Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

kozina

Nice one bruvaaaa!! The milkybars are on me!!! The weekend has landed. All that exists now is clubs, drugs, pubs and parties. I've got 48 hours off from the world, man. I'm gonna blow steam out my head like a screaming kettle, I'm gonna talk cod shit to strangers all night, I'm gonna lose the plot on the dancefloor. The free radicals inside me are freakin', man! Tonight I'm Jip Travolta, I'm Peter Popper, I'm going to never-never land with my chosen family, man. ()

wipeout

Je mi jasné, že tento žáner silne polarizuje ludí na tých, ktorí to podobne ako v reálnom živote nedokážu naplno prežívať, respektíve ani nechcú s pohŕdavým pohľadom a tých druhých. Ja osobne som sa ocitol na pomedzí oboch tíchto kategórií a zaspomínal som si na staré časy, ale nemohol som úplne ignorovať vnútorný hlas racionality. Tak či onak je Human traffic jedným z najlepších "cluberských" filmov 90.tich rokov. Na rozdiel od iných filmov o drogách neobsahuje nejaké to poučné morálne posolstvo, skôr sa prikláňa na druhú stranu a túto tému príjemne odľachčuje. Takže žiadne strachy, pure zábava a nijaké zbytočné rečičky okolo toho, teda nezmyselné blábolenie v raushi vinímajúc. ()

Jazzzz

O tom o čem je tenhle film nejde jen tak natočit film. Nebo jde, ale lidi kteří na něj půjdou do kin neuvidí nikdy to co očekávají. Očekávají film o tom jak žijí oni sami. A proč to očekávají? Aby je film ujistil v tom, že v tom životě nejsou sami. Že když někdo točí film o nich, že asi opravdu nejsou sami. V kině pak na film koukají, mnohdy v partě lidí. Někteří tak vysmažení, že ani nejsou schopni chápat. Ale ti co trochu myslí, ti jsou většinou zamlklí a sedí rozpačitě nehybně v sedačce. Občas se trpce zasmějí... Proč? No třeba se v tomto filmu našli. Když se totiž natočí film podle reality nebude v něm nikdy přesmoc optimismu a trpkost, která se skrývá za laciným stavem euforie, který je v tomto filmu ukazován, je velká. Nesmyslnost života a bezdůvodná sebelikvidace. Snad někteří z kina odcházejí s úsměvem, protože oni se viděli v postavách, které ještě nezačali přemýšlet, ale ti kteří se stotožňují spíše s tím týpkem, který je na konci odhodlán se změnit. Mezi ty patřím i já. A bohužel i já patřím k těm, který tento film sledoval spíše s trpkým úsměvem. Není to ale důvod proč ho odsoudit. Je to natočeno v takovém stylu, že ti kteří budou mít během sledování zaneřáděný organismus nějakouý chemikálií (tak 95 procent diváků) se budou bavit. Hudba působí na sluch a monoho zajmavých záběrů a cel kamra udrží oči otevřené. ()

dobytek

V jednom životnim období to byl můj nejoblíbenější film. Teď už na to koukám trochu s nadhledem, ale rozhodně Human traffic řadim k těm lepšim filmům. Celej film svižně ubíhá, je nabitej slušnou muzikou a super hláškama. Neni to ovšem pro každýho. Jako zajímavý zpestření je Carl Cox v menší roli majitele klubu. Trochu to kazí akorát posledních pár minut, který měly ukázat tu špatnou stránku drog a samotnej závěr pak končí takovym romantikou zavánějícim happy endem. Jestli se vám líbil Human traffic, tak si rozhodně nenechte ujít film Život v tranzu, kterej je podle mě o dost lepší a hlavně neobsahuje žádný poselství typu "Drogy jsou špatné, áno?". P.S. Titulky (ve verzi, co běžela na ČT2) dělal asi někdo, kdo viděl drogy maximálně z ponorky. Já jsem to viděl i s dabingem a ten mi přišel tak o třídu lepší. Takže pro ty, co neuměj anglicky, v tomhle případě doporučuju spíš dabovanou verzi. ()

Arsenal83

Nakoľko veľa užívateľov film porovnáva s Trainspotting, prevláda u mňa sklamanie. Jeho parametre nedosahuje ani zďaleka. Na rozdiel od spomínanej kultovky v Human Traffic chýba poriadna nosná línia. Všetko sa tu točí okolo blbých dialógov, často zbytočne vulgárnych, užívaní drog a tancovaní na nekonečných diskotékach. Samozrejmosťou je obsadenie typických britských držiek, čiže žiadny festival spanilosti sa nekoná. Humor zabral len v určitých chvíľach a tak jediným zapamätateľným momentom ostáva originálne zaspievanie britskej hymny. ()

• Sám režisér Justin Kerrigan se objeví ve filmu jako jeden z „Junglist“ tanečníků v Koopově obchodě. Je to ten, kterého se Koopa (Shaun Parkes) ptá: „Nějakej novej jungle? (maxXxic)
  • Když Jip (John Simm) telefonuje v kanceláři manažera klubu, je vidět v záběru na stole zavěšený telefon. (Fenk)
  • Majitele klubu Azyl (Asylum) Pablo Hassana si zahrál legendární britský Dj Carl Cox, který spolupracoval také na tvorbě soundtracku. (maxXxic)