Epizody(8)

Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

LasT_Olt

Je nutno podotknout, že po kulturním šoku, jakého se nám dostalo po druhé řadě, nejsem z nové série nějak nervózní nebo znechucený. Jsem čistě fascinován. Začněme tím, co bych na nové sérii pochválil. Nic. A ted tím co bych nepochválil. Ve vztahu k předloze je to čisté šílenství co se tady odehrává. Považuji se za docela obstojného znalce knih a s rukou na srdci můžu prohlásit, že jsem neměl nejmenší tušení co se děje. Tvůrci na to serou až do takové míry, že si říkám proč na to vůbec kupovali za nějaké nekřesťanské peníze práva a nenatočili si nějakou sračku, dle vlastního uvážení? Zajímavé věci jsou vypouštěny, Geraltovi vymýšlejí nové ploty, např. ten s naklonovanou Ciri to je pěkně hard úlet. Je tady hrozně moc postav, ale jsou napsané tak špatně a dělají si co chtějí, že se v tom svépravný člověk absolutně nemůže vyznat, nebo to snad dokonce chápat. Ciri už se taky začíná chovat jak fracek, kterého je potřeba spíš probudit než konejšit. S Yennefer jsem spokojený, v knihách jsem ji ze srdce nenáviděl, je to podle mě nejmín sympatická postava fantasy literatury, prostě píča všech píč (třeba u Cersei zhruba víš proč je mrdka, ale u Yennefer máš vždy pocit že taková je jenom protože může a chce), takže ti gratuluju Anyo Chalotro, v tvém podání je ještě víc nesnesitelná než dřív, skvělá práce děvče, palec nahoru. Ke směšnému obsazování postav z knih už snad ani není co dodat, dostává se to už do parodických rovin. Ještě něco dodám a pro nečtenáře napíšu SPOILER: Ciri později v knihách zjistí že je na holky a najde si přítelkyni. Ještě o něco pozdějí chrápe i s chlapama, takže je nejspíš bisexuálka (nebo jak by řekl Butters Stotch; je zmatená). Tvůrci měli přímo ve zdroji onu LGBT+ postavu, kterou potřebují pro svou agendu, ale oni pro jistotu udělají geje i z Marigolda, nejvíc promiskuitního a ženami posedlého muže v sérii. Řekni mi, jak udělají po tomhle ten plot s kněžnou v Touissantu?? KONEC SPOILERU. Technická stránka je taktéž příšerná. Úplně mě bolí oči z těch hnusnejch digitálních monster, které vypadají jak z nějakého generického scifi od Netflixu, já projel hry třikrát a ani nedokážu rozpoznat jestli se jedná o kuroliška nebo šarleje. Režie má často ve zvyku udělat dlouhý záběr na nějaký digitální hrad a opět, ani nedokážeš rozpoznat jestli jde o Tretogor,Wyzimu nebo Cintru. Pamatuju si, že když tvůrci GoT vizualizovali pro seriál hrady, udělali Zimohrad uprostřed úplné prdele, aby si i neznalý divák mohl říct, hele to je ten hrad který stojí v prdeli uprostřed ničeho to je Zimohrad, to samé s KP, taky stojí u moře žejo. Poté se nám dostane pohled na interiéry a je to podobná bolest jako v Prstenech moči, vypadá to jako ve středověkém týdnu v Lidlu. Nechápu kam tečou ty prachy, ti lidi je tam asi fakt někde profetují, když píšou scénář a pak jim nezbyde na výpravu a tak musí krást z nějaké zrušené indické telenovely. Teď když odejde Henry Cavill, nezůstane tomu seriálu už vůbec nic :D jo zbyde tam hurikán z Hunger Games. Game over, žádný západ slunce ke kterému bychom se společně vydali. A jaké je moje poselství na závěr? Sledování tohohle seriálu není pro slabší povahy. Zkus se podívat třeba na tohle, porovnej to a uznej že je tenhle seriál hloupost psaná abnormálně neschopnými kretény. Dobrovolně bych se přidal do Řádu planoucí růže, jen abych mohl tu krávu co to sepisuje postavit a veřejně upálit na náměstí v Novigradu. Na další sérii už se nebudu dívat. Ty ale víš že se podívám. Tak ahoj u komentáře k ní za dva roky. () (méně) (více)

