Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

Yoshimitsu

Škoda, že nevyužili více protředí, které bylo k pořádnému nasrání do gatí, jak stvořené a samotné obludy byly spíše trapné než děsivé. Dávám 50% ()

mcvpn

Námet by bol aj zaujímavý, masky minimálne postačujúce, ale to predvídateľné a nelogické konanie postáv zabilo celý zážitok z filmu. ()

klima777

Pozdrav Robertu Holdstockovi, všem houbařům a možná Type O Negative.---- Mimochodem: The Hallow představuje slušný film [2,5* mělo být hlavně za poselství (v závěru však částečně podetnuné zbytečným důrazem na creature feature; nicméně "lesní Terminátor" s kosou je prostě zábavný)]. ()

zsn

Nebylo to úplně zlé. Mohlo to být lepší. Dvakrát to vidět ale asi úplně nechci. Nejlepší stejně byla ta část než člověk viděl, jaké čupakabry v tom lese lítaj. ()

herr_carter

Překvapivě výborné efekty jsou ve druhé polovině filmu bohužel zastíneny celkovým natahováním děje. Tenhle fakt totiž bohužel skvělý úvod, pouze zvukové naznačování, siluety v lese celkem úspěšně zabíjí, od poloviny filmu už se prostě nejedná o horor a moment překvapení je ten tam - škoda, náběh to mělo na béčkový horor roku 2015...................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Forsberg11

Za mňa spokojnosť. Aj keď to nie je za úplné 4* ale zase mám pocit, že 3* by boli málo. Lesné horory mám rád (kto by nemal?) a je super, že tento sa vydaril. Boduje najmä temná, vlhká atmosféra írskych tajomných lesov. Výborne tu boli do deja zakomponované staré írske mýty a báje, ktorými už storočia strašia miestni svoje deti, aby nechodili po tme do lesa. Niektoré scény boli poriadne husté a sem tam som sa aj slušne zľakol. A aj keď nie som veľkým fanúšikom príšeriek v hororoch, tu som si ich nadmieru užíval, bavil som sa a dokázal sa vžiť do deja. Hlavní hrdinovia boli pomerne sympatickí a príbeh pútavý. Žiadna pecka to nie je, ale na jedno pozretie kvalitný hororík. 70 %! ()

coscarelli

AAle, celkom slusna ostrovska bubakarna s dva a pol hrdinami, i ked ma z vacsej casti nudila, atmosfera spravila svoje. K prelaknutiu doslo (riadne a neraz) , dakujem p. Hardy, uz uz som po sebe upratal. Obaval som sa , ze po snimku sa budem bat ist do lesa, ale myslim ze ho navstivim s usmevom a nazbieram par hribov na omacku. ()

Kienast

Manželé s malým dítětem se nastěhují do domu na kraji lesa a v lese kromě lišek,srn a jelenů žije i skupinka dost zajímavých monster, která touží po jejich dítěti ! Krásná příroda, parádní atmosféra a monstra udělaná, bez počítačových efektů (pouze masky a praktické triky) za to palec nahoru. Režisér sice nepřichází s ničím extra originálním, ale zatraceně slušně odvedená práce. Pro fandu hororů povinnost! ()

Luciášek

Výborná atmosféra a lokace, napětí, reálné chování postav. ALE strašná škoda, že příšery nezůstaly skryty mnohem déle, tohle odtajnění přišlo MOC brzy a pak už nebylo z čeho vařit. ()

iXtr3m3

Slušné masky, slušná atmosféra, ale až príliš tlačené na pílu pri "okatom zneužívaní dieťaťa" pre čo najdesivejší a nervy najdrásavejší zážitok. ()

Litvicek

Ne, tohle prostě nefunguje. Je tam pes a malé dítě. Tahle kombinace nasvědčuje, že se budeme dívat na něco, na co nechceme. Zaprvé tedy pes... Nesnáším, když to schytá nejlepší přítel člověka. Nevinné zvíře, které si chce jen a pouze olizovat kulky. Dítě - Uřvané děcko, které vlastně nikoho nezajímá a každý tedy chce, aby co nejrychleji zemřelo. Rodiče/postavy se o to dítě musí starat, vzniká z toho nejvíc nezajímavé příběhové vlákno, kterým se já prostě prodírat nechci. Celkově by film nebyl špatný ale začátek je pomalejší a průběh filmu vás děj se co děj, nezajímá a já osobně jsem už musel po hodině sledování pomalu přetáčet ke konci. Nelíbilo se mi to a už se k tomu nebudu vracet. Jaká škoda, přitom mám horrory v lásce a rád jim dávám šanci, bohužel ale né vždy je výsledek potěšující. ()

Corpsegrinder

Straw Dogs po hororovsku. Podle hodnocení zdejších expertů jsem čekal aspon trochu nářez ale dostal jsem velice nudnej rodinnej souboj proti lesním kořeňákům který vypadali spíš jak mandragory z Harryho Pottera. A z černýho slizu si na prdel nesednu. Za zmínku nestojí nic kromě ošklivý masky zmizelý holky, otravoval mě irskej přízvuk a otravovalo mě i to malý dítě. Navíc nemám rád když to ve filmech vodsere pes. ()

Gray Wolfman

Jako nevím, kdy jsem naposled u filmu sebou tahle cukal jako u tohoto. Vynikající temná atmosféra s vynikající hudbou a hereckými výkony. Animované příšerky mi to pak ale trochu pokazili, každopádně scéna, kdy se snažej ujet z lesa patří pro mě jako top horor scéna pro tento rok. Brrrrrrr ()

Disease

Základ v irské mytologii řadí tenhle film k nevšedním (nečti originálním!) kouskům. Irští elfové jsou rozhodně větší sympaťáci než Legolas :-) ()

Paldiny

Čakať atmosféru The Descent by bol priveľký luxus, no ako jednohubka si hororík od priľahlých írskych lesov vystačí. Obludy sú tu vcelku hnusné a najskôr dráždia tým, že sa moc neukazujú. Neskôr sa k nebezpečenstvu pridá aj akcia, do okeníc búši intenzívnejšie boj s časom, vytúžené svitanie je stále v nedohľadne a čiara života sa u jedného z rodičov skracuje až priveľmi rýchlo. Lenže film nevygraduje ako by sa patrilo, len sa spustí do akýchsi slepých uličiek. A ako je deň stále bližšie, sa mi všetky tie zvláštne veci počnúc návštevou v brlohu či rošády batoľat pozdávajú menej a menej. ()

bobstock

Slušně odvedená práce s Irskou pohádkou. Bylo vidět, že si trikaři chtěli dát záležet na monstrech. Občas to ale ztrácelo tempo, málo postav, jednotvárné prostředí. 55% ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu