Inteligentní, ale značně nekonvenční, možná trochu bláznivá, ale hlavně dost sebestředná náctiletá Maria má momentálně nejeden důvod k obavám. Přesně k těm obavám, které dokážou lidský charakter napravit a dělají z namyšlených spratků dospělé jedince. Je těhotná, přítel od ní utekl, a i to se stalo důvodem, proč jejího otce schvátil infarkt. Nyní je sama, protože vlastní matka se jí zřekla a nechce s marnotratnou dcerou nic mít. Není proto divu, že Maria tráví čas bloumáním po městě a přemítáním, co vlastně bude dál. Osud nic moc. Každopádně právě díky němu nakonec potká Matthewa, temperamentního a výbušného mladíka se stovkou jiných problémů, s nímž ji možná ne zjevně, ale přesto pojí víc, než by oba původně mysleli. Kdepak, i když jste třeba po uši v blátě, stejně si vás může najít láska. Ve značně netradičním romantickém komediálním dramatu přicházejí Adrienne Shellyová a Martin Donovan pod velením hvězdy amerického nezávislého filmu Hala Hartleyho. (oficiální text distributora)

Mr. Sandman

Hartley vstoupil do mého života jako blesk z čistého nebe a něco ve mě navždy pozměnil. Způsob jeho tvorby se dá k lecčemu přirovnat, ale přesto zůstává jiný, nedotknutelně a pouze jeho vlastní. Výraz "autorský rukopis" jsem plně docenil až po zhlédnutí některých jeho děl. ()

ink flo

Jeden z těch nenápadných indie filmů, který v sobě mají nějaký kouzlo, díky kterýmu se vám okamžitě dostanou pod kůži. Děj netřeba pitvat, snad jen, že není moc odhadnutelnej :-). Vzdáleně to připomnělo "Me and you and everyone i know", i když tady je ten humor černější a absurdnější. Mouchám se trhají nožičky, ale přesto je to nějakým způsobem roztomilý. Tvorba Hal Hartleyho bude určitě stát za prozkoumání. ()

bobin

Chce to přežít půl hodiny a do děje Vás vtáhnou nevšední charaktery ústřední dvojice . Depresivní dívka , její nová známost Matthew a rafinovaná matka vytvoří poutavé drama . A dojde i na problematiku sebevraždy . Je to zážitek ,který však pro sledování potřebuje spíše klidnou noční hodinu . ()

Dixie_Cara

Jedinečný film nezávislé scény, který propojuje dvě takřka neslučitelné roviny- absurditu a realistčino a ukazuje na to, že jedno tvoří druhé. Nejvíc mě ale dostalo jak umně se mu podařilo vytvořit "love story" v čemsi co navenek vypadá jako bezbřehá prázdnota. Tak jako u jiných Hartleyho filmů si užívám perfektně načrtnuté a zahrané postavy, skromný soundtrack a takovou tu komornost, jenž právě dává vyniknout příběhu, hercům či nezaměnitelné atmosféře. ()

Oliiiva

Putavo a jednoducho vyjadrene spletite vztahy v rodine i medzi partnermi, ako aj spolocensky a hospodarsky system. Ustredni hrdinovia su k sebe krasne uprimni. Matthew a Maria su znechuteni z monotonnej prace, kde nesmu prejavit svoj nazor a navrhovat vylepsenia. Matthew vo filme hovori vybornu hlasku o tom, ako televizia ludi utlmuje a pomaha im zvladat takuto nenaplnajucu pracu. ()

Jester_X

Obě hlavní postavy jsou vyděděnci společnosti, byť každý překračuje normy na úplně jiném pólu.Marii přivede lehkovážnost populární/konzumní kultury k těhotenství, ze kterého si sama nedělá těžkou hlavu, nicméně naráží na odmítnutí okolím (otec dítěte i její vlastní otec). Naopak Matthew stojí naprosto mimo jekékoliv normy hned od začítku, je inteligentní, vzdělaný (byť ne formálně) a nekomformní. Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že Hal Hartley popisuje jak i takto extrémní protiklady se mohou přitahovat. Nicméně oba hrdinové se nejenom přitahují, ale prostřednictvím vzájemné důvěry se také výrazně mění a to až na hranici ztráty sama sebe (Matthew začíná sledovat televizi, Maria přijíma roli typické hospodyně). Hartley tak popisuje nejem komplikovanost samotného vztahu dvou individualit, ale i nesmazatelný vliv rodiny (ve filmu schválně exponovaný) a také osudy jednotlivců ve společnosti s jasně nastavenými normami. ()