Bunkr

• Velká Británie The Bunker (více)
všechny plakáty

Ustupující zdecimovaná německá četa nachází úkryt na německo-belgické hranici. Objekt se zdá být ideální i velmi rozsáhlý. Jenomže nic není tak, jak na první pohled vypadá. To, že bunkr není nejen vhodný, ale velmi rychle se z něho může stát past, na sebe nenechá dlouho čekat. Německá jednotka se sice ukryla před nepřáteli, kteří zemi osvobozují, ale skutečný nepřítel se skrývá jinde. (PROCESOR)

anderson

Podľa mňa skôr psychologická komorná a značne klaustrofobická dráma, než horor. Napriek tomu pôsobivé a o niekoľko tried lepšie ako somarina nazvaná MRTVÁ HLÍDKA. (14.3.2009) ()

Othello

Od filmu, kde Jason Flemyng hraje hlavní roli se dá očekávat leccos, ale jen těžko vysokorozpočtovou podívanou. A Bunker rozhodně lacině vypadá. Až jsem čekal, že některá z postav během filmu prohlásí, že ty neustále skloňovaní blížící se spojenci nemohou přijít, protože produkce nesehnala prachy na další uniformy. Strach také absentuje a na konci jsem se už naprosto ztratil. Tři hvězdy tedy dávám za chytře nasvícené a atmosferické scény a také za přitažlivé umístění, které pro mě hraje u haunted hororu jednu z nejdůležitějších rolí. ()

eraserhead666

Tahle pointa má tu výhodu, že se z ní při troše schopností dá vytřískat docela slušná atmosféra a ani k tomu není třeba moc prostředků, jen ta zápletka respektive pointa. Snad proto jí nejvíce sluší válečné prostředí. Jen pár vojáků, temné prostory nevlídných chodeb pod jedním bunkrem, vlastní děsy a pošmourná minulost. Navíc, tahle zápletka občas přinese velmi příjemný bonus v podobě naprostého setření hranice mezi fantastickým a realistickým horrorem. Nebýt zbytečně spoileroidní úvodní scény, asi bych si fakt nebyl doteď jistý, jestli v tom filmu byl nadpřirozený prvek, nebo nebyl a jestli ta pointa je fantastická nebo naprosto realistická. Samozřejmě jsem viděl pár ještě nahuštěnějších a nabušenějších atmosfér v podobných pointách (i když jsou obě stavby, bunkr prostě není sauna), ale i tady mi to docela sedělo a přišlo k chuti (smrt v ostnatém drátu byla vymazlená). Prostě mám podobné příběhy rád, když se povedou. Tady jsem žádných závažných nedostatků neshledal. Za zmínku stojí i dobrá hudba. Jen 55%? Tak to já tu čtvrtou hvězdičku teda přihodím, protože 55 je fakt málo. ()

SOLOM.

Režisér Green se po dvou krátkometrážních snímcích rozhodl natočit i svůj první celovečerní film a jako námět si vybral doté doby nepříliš často využívané téma. Dnes už podobných hororů z válečného prostředí existuje několik, ale v té době to byl docela risk. Svým způsobem však slavil do jisté míry úspěch, protože jeho snímek rozhodně nezůstal bez povšimnutí. Již o rok později byl natočen známější Deathwatch (2002). The Bunker je podobně jako jeho mladší kolega obestřen mysteriózním nádechem, který dopomohl vytvořit docela zajímavou atmosféru. Bohužel po jeho zhlédnutí mně přece jenom o něco více zaujala Mrtvá hlídka. Možná to bylo i díky lepšímu výběru herců. Podobně jako někteří diváci i já mám bohužel dojem, že tvůrci jaksi nedokázali využít naplno potenciál, který tento film (lépe řečeno námět) měl. Některé pasáže byly dost zmatené, nedotažené do konce a to je obrovská škoda. Lidský strach je pěkná svině a zvláště když vaše svědomí není rozhodně křišťálově čisté. Podzemní katakomby v kombinaci s místními pověrami a všudypřítomným závanem smrti dokáží i z těch největších tvrďáků udělat pěkné posery. 55% ()

ARI50

Nápad na film mě zaujal a místy provázel jemný závan mrazení na zádech ale kde je zbytek pak vidíte konečně titulky a řeknete si dělají prdel ne. ()