JohnCZ

Jakmile dochází k událostem na Thannedu, které tvoří zlomový moment pro celý zbytek ságy, tak to konečně chytá drajv, který jakž takž drží až do konce. Do té doby příběh, ač k mému překvapení tentokrát se co do kostry vyprávění dost pevně předlohy držící, kulhá na obě nohy. Není to ani náhodou samotnou předlohou, ale neschopností scénáristů poutavě vyprávět a pochopit onu osobitost Sapkowského díla. Seč se herci viditelně fest snaží (parádní chemie hlavního tria), líná režie, nulová dramaturgie a chaotický scénář to absolutně nedává. V této fázi se už má vykreslení světa lehoulince přibližovat Hře o trůny, ale tvůrci nejsou ani schopni pořádně představit postavy, natož je nějak pochopitelně vyprofilovat a rozjet s nimi vysokou politiku tak, aby se divák ve všech těch jménech a skrytých motivacích orientoval (a to mám tu výhodu, že jako znalec předlohy všechny čarodějky celkem s přehledem znám). Akční scény to má parádní, ale zas až tak moc jich není. Z dialogového hlediska je to zábavné bohužel jen tak napůl. Upřímně nevím, co tvůrcům sežralo rozpočet, protože ze světa Zaklínače toho moc vidět není. Digitál vypadá snad ještě o třídu hůře než minule a pocitově celý zážitek sráží do béčkových vod. Je to škoda. Geralt si zasloužil schopnější tvůrce a Henry Cavill to ví. ()

ing.Frosty

Jakožto fanoušek knih a her jsem jen kroutil očima jak se snaží slepit tu hrůzu, co spáchali v minulé sérii. Což se jim samozřejmě nedaří, protože dvě papírem šustící věty to prostě nespraví. Polovička jakožto nečtěnářka a nehráčka zase nechápala, co se děje. Souboje se snaží být efektní, ale po půl minutě začínají nudit, jelikož jsou naroubovány tak příšerně na sílu. Ústřední trio se snaží a jejich charisma to posouvá na hranici koukatelnosti, ale jakmile se střihne jinam, mozek odpluje do Země Nezemě. Nějaká snaha tam je vidět, ale základy světa ani postav nefungují a to už prostě slepit nepůjde. Nejsem tak pohoršen jako před dvěma lety, jen je to prostě nuda k posrání. ()

Cappuccino

Ak ťa Zaklínač sklamal v druhej sérii, na tretiu sa rovno vykašli. Za zmienku stoja iba piata a šiesta časť, a aj to len v prípade, ak by ťa veľmi zaujímalo, ako sa podarilo showrunnerke Lauren Schmidt napodobniť jednu z najvýraznejších častí z knihy. Za dve slušné epizódy však nemôžem Zaklínačovi udeliť viac než 5/10. Štvrtá séria tak zostáva už len pre skalných fanúšikov seriálu, ktorých neodradí ani smer, ktorým sa tvorcovia vybrali. Smerom od Henryho Cavilla, smerom od kníh, smerom k nadbytočným vedľajším líniám, ktoré sú nesmiernym utrpením. Viac v recenzii. ()

CaladanChmur

Jenom pitomec dokáže zplodit takové moudro, jako že " to byl přece jednoduchý úkol - jen se držet knih" a dá tomu odpad jako LukasKalasek. Za mě je celý tenhle počin o dva levely lepší než přehypovaná Hra o trůny. Jeden level tomu dodává příbeh a svět zaklínačů a mágů a Zřídla a různých potvor. A druhý level i zpracování a choreografie. Za mě v pohodě 5 hvězd. I když tá pátá je tam hlavně z osobního pocitu. Nicméně 80% tahle série ode mě má právem. ()

• Bojový choreograf Wolfgang Stegemann se vrátil ke 3. sérii, aby připravil bojovou scénu podobnou z první epizody Začátek konce (2019). Do přípravy druhé série nijak nezasáhl. (Geralt z Rivie)
  • Když se Marigold (Joey Batey) při pozorování Geralta (Henry Cavill) s Yennefer (Anya Chalotra) zmíní o tom, že není nablízku jednorožec, naráží tím na známou sexuální scénu ze hry „The Witcher 3“. (p3tris)
  • Hrad, v ktorom sa Geralt stretne s príšerou, je inšpirovaný hradom Predjama v Slovinsku. (Ingtar2)

Časové pásmo bylo změněno