RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

TheDon

Zalubil sa pomaranč do Darinky mandarinky a natočil si dokument sám o sobě, jakej je hroznej Báro Gangstro z Petržalky. Nedá se mu ale upřít, že nějaký to ojro navíc vydělal a ukazuje ve velkým stylu, že si to po piči užívá a že ty potápěčský brejle z dílny Lojzy Vytóna nekoupil na vietnamské tržnici.Nejsem žádnej skalní fanda, takže mě to minulo o světelný roky a uniká mi smysl celýho tohohle časosběrnýho cigánskýho Boyhoodu. Ta jediná hvězda, kterou jsem si dovolil tomu nadělit je za to, jak Charlie Babbitt udělal vtip. "Patrik mi napsal smsku, slušnou, byl v tom cit " .(Darinka) "Rád som sa s Tebou stretol, ty kurva špinavá ". 19% P.s.:Opravdu na to někdo šel do kina? ()

MutantMarana odpad!

Odpad z principu a kulku tomu, kdo nam todle polocikansky svinsvo podsouva! Edit: a ta jeho zpicena segra se pari zase s cikanem! A kecy komentaru nize, ze si vydelal svou praci, ze nic nemel, byl utiskovanej blabla a dotahl to na respektovaného umělce to si asi delate prdel! Takovy hovado a respektovany umelec? WTF? To jsete na drogach? Poloindickej zmrd respektovany umelc? Tak lidi s temadle nazorama jsou prosim pekne jednobudecny organismy s volebnim pravem. Vse jde fakt do prdele... Vidim to jako v pripade 50 odstinu zmrdi - jeste se tady pobavime! ()

AdamesWWE

[6/10] Po dlhej dobe sa do kín dostáva opäť niečo slovenské, zo Slovenska, o Slovákovi - o Rytmusovi. Ja patrím medzi jeho fanúšikov, to že tento film vznikol ma celkom potešilo, aj ked´ to určite nieje niečo čoho by som sa nemohol dočkať tak preto som si nerobil ani žiadne ilúzie o tom aké to bude skvelé. Ako Rytmus povedal " neni som z toho v pi*i, ale som príjemné prekvapený". Tak by som to zhodnotil aj ja. Je to celkom dobrý dokument, dobre sa to pozerá, rozoberajú sa tu jeho vzťahy s rodinou, kariéria nieje prvoradá. Je tu pár zaujímavých situácií, celkovo sa to dobre pozeralo, aj ked ma to nejak extra nenadchlo. Po skončení filmu to totiž vo mne žiadnu emóciu nezanechalo, Rytmus tu ukázal aké mal vztahy a že to nemal lahké a nejedného hejtera alebo človeka ktorý ho príliš nesleduje presvedčil že nieje iba ten raper ktorý v každej piesni nadáva a hreší. Takže pre mna dobre pozerateľný slovenský dokument ktorý si niekedy ešte pozriem, ale na vyššie hodnotenie to nevidím. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Ale proč ne, osobně proti panu Vrbovskému vlastně nic moc nemám. Vypracoval se nahoru, protože se u nás najde dostatek lidí, kteří jsou ochotní jeho texty poslouchat a jeho image akceptovat. Tohle ovšem ne. Něco co by možná objektivně bylo na jedno možná dvě hvězdy jako silně průměrný a nepříliš slušně konstruovaný dokument o jedné z výrazných hudebních tváří porozpadového československa, je tady podminován absencí směrodatných či významných momentů z raperova života a zredukován v prachsprostou repetici toho samého pořád dokola. Do toho ještě jakési meta vklady samotného interpreta který sleduje vlastní film a učiňuje na jeho adresu osobité komentáře a bezprostřední reakce. Ne nadarmo mi tenhle přístup připomněl meta segmenty z Zprávy TV Onion, kde ovšem alespoň sloužily slušné nadsázce, nikoliv osobním ambicím rádoby historicky podstatné superstar s krizí identity. Což jen dokazují momenty zaměřující se na jeho aktuální vztahovou stránku a hledání kořenů až kdesi v Indii. Chápu, proč tohle pro někoho může být hisotoricky významné či všeobecně poučné ale zároveň se přiznávám k tomu, že z mého pohledu je to nadmíru zbytečná snaha o další formu sebepropagace, která mě nechala ledově chladným. Ba naopak mě přesvědčila v tom, že nemá smysl podobným snahám přidávat na důležitosti vlastním, byť jen mizivým zájmem. Nemluvě o tom, že pan Miro Drobný je tak obratný a přirozený dokumentarista, e z toho jde až hlava kolem. A ano, to byl sarkazmus. ()

misterz

Jediné čo na tomto amatérskom dokumente stojí za zmienku je, že je o niekom, čo to z nuly niekam dotiahol, bez ohľadu, či sa niekomu páči jeho hudba alebo nie. Mne sa nepáči, ale to je v tomto smere vedľajšie. Inak je to trápnosť prekrytá ešte väčšou trápnosťou a blbinami, čo nestoja ani za zmienku. Napr. to ako vážne bol treba DNA test, aby si Rytmus dokázal, že ako poloróm má korene v Indii? No vravím, smiešne sentimentálna, nezmyselná a zbytočná trápnosť. 10/100 ()

• Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)
  • Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)
  • Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)