Nekromantik 2

• Německo Nekromantik 2: Die Rückkehr der liebenden Toten
všechny plakáty

Pokračování kultovního NEKRomantika začíná přesně tam, kde první díl skončil: Robert za mohutné ejakulace spáchá sebevraždu a jeho milenka Betty se rozhodne, že jejich láska bude pokračovat doslova až za hrob. To však ještě netuší, že se více méně náhodně seznámí s Markem, který, ač dabuje pornografické filmy, je konfrontován s Bettiným poněkud zvláštními sexuálními praktikami.

Stejně jako první díl je Nekromantik 2 v mnoha zemích zakázán a německá cenzura chtěla dokonce zničit negativ filmu. Také u druhého dílu se objevují seriózní diskuze, že jde o podobenství různých aspektů dnešní společnosti.

Na závěr by bylo vhodné uvést varování, že některé části tohoto filmu mohou být považovány za "nechutné", perverzní nebo urážlivé. (Iguaner)

kaylin

„Nekromantik 2“ je film, který nepotřebujete vidět, pokud jste viděli jedničku. Nepřinese nic nového, jen několik málo skutečně skvěle natočených scén. Samozřejmě v případě, že máte docela silný žaludek. Jinak je to esence toho, co od filmu s podobným názvem a s podobnou anotací očekáváte. Jsem si jistý, že tuhle dvojici filmů už si podruhé nedám, ale jako zkušenost je to zajímavé. ()

Radiq odpad!

Stejně bezvýznamné a trapné, jako první díl, akorát mrtvola tady je v menším stádiu rozkladu. Opět zajímavé asi jenom pro ty, co maj rádi kozy, mrtvoly a porcovany lachtany. Nic jinyho v tom nevidím. Akorát, stejně jako v předchozím, to použití romantické hudby z toho mohlo udělat něco jako art, ale na mě to teda nepůsobí. Chch a zas ten závěr, to sem se musel chlámat... ()

maverick10 odpad!

I filmy pro velice uzky okruh lidi se daji natocit vkusne, aby to mohl shltnout i nezaujaty divak. Prave tak se pozna reziseruv talent. Tady mam podezreni, ze nekromantik Jörg Buttgereit sam patri do one uzke skupiny vyvolenych. Druha moznost je ta ze film vznikl reziserovou touhou sokovat divaka, v tom pripade je divne, ze k projekci lidem nerozdavali nejake obcerstveni typu michana vajicka, mozecek, kvetak ci parek v rohliku apod. Tento experiment u me neprosel a kdybych byl kantorem Jörga Buttgereita nenechal bych takto nadaneho zaka delat ani reparat a uz vubec bych ho za trest nezamykal v kabinete prirodopisu. Ono by se taky mohlo stat ze nam znasilni kostru a meli bychom na krku odbory. Nastesti ma film i odpocinkove a vtipne okamziky a tak si sokovany divak muze vklidu oddychnout a nabrat sily do dalsiho dobrodrzstvi tajuplneho sveta, jehoz vyznam je mi nastesti skryt. ()

darkrobyk

Co kdybych tě, můj milý, napytlovala? Monika se nehodlá smířit se smrtí přítele, a tak se vydá na hřbitov s krumpáčem a rýčem. Mrtvola ji pak dělá doma společnost a Monika si s ní občas nekrofilně zalaškuje. Jenže je jisté, že nebude dlouho trvat a milý se jí rozpadne (rozteče). Musí se tedy rozhodnout, co si z něho ponechá. Do toho vstoupí nový přítel Mark. Láska jako hrom! Občas je sice Mark zaskočen tím, co po něm Monika chce, ale vše zvládá. Kdyby jen tušil, k čemu se schyluje... Podobně jako u předchozího filmu je většina spíše nezáživná - kamera bloudí po exteriérech (ovšem za doprovodu výborné hudby), postavy si nezávazně povídají, čas se zpomalí jako šnek. Sledování filmu v kině bude pro toho, kdo není alespoň ornitolog amatér, nejspíš ubíjející. Dabování pornofilmů, kámošky na videu, kytice u hlavy mrtvoly, co ukazují, jak čas nelítostně letí. Závěrečný sex má šťávu, ale nejodpornější je zřejmě detailní pitva tuleně... „Gratuluji, jste těhotná!" Zřejmě je zbytečné psát, že snímek je určen okrajovému publiku. ()

Flipnic odpad!

Tak tohle je neskutečná kravina a debilita!! Jednička se mi docela líbila, ale tohle se s tím nemůže vůbec rovnat. Nekonečně dlouhý film totálně o ničem, divák sleduje nekonečné, nic neříkající scény úkonů, které lidé běžně v životě dělají. Do toho sleduje natočené jiné filmy, které běží na obrazovce nebo na plátně. A do toho jedna shnilá mrtvola a "trochu" nevyrovnaný vztah nekrofilní dívky s nic netušícím mladíkem. U filmu jsem se tak strašně nudil a nadával, že jsem měl chvílemi pocit, že mě tvůrci záměrně chtějí unudit k smrti a udělat ze mě stejnou shnilou mrtvolu, jako je ta, co ve filmu "vystupuje" ... Tohle opravdu ne, tohle je hovadina o ničem a neskutečná nuda. ()