Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $42,313,354Tržby Celosvetovo $54,700,000║ Prvý krát som to kedysi videl ešte na PRO7 / ORF1 a zaujalo, teraz(2010) to pozerám z nostalgie a ten film je fakt klasa, kde nechýba dobrá akcia, vypätý dej a trikovo tiež dobre zvládnuté, plus Roy Scheider výborne sadol do danej úlohy lietajúceho policajta. /90%/ ()

helloween93

“Throwback Thursday #5” - Blue Thunder musela být ve své době bomba, béčkový příběh o prototypu superhelikoptéry, která má být součástí spiknutí na nejvyšších federálních místech. A pak je tu Roy Scheider v jeho klasické roli s jeho klasickým minimálním hereckým rozsahem. Parťákem Scheidera je Daniel Stern, který se později proslavil jako Marv ze Sám Doma a záporáka si střihl mladý Malcolm McDowell. Jak jsem Johna Badhama jako režiséra nikdy nějak extra nemusel, tak tenhle snímek je technicky velmi zručně natočen. Vidět je to hlavně v akčních scénách s helikoptérami, které jsou na svoji dobu celkem pěkné. Kdybych film viděl jako dítě, asi by to pro mě byl kult. Dnes jde celkem o zapomenutý film, který zůstal poplatný době svého vzniku. Shlédnuto na Netflixu. 3* ()

Segrestor

Proč Létající oko, když to celou dobu byl Modrý hrom? To si distributor asi řácky nacpal bongo nebo co. Nevadí. Ten film je z dnešního pohledu vážně starý a asi nedovede zaujmout. Snad bodří nostalgici vzpomenou, jak to bylo fascinující, když dokázali vrtulníkem sledovat lidi skrz stěny domů. Teď už je to jen jedna roztomilá vzpomínka ze smetiště dějin a další hřebík do herecké rakve Roye Scheisera. ()

Brejlil

Mám pro tento film slabost. Kritika vojensko-průmyslového komplexu maskovaná jako akční film se dostala i do totalitní televize, a protože takových filmů bylo k vidění málo, o to více se zapsaly do paměti. Vrtulník je velice autentický (byť to není AH-64 Apache, ale jen radikálně přestavěný civilní vrtulník) a vyjádření obav ze zneužití takové techniky je také předvedeno značně naléhavě. Akční scény také nejsou špatné, co více si přát? ()

tron

„Jeden mŕtvy civil na 20 teroristov nie je zlé.“ – „Ak nie ste civil.“ Aj keď má choze pravdu s tým, aká bomba musí LIETAJÚCE OKO byť pre školákov, ja som toto solídne akčné áčko prvýkrát videl až dávno po puberte. Napriek tomu ma chytilo. Roy Scheider mal dar byť sympatický a i preto neprekážalo, že bol vlastne skoro vo všetkom rovnaký (od ČEĽUSTÍ 1 – 2 cez FRANCÚZSKU SPOJKU po „SeaQuest DSV“). Príjemne ma zaskočilo, že ústredného zlosyna hrá Malcolm McDowell, ktorý má u mňa (za „Kubrickovo oko“, jednu z najstrašnejších scén kinematografie, na ktorú sa dodnes nedá pozerať) obrovské plus do smrti (jeho i mojej), aj keby hral už len nahnevaných medvedíkov čistotných. Plus, samozrejme, skvelá helikoptéra a prekvapivo veľa akčných scén (hoci „otvorená“ akcia začne až v nabúchanom finále, i dovtedy sa rozhodne o komorný film nejedná, viď. monumentálna akcia v „cvičnom mestečku“, proste dôvod na rotačáky sa vždy nájde). ()

• Malcolm McDowell, představitel Cochrana, měl fobii z létání. Jeho manželka při shlédnutí sestřihu závěrečné bitevní scény řekla: "Čím jste ho proboha přesvědčili? Já ho nedostanu ani do letadla." (Terva)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)