Prokletí Salemu

(TV film)
  • Česko Salem's Lot (více)

Zlověstné události svedou dohromady spisovatele (David Soul) fascinovaného starobylým domem na kopci, uhlazeného obchodníka se starožitnostmi (James Mason), jehož znalosti sahají daleko za staré harampádí a antikvářova záhadného bledého „společníka" (Reggie Nalder) v Prokletí Salemu. Drastický horor, při kterém tuhne krev v žilách, podle Kingova románu natočil Tobe Hooper (Poltergeist). (Magic Box)

kkarx

Tohle je film, kterej bych chtěl mít rád. Herci a atmosféra na jedničku, ale scénář vyloženě unylej, alespoň tedy televizní verze se zdá být nekonečná. Kratší verzi bych určitě hodnotil lépe. ()

Karasman

Tak tahle slatanina me teda maximalne zklamala. Po precteni knihy jsem se na zfilmovanou verzi nalezite tesil, ale proste to nebylo ono. I prestoze ma film nejake 3 hodiny, tak v nem dej jde neskutecne rychle, oproti knize chybi nekolik klicovych veci a nekdo, kdo o knize nic nevi, nemuze z filmu vubec nic mit a pochopit nektere sceny. Davam 2* za nekolik zajimavych scen, jinak podprumer. ()

HappyDeath

Stará dobrá klasika co dokáže potěšit výbornou hudbou a zpracováním. Na ten rok dobře udělaná věc, některé dnešní horory nesahají tomuhle ani po kotníky, což je smutné... ()

helraiser

Tobe Hoper nám servíruje upířinu jak víno. Neuvěřitelná atmosféra, skvělé masky- hlavní upír je opravdu hrůzu nahánějící- podobnost s Nosferatem se nedá přehlédnout, no prostě nádhera. Upíři objevující se v mlze vypadají opravdu děsivě. Všechno šlape jak správně namazaný stroj a divák může jen žasnout co se na něj z obrazovky vyvalí. Nevím jak se toto zpracování věrně drží knihy a je mi to úplně jedno, protože vskutku jedná o naprosto dokonalou upířinu. Jedna z nejlepších jakou jsem viděl. Tohle prostě musí každý vidět. Hororový klenotkterý nemůže chybět v žádné hororové sbírce. ()

JimiH

Přes zjevné chyby v dějové logice i úmyslné televizní rozvláčnosti (byť jsem viděl o něco kratší Director's Cut) atmosférický film u kterého je vidět nejen Hooperův citlivý přístup k adaptaci, ale rovněž parádní práce trikařů, maskérů a set dekoratérů. James Mason svým hereckým výkonem zastiňuje všechny a sarkastické hlášky servíruje s velkou chutí. ()

danny_21

Veskrze průměrná a úsměvná adaptace druhé z Kingových upírských novel, jak jen ten čas letí .. Někdy je lepší se předlohy držet, jindy zase ne - v tomto případě to nedržení tak úplně nevyšlo . % ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Za mňa zatiaľ najslabší spracovaný román od S. Kinga. Herecké výkony sú slabé a miestami až vtipné. Príbeh je zaujímavý ale nič extra. Strih a prechody sú tiež divné a maska upíra je tiež divná. Poviem to asi takto ak by to bol film natočený v roku napríklad 1940 nepovedal by som nič ale aj na rok 1979 je tento film slabý. Ja som videl len 112 min verziu a viem, že existuje aj 184 min verzia, keďže nám obe. Popravde chcel som ísť najprv základ a potom Directors Cut ale po takomto slabom základe sa do režisérskej verzie ani nepušťam, keďže to bude o niečo lepšie hlavne po charakteristike postáv hádam. Ja osobne mám filmy podľa kníh S. Kinga rád ale toto bolo vážne zle. Netuším pre koho bol vlastne natočený film, keďže nefanúšik o tento film nezakopne a fanúšikovia budú sklamaný. Celkové hodnotenie za mňa je 15%. Aj to 10% len za snahu a 5% za akú takú atmosféru. Som zvedavý ako dopadne remake z roku 2004. ()

BrianStorker

Výborně natočená klasika, která (dle mého názoru) překonala knižní předlohu. Mistr King napsal Salem´s Lot, jako poctu Stokerova Draculovi. Povedlo se mu to beze zbytku a tento film to pouze podtrhuje. ()

joelly01

Jedna dolu za to predlouhe a umorne uspavani hada, ovsem pak se mi dostalo upiru tak strasidelnych, ze to malem odnesly me textilie! I to starsi Datum vyroby tomu dodalo trosku na syrovosti, Kingove predloze tenhle film slusi mnohem lepe nez ta unyla a breckovita verze s Robem Lowem (fuj, toho Mearse zahral opravdu mimoradne slizce!). Moc jsem to necekala, King se zas tak kazdemu reziserovi nepovede, ale tohle me docela nadchlo! Mirne nadhodnocuji, neb ti upiri byli opravdu luxusni! ()