Terva

"Si tu plomges longtemps ton regard dans labíme, labíme te regarde aussi" FRIDRICH NIETZSCHE. CITÁT - Kdo z nás tedy viděl nepřítele?........... Pověst starší než Německo. Bunkr je postavený na místě masového hrobu z dob pálení čarodějnic. CITÁT - A ne všichni pohřbení byli mrtvý............ V bunkru postaveném na takovém to území se teď schovává hrstka německých vojáků. Nemaj jídlo, munici a ani únikovou cestu. Bunkr má sice zadní vchod, ale váže se na něj krvavá historka. A hlavně, chodba, která vede na druhou stranu kopce je nedostavěná a nestabilní. CITÁT - Gott mit uns....... Němci brzy zjistí, že větší nebezpečí hrozí z vnitřku bunkru než od nepřátel venku........ Očekával jsem, že námět bude lépe zpracován a využit. Snímek však naopak působí nedodělaně a někdy až směšně. Jeden z těch velice podprůměrných snímků točený pod rouškou druhé světové války. CITÁT - Oni se nedostanou sem, my se nedostanem tam.......... ()

joehot

Co chvíli jsem si myslel, že to bude opravdu dobrý film..o zbytku jsem uvažoval jako o parodii, anebo amatéřinu ()

corpsy

Mŕtvi Nazis, ako posmrtný tieň prenasledovateľov, ktorý účtujú so živými. Tentoraz sa im do krížku dostanú ich vlastní súkmeňovci. Nič originálne sa nedeje, ani krvavničky sa nerozdávajú, ale ubehne to svižne a ako jednorázovka, je to viac než obstojný kúsok. ()

PKD

Drama? Tak trochu. Horor? Skoro vůbec. Mysteriózní? Ale jo. Thriller? Mno. Pokud bych byl theatrální jako Mel, tak bych prohlásil něco ve smyslu...Jsem rozhořčen na nejvyšší míru.;-) Pokud totiž na filmu s takovýmto pro mne docela originálním námětem (ze kterého se dal klidně vytřískati 4hvězdnatý film a možná i víc) je 1.pol. zajímavější, než druhá, je něco špatně. Původně jsem viděl vizi 3, to se ale změnilo, když nastoupila závěrečná 30min. u které jsem se začal naplno nuditi, což tak nějak...nepotěší. Napsati delší povídku s tímto syžetem King nebo Lansdale, tak se fsadím, že by se člověk posral strachy i ve dne. Na toto se totiž může v klídku podívati celá rodina i s vnoučátky a 99 letými prarodiči. Takže scénář bych vyloženě nevinil. Nápad je opravdu dobrý. Za to režii, ano. Filmu též moc nepomáhá (a to jsem záměrně zvolil na základě 1 zdejšího komentu, dabing kterému opět velmi pomohl nepřekonatelný Lukáš ´Barva z Kosmu´ Hlavica) že Němce nehrají Němci, mluvící německy. To by ději rozhodně prospělo. Další vylepšení by muselo přijíti s obrazem, který bych zašpinil, aby to vypadalo jako ze 70tek. Nebo bych to vůbec udělal jako poškozený nalezený čb záznam (to by se nějak okecati dalo) což by atmošku zvýšilo o 100%. Ostrý obraz tomu fakt moc nedělá dobrou službu. Nebo...atd. Jsem zklamán, ale za ztrátu času bych to zase nepovažoval. Nad 55% ale nejdu. A co bylo asi nejzajímavější a nejvíce atmosphérické? Kromě železných vrat zajištěných řetězy, za nimiž skučel vítr a paní Meluzína, bezesporu vyprávění oné legendy starým vojákem. Který byl nejzáživnější postavou. Jeho bych nechal v celém filmu jen s tím klukem a bylo by. Dan O´Bannon ve své geniální WW II 7minutovce z Heavy Metalu dokázal o 300% víc, než tato britská parta. ()

qualkalim

Za hodně dlouhou dobu bych spojení "jde to s ním od desíti k pěti" nepoužil účelněji než u Bunkru... Skvělý začátek se postupně přelévá v relativně atmosférický horor, aby na konci zůstalo vše trestuhodně nevyužito a ne bez výrazné, ale ŽÁDNÉ pointy... Zmařený pokus o nadprůměrný kousek, vznikla nesourodá jednohubka, kterou si jen tak znova nedáte. Škoda... ()

blackrain

"Když příliš dlouho hledíš do propasti, propast začne hledět na tebe." Tímto k zamyšlení vhodným citátem film začíná. Tvůrci si zvolili velmi výstižný citát. Skvěle vykresluje atmosféru bunkru. Tesklivá melodie foukací harmoniky, která se ozývala v lese, kde byli Američani, by mi na klidu moc nepřidala. ()

