Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

lobo87

Mám rád filmy o varení, pretože ho považujem v správnych rukách za umenie a vo filmoch je to vždy vďačná téma. Šéf sa jej chopil správne a priniesol film, ktorý je taký príjemný a pozitívny, s tak dobre obsadenými postavami, že nejde sa z neho netešiť. Favreau sa predviedol... 75% ()

Luckyboy

Někdy přeslazené, občas dost smažené, plno lepku, kila masa, ale hlavně žádná póza. Jídlo je především plebejská záležitost v tom nejlepším slova smyslu a ve stejném duchu se nese i tenhle film. Nikdo se nesnaží si na nic hrát, a to i v případě hereckých hvězd. Ne, tenhle film není kinematografický skvost, stejně jako většina jídla, která se v něm vaří není kulinářský skvost. Ale člověk se má aspoň do čeho pořádně zakousnout a vrchovatě se nají. A o tom to ve výsledku je :-) ()

IZFNP

Chlapík, ktorý je svojou arogantnosťou neznesiteľný, svojou vášňou úprimný, a ktorý sa naozaj snaží, vám prirastie k srdcu pomerne rýchlo a zvyšok filmu, cieľeného výhradne naňho, je príjemnou, pozitívne ladenou jazdou. Plnou reálnych situácií, charakterov, no hlavne realných pocitov. Favreau presne vedel, čo od svojho charakteru chce, a to doň i dostal. Neodporúčam pozerať hladným. Chuť na sendvič po filme zaručená. ()

CrazymanM

Velice pohodový,milý film,který se mi hodně líbil,takovéhle komedie si nechám líbit(i když to nebyla vyloženě komedie)!!! ()

AndrewNewman

Tento rok mi to s komédiami (až na pár výnimiek) vychádza. Najprv ma príjemne navnadil Deň Matiek na exkluzívnu Kráľovú reč, ktorému cathering (snáď sa to píše takto) robil Jon Favreau a jeho kubánske sendviče. Fakt pohodová a hlavne pozitívna lahôdka bez zbytočných kecov, či scén, ktoré by vam prišli hluché či nemiestne. Takíto štýl tzv. inteligentného humoru mám veľmi rád a odteraz viem, že si pri každej bagete či burgry spomeniem, na sympaťaka Jona. :) ()

Víteček

Splněný americký sen, o kuchaři, kterým vlastní pílí a talentem dosáhne svých cílů. Není to špatné, ale ani to není nic převratného. Až příliš to stojí na vyjukanosti starší generace ze sociálních sítí. Na prezentované pokrmy se každopádně koukalo moc pěkně. 60 %. ()

Dikinsn

Super pozitívna oddychovka! Väčšina z nás (aj keď to nepriznáme) má niekedy chuť len zapať bedňu a pozrieť si niečo úsmevné so sympatickými hercami. A tak nám to šéfkuchár John Favreau naservíroval presne podľa chuti :) ()

Lewaso

Zjistil jsem, že většině filmů o vaření (až na dvě výjimky) dávám plný počet. Tento snímek si je taky zaslouží. ()

rawboy

Je to špatný film ve všech ohledech. Scénář, hudba, dialogy (monology), režie i herecké výkony. Možná se Jon Favreau realizoval, ale vyplodil bezduchou mozaiku, kterou hravě nahradí 30ti vteřinový klip ze závěrečné části filmu. Nebo jsem to blbě pochopil a celé je to jen 110 minut reklamy na twitter... ()

Bilky

Nebavilo ale vobec! Možno je to preto, že nie som gurmán a patrím evidentne k tomu mizivému percentu ľudí, čo jedia aby žili a nie naopak. Mal byť vyslovene pozitívny film ale po 30min sa stala z toho predvídateľná romanťárna až telenovela a najlepšie na celom filme boli šteky Roberta Downeyho a Dustina Hoffmana. Ostatné bolo presne ako to najčastejšie slovo v tomto filme: "sračka" za 40% ()

Dolli

Velice příjemná a pohodová záležitost, která dokáže člověka po hektickém dnu pohladit na duši a hodit ho do klidu. Námět je prostý, ale chytlavý a i přes očekávaný průběh děje dokáže příběh navodit tu správnou pohodovou atmosféru "road movie". Zde platí více než jindy, že cesta je cíl. Rozhodně se ale nejedná o komedii a ani žádné velké drama se zde nekoná. Je to takový lepší film o sblížení otce se synem a jak jeden zhrzený šéfkuchař téměř na dně hledá cestu zpět ke spokojenému životu. ()

xzajox

Ani neviem ako mi mohla táto chuťovka ujsť, ale je dobré, že som ju dnes objavil. Na takéto filmy treba vytvoriť nový žáner. Nie je tam totiž skoro žiadna dráma, je to total pohodovka, kde si divák ani "zápletku" alebo tzv.smutnú či napínavú časť ani nevšimne. To je asi jediné negatívum, že sú tu ľudia až trochu neuveriteľne pozitívni, chcú si len pomáhať, baviť sa, variť a jesť skvelé jedlo, hrať, počúvať a tancovať na pohodovú muziku. Nechýba tu malá hra na city, budovanie vzťahu otca so synom, ktorá dej milo dopĺňa. Film je obsadený hviezdami, ale len vo vedľajších rolách, čo vôbec nevadí. Priestor dostal Favreau, ktorý je skvelý. Jeho rolu som žral ako chrumkavý medium rare steak. Netreba viac písať. Je čas na jedlo. Odo mňa skvelých 91% - 5* ()

Sebule

Tenhle film má něco, čím vás unese a to je jeho pozitivní atmosféra. Celý film mě opravdu bavil, má to dobré tempo, jelikož film nemá ani dvě hodiny. Jediný problém u tohoto filmu je, že po zhlédnutí chcete tak být kuchař a jít si udělat kubánský sendvič. Hodnocení: 7,8/10 ()

tomino28

Možná trochu idealizovaný život šéfkuchaře v pojízdném občerstvení. Skoro jsem měl strach, aby se po zhlédnutí každý kuchař nechtěl vykašlat na svou práci a jít dělat na čtyřech kolech a jezdit po Americe křížem krážem. Ale Favreau a spol. nám naservírovali příjemný a pohodový film, na který mohou být pyšní a po jehož konzumaci se bude i divák cítit příjemně nasycen. ()

ToxicAli

Film který mi připomněl, že nestát se kuchařem byla jedna z mých největších životních chyb. Jinak bych samozřejmě hodnotil nejspíš o hvězdu méně. Ale je možné kritizovat snímek ze kterého svěží letní atmosféra čiší z každého záběru? Atmosféra, která zejména v těchto deštivých dnech zlepší náladu o sto procent. Kostra příběhu vztahu otce a syna není pravda nijak oslnivá, ale kvalitní jídlo všude okolo to hravě zastíní. Jen marně jsem z profesionálního hlediska hledal na postupech vaření a řízení kuchyně chyby a je vidět, že na snímku se museli podílet i skuteční šéfkuchaři. Filmové hvězdy ve vedlejších rolích jsou už jen třešnička na dortu. ()