám), ale budu krutý, ten film na to vážně nemá. Je to škoda, protože jednička i dvojka jsou opravdu vtipné záležitosti i po letech... Na tohle všichni zapomenou za pár dní. 40%, jen díky těm několika málo bodům, o kterých píšu výše. ()

Johnny.ARN

Ani raz som sa nezasmial. A to je dosť smutné na francúzsku komédiu. Ale chcem ďalší diel, lebo skončili vo veľmi dobrej dobe. 1 z 5 ()

Ryuuhei

Chaotická, nesouměrná hovadina, která kompletně postrádala na smyslu. Že se tam pořád něco dělo a všem se vydala huba na nekonečný špacír nezachránilo absolutně nic. Ani vtipné to nebylo, tedy, pár situací možná, ale jinak trapnost na trapnosti. A zasazení do Francie alias Praha bylo jako pěst na oko. No, v půlce filmu jsem myslel, že to do konce nevydržím, ale nedalo se nic dělat a přetrpěl jsem to. Takový děs jsem ale nečekal. 17% ()

LadyPupu

Přesná ukázka toho, jak to vypadá, když se nějaký téma totálně vydojí. Nejhorší je zjištění, že tolik zatracovaný americký remake je nakonec lepší než originální třetí pokračování. ()

JohnSmith

Clavier je sice hrozný, ale Reno fajn. Je to vtipné ale nemůžu srovnat s předchozími díly, které jsem neviděl. Několik hlášek bylo fakt hodně dobrých. ()

Aberforth

Stále aj po rokoch výborné,je to stále ten starý dobrý humor, tá istá dobrá hudba tie isté vtipné postavy. Máme šancu zasa vidieť špinavý ale smiešny stredovek, vtipne vykreslenú Francúzku revolúciu a aj konečnú scénu, ktorá by sa dala nazvať slovami "z kaluže do blata". Síce ma trocha ma sklamalo že sme opäť dostali len 20. a nie 21. storočie, ale aj to malo niečo do seba. Dúfam, že sa dočkáme ešte aspoň jednej časti, pretože tento film mi pobavil úplne iným spôsobom, ako tie dnešné komédie, ktoré sú nám servírované a sú v podstate len o drogách, chlaste a sexe. Toto je to, čo skutočne človeka pobaví - návšteva barbarov z iného storočia. Reno, Clavier - Ďakujem. ()

Bernhardiner

Když jsem s vyplazeným jazykem dorazil do královehradeckého Cinestaru pět minut před šestou, dozvěděl jsem se, že obsadím poslední volné místo. Řekl jsem si, že když se stal zázrak stal jednou, stane se i podruhé - že třetí díl překoná fantastickou dvojku. Nestalo se tak. Byť film osvěžují historické osobnosti jako Robbespierre či Marat, je až příliš znát, že scénář byl šit horkou jehlou a že se Clavier jako scénárista vyčerpal (znát to bylo už v On ne choisit pas sa famille). Mnoho nových nápadů nepřináší, příkladem budiž mnoho narážek na odporný dech našich hrdinů, kterých v minulých dlech rozhodně tolik nebylo. A - je to možná jen můj problém - nemohl jsem uvěřit, že se to odehrává v Paříži, české prostředí je až příliš znát, zvlášť, když jsem některými pařížskými uličkami osobně procházel v Praze. Pokud se ale Clavier vyčerpal scénáristicky, rozhodně nic neztratil ze svého herectví, stejně jako Reno. A tihle dva dokážou pozvednout film z hlubin (pod)průměru, totéž by se dalo říct i o ostatních hercích, jen kdyby někteří nadarmo nevyplňovali plátno (konkrétně Clavierova nepřirozeně vypadající bývalá manželka Marie-Anne Chazel a jeho kamarádi z Co jsme komu udělali Ary Abittan a Pascal N'Zonzi), protože jejich postavy byly naprosto zbytečné. Víte, asi bych tenhle snímek hodnotil hůř, kdyby měl nějakou slušnou konkurenci - upoutávky před samotnou projekcí mě však utvrdily v tom, že žádná taková konkurence neexistuje, byť někteří v sále i v tomto případě hýkali smíchy. A jelikož francouzská komedie bez nežádoucích doprovodných jevů jako přílišný důraz na romantickou linku či příliš mnoho prostoru pro jakkoliv znevýhodněné postavy. Proto jsem rád za každou exhumaci francouzské komedie, byť nám ukazuje již viděné, protože je to dost možná to jediné, na co se v brzku bude dát dívat, alespoň co se hollywoodských a evropských filmů týče. Ať žije exhumace! A nejlépe se skvělou hudbou Erica Léviho k tomu. 70 % ()

Gekacuk

Vaříme z vody, nastavujeme kaši. Tahle komedie se nepovedla a nepomohla jí ani česká účast. Zajímám se o historii, takže chápu souvislosti a znám zde vystupující historické postavy. Ovšem běžné mase lidí mimo Francii určitě unikají souvislosti. Taky jim bude asi divné, proč je Marat pořád ve vaně. Takže nepovedená komedie především pro Francouze. Ani jim se ale určitě nemohla líbít. V porovnání s jedničkou totiž není vůbec vtipná, triků není příliš využíváno a celá působí poněkud levně. Další pokračování v sérii ztratilo smysl. Nejlepe se povedla závěrečná titulková skladba. ()

hefoo

Ach. Už len keď začujete na začiatku filmu "Ameno amenosto, dorime dorime" tak jednoducho každý fanúšik Návštevníkov musí dostať orgazmus. Strašne nostalgická záležitosť teda aspoň pre mňa kedže som na Návštevníkov vyrastal. V kine som sa cítil ako v siedmom nebi. Toľko radosti, nostalgie som už dlho v kine nezažil. Veľmi ma potešil (opäť) Jean Reno a Christian Clavier. Táto dvojka proste im stačí, že sú vedľa seba a o zábavu je zaručene postarané. Godfrua Udatný a Žakuj Fripuj Darebák sú späť! Hollywood by si mal zobrať príklad z toho ako má vyzerať komédia a prekvapivo sa to dá bez fekálneho humoru, holých bradaviek a nechutností. Chválim dabing čo sa týka zachovania toho správného slovníka z predchádzajúcich dielov. Okeeeeeeej???!!! AŤ ZHYNU, JESTLI USTOUPÍM! ()

MARTIN*I odpad!

Srdce zabolí vždycky, když se kultovní film ve snaze o pokračování promění ve sračku. Můžeme jen spekulovat jestli Poirému došly peníze či jen smysl pro humor. Nicméně poslední díl série je snad skoro tak trpný, jako předchozí Cesta do Ameriky. Používat stejnou zápletku stále dokola jednoduše nefunguje a toto pokračování tak působí opět spíše jako paradie na první unikátní snímek. Prosím vás, už dost!!! ()

BlackTom

Kebyže neviem aspoň to málo z francúzskej histórie, tak na férovku zadriemem alebo oshitujem hodnotením. No díkybohu, že sa mi ten Marat, Robespierre a iné odkazy nevykúrili z hlavy, inak by som sa ani ja asi moc nepobavil. Tak trochu natočené pre domáce publikum, hm... Ústredná dvojka nesklamala, ťažko povedať, či bol lepší civilný Reno ("Rozhodne") alebo Clavier s ešte debilnejšími výkrikmi do tmy, než na aké sme boli zvyknutí. No a nápad na Návštevníkov z obdobia Petainovej okupačnej vlády by som si dal ešte radšej ako svieže beaujolais! Bavil som sa kráľovsky, kľudne ma zotnite. ()

Fary

Je to blbý, je to blbý, je to blbý! Postrádá to jakýkoliv vtip, nápad, jakoukoliv originalitu. 109 minut úplně o ničem a ještě k tomu to není poslední díl (a to nemluvím o tom, že to není třetí, ale technicky vzato čtvrtý díl -> Návštěvníci / Návštěvníci: V chodbách času / Návštěvníci: Cesta do Ameriky). Co je ale mnohem horší, je otevřený konec tohoto dílu -> Návštěvníci v době fašismu to bude teprve echt srágora. Tohle nikdy neměli natočit. Osobně mi vadil taky ne moc povedený překlad jmen (prodiskutováno s editorem překladu). Celkově ve filmu není snad ani jediná věc, která by nebyla v některém z předchozích dílů a přestane vás to bavit nejpozději za 10 minut i pokud jste velcí fanoušci předchozích dílů. ()

TERRORDROME

Návštevníci sú späť, takže hurá... alebo nie? Trojka pokračuje presne tam kde sa skončilo pred 18-timi rokmi, pričom je elegantne vysvetlené prečo naraz vyzerajú Godfrua a Žakuj staršie. Na úvod brutálny masaker v lese, gilotína a toxický jebák čo vyžral parkety. Potom Godfrua vyhlási že dosadí kráľa späť na trón, takže divák logicky očakáva útok magorov na bastillu, lenže na to sa rýchlo zabudne a zvyšok filmu by sa dal popísať ako scéna na zámku, scéna v hostinci a scéna v hoteli, kde veľa nepodstatných postáv drísta hystericky naspeedovaným tempom, pričom väčšina z toho buď nie je vtipná, alebo sa muselo niečo stratiť v preklade, lebo som miestami nerozumel o čom vlastne práve točia. Zúfalo ubudlo fyzického humoru a film sa tak spolieha len na svoju nekonečnú ukecanosť. Ak pominieme nejaké to prdenie a zbieranie konských bobkov na podpal, tak podarenejšie vtipy sa väčšinou týkajú toho že návštevníci zo stredoveku strašne smrdia, čo celý film samozrejme neutiahne. Najpamätnejší fór druhej polovice filmu je vlastne tá vlajka na hrade. Jean Reno bol bohužiaľ degradovaný na obsmŕdača čo sa motá niekde v pozadí a sem tam niečo povie ( jeho najvtipnejšia replika za celú stopáž je univerzálna odpoveď - "rozhodne" ). Vekom nakysnutý Clavier má aj medzi všetkou tou kvíliacou eskadrou neprekvapivo najviac priestoru a snaží sa o sto osem, ale ani on nedokáže vyčarovať ukrutnú zábavu len tým že stále po každom opakuje a vykrikuje - Hurá, nie je to cirkevné"! Za celú stopáž sa toho udeje strašne málo a potom zrazu naskočí narýchlo uplácaný záver, ktorý opäť nič neuzatvára. No neviem, strašne som chcel aby to bola veľká sranda, ale vyšlo z toho len občasné uchechtnutie a väčšinou nie nahlas. S rehotajúcou sa sálou na Deadpoolovi sa to nedalo porovnať. ()

ondrula

Je to taková příjemná vzpomínka na jedničku, ale vtipné už to moc není. Zaujalo mě, že tvůrci pokládali za nutné tu více jak dvacetiletou mezeru, která se přirozeně podepsala na fyziognomii herců, omluvit oslím můstkem, že postavy se dostaly do časové smyčky a zestárnou o 10 let za každý týden. Bizarní. Líbilo se mi, že se českého dabingu po čtvrtstoletí opět ujali původní dabéři, zamrzelo mě, že překladatelům nestálo za to pustit si Návštěvníky jedničku, aby mohli průpovídky, popěvky a hlášky obou postav ocitovat stejnými slovy jako tehdy. Nepochopil jsem, proč se exteriéry natáčely v Čechách, protože na snímku je to hrozně poznat a kazí to atmosféru. Druhou polovinu filmu zabilo nekonečné žvanění kolem Robespiérova stolu. Celou dobu jsem také čekal, že nějak vtipně zahyne Marat (když už tam celou dobu pobíhal kolem té své pověstné vany s brkem v ruce a s tím podivným turbanem na hlavě), ale k tomu nedošlo. Oceňuji snahu tvůrců, že do toho opět šli, ale možná právě skrz tu zjevnou nízkorozpočtovost (co ta hudba na konci??) to nebylo nic moc; zvlášť to nebylo vtipné, poměrně často se tam recyklovaly osvědčené humorné prvky tradiční francouzské filmové školy (velké nosy, prdění, kopání do zadku, komolení jmen aj.), ale nějak to nefunguje. Ještě bych rád ukázal palec dolu mezinárodnímu "herci" Marku Vašutovi a naopak palec nahoru rozkošné Stéphanie Crayencour. ()

peetriss

Posláním komedií je vyvolávat úsměv, trojka Návštěvníků vyvolávala především utrpení. Něco tedy bylo špatně! ()