Thomassi

Poměrně slušně natočaná duchařina z druhé světové. Napínavá a místy až děsivá atmosféra v dobrém prostředí vojenského bunkru. Takovéto příběhy mám rád (horor spolu s vojenským prostředím). Veliká spokojenost. ()

JohnMiller

Tá atmosféra ma zo začiatku doslova ohromila. útek Nemcov pred Američanmi do neznámych Belgických lesov plných tajomného neznáma mi prišiel ako vynikajúci nápad. V prvej polovici to bol ,čo do obsahu aj samotnej formy, skvelo natočený tajomný vojnový Thriller. žral som aj mytológiu temného lesa a obete starých čarodejníckych kultov. No po polovici ma to neznáme tajomno až do konca prestalo totálne baviť. Keďže to celé bolo na koniec absolútne o ničom. Preveľká škoda námetu. Výsledok celého bolo to že sa vojaci pohádali a navzájom pozabíjali. Neuvertieľneé ale je to tak buď došli peniaze alebo nápady. Posledných 5 minút hrôza !!! 2,5* ()

AlistairMir

Nejhorší na tomto snímku je fakt, že nemáte komu fandit pokud nejste tělem i duší nácek a nepovažujete se za nadčlověka. No fakt kdo by přál fašounům něco milého? Tvůrcům to asi došlo taky takže do skupiny skopčáků hodili pár takových skoro Mirků Dušínů, kteří se Vás budou snažit přesvědčit formou náznaků, že bojují vlastně z donucení. No okej ať je to jak chce začátek je docela fajn a divák si může představovat co číhá v temném podzemí za mrazivou hrůzu. Nepovedený supervoják ze strašlivých experimentů co se vymkl kontrole a má rád lidské maso? Čarodějnice z dávných dob? Nebo dokonce tchýně? Nic z toho...Čeká tam degradace filmu protože jak si snímek budoval napětí dokud se nevědělo co je ten bubák, tak hned jak se vědět bude je to v háji. Jako večerní jednohubka ale plně dostačující. ()

honajz2

Je to celkem ok, má to napětí i nějakou (ale slabší) atmosféru, obojí by ale mohlo být silnější. Prostředí bunkru k tomu prostě přímo vybízí, kdyby se na tom zamakalo, mohlo by to mít dost nepříjemnou atmosféru, ale tak silné to bohužel nebylo. Možná by to mohlo být i kratší, začátek se mi zdál poněkud utahaný a pokulhává to i v dalších částech filmu. Jinak se to ale celkem dá. Btw, jedna scéna na konci mi připomněla Pád do tmy 2. 3* ()

Martin741

Scenar je teda hodne slaby, ale ta atmosfera, to je neco! Tak sklucujucu a strasidelnu atmosferu nie je len tak lahko najst. 69 % ()

cariada

Co tohle sakra mělo být? Jak mám tady někomu fandit? Když je to plný skopčáků, já si přál aby je někdo zmasakroval v prních dvaceti minutách a mohli jsme ušetřit hodinu času. Nehledě toho jsou všichni strašně nesympatický, proč tam radši nešoupli Amíky, či Brity. Nemůže přece po mě někdo chtít, abych ve válce byl na straně Němců. Co se týká děje nic převratnýho se tam neděje jen bubák v chodbě, tohle se nepovedlo. ()

Juto

Koncept filmu znie dostatočne dobre na strašidelný, napätý a atmosférický horor. Ale filmu chýba v podstate všetko: napätie, tajomno, vývoj postavy, zápletka. Okrem toho je film očividne vyrobený s nízkym rozpočtom, čo je na filme naozaj vidieť. 4/10 ()