Knor

Na TV film je to sakra dobrý. Tobe Hooper toho moc neměl, ale vytřískal vše na max. Sjel jsem 3hodinovou verzi a byla super, atmosféra je úžasná a bavilo mě sledovat jak upíři pomalu promořují celý městečko, je tu i docela hodně zajímavých postav, takže jsem nepocítil ani nějakou větší nudu. Parádní upířina, kterou si určitě zopakuju. ()

pepino

Moje oblíbená knížka. Nevidím to jinak než na 5 hvězdiček. Adaptace je to přesně taková, jak bych si představoval, že má vypadat. Ani ta délka nevadí (viděl jsem 184minutovou verzi). ()

NaX

No na to, že to boli tri hodiny (Director's cut) som sa vôbec nenudil. Atmosféra výborná, klasická kingovská málomestská, skoro ako u Storm of the Century alebo Needful Things. Ale niečo tomu stále chýbalo......Ináč toto bola prvá kniha od Stephena, ktorú som čítal. ()

Daryl.Dixon

Před třiceti lety možná utíkali lidé ze strachu z kina, a doma se pak před spaním podívali do skříně, jestli tam není schovaný bubák (pozn.: bubáci většinou číhají pod postelí a snaží se vás chytit za nohu, když se na postel snažíte vkročit, takže se na skříně vykašlete), ale v dnešní době už to moc nevyděsí, ani když je to doprovázené "děsivou" hudbou, spočívající v soustavném mlácení do jedné klávesy. Je to celé o upírech, kteří zaplavují město a nemají rádi klasické protiupírské vybavení, a když třeba přirazíte upírce na čelo kříž, tak ječí jak ženská, jejíž manžel omylem při praní strčí červenou ponožku mezi bílé halenky. Knižní předloha mě zaujala mnohem více hlavně svojí atmosférou, která oproti filmu byla mnohem děsivější. ()

petrik11

Filmy zo 70tych rokov priam neznášam, ale tu spravím výnimku. Dobre natočená kingovka, dobre zahratá, dobré efekty. Malo to náboj, bez hluchých miest ()

donnovann

Nadprůměrný horor, který těží z knižní předlohy mistra Stephena Kinga. Téma upíři jde zcela mimo mě ale film jsem si užíval jelikož se moc neliší od knihy a i ty drobné změny jsem uvítal (vzhled Barlowa + závěr se Susan). Od Kinga jsem četl už zajímavější kousky proto jsem se snímků malinko bál, o to víc mě potěšil. Poprvé se zde můžeme seznámit s postavou otce Callahana, která bude mít zásadní roli v dalších kingových dílech. Každopádně to nejlepší je opravdu úpír Barlow jehož vzhled odkazuje na dílo z roku 1922 úpír z Nosferatu. ()

djbarrel

Řekl bych, že se jedná o kvalitní upířinu, ze staré školy. To je jen dobře. Na svou dobu jsou triky dobře zvládnuté, atmosféra je na vysoké úrovni po celou dobu, upíři jsou skvělí, i když pravda (hlavně v první půlce) se moc neobjevují. Ani tajemný pan Barlow se ve filmu moc neobjeví, což ale možná není na škodu. Přece jen je to "pán" a asi by nebylo moudré kdyby jsme se na něj dívali od prvních minut až po závěrečné titulky. Takhle to bylo dost napínavé. Jediná věc, která mě celkem mrzí, že konec se mi zdál trochu odfláknutý. Atmosféra celý film graduje, děs se jen tak polehoučku plíží a najednou spisovatel vezme kolík, upíra propíchne a konec ... Trochu moc hopem ne ? Zvlášť když jsem se koukal na film s délkou víc než 3 hodiny, tak jsem očekával trochu víc. Trochu víc se nám snaží autoři nabídnout tím, že zničení hlavního upíra nezpůsobí zničení těch ostatních. A ti naše hrdiny pronásledují po celém světě. Nicméně si myslím, že tohle byl trošku krok vedle. Shrnuto a podtrženo, jedná se o skvělý atmosférický horor u nějž zamrzí nedotažený konec. Jinak je perfektní. 85 % ()

Charvy.666

Videno poprve kdysi davno na VHS a v nemcine ale uz tenkrat sem z toho filmu nemel dobrej pocit.(v dobrym smyslu slova) Ted videno v dvd kvalite a pocit z filmu zustal + nostalgie + nej lekacka v dejinach kinematografie = 5* ()

moviefan4

Tento film má pre mňa veľa problémov, čo sa týka dodržania predlohy. Vynechanie postáv (Jimmy Cody a pod.), zmenenie deju(chýbalo tu veľa vecí ako napríklad love ie upriov v Lote, vacsia dynamika medzi Benom, Jimmym, Markom a Mattom, úplne inak vyzerala aj scéna v ktorej Matt(vo filme neviem prečo zmenšení na Jason) prvý krát uvidí upíra u seba) a hlavne úplne e zmenené finále (keďže sa konalo v knihe v motely u Evy a nie v Marstenovom dome). Nechápem prečo s tým King nemal problém keď mu silno vadilo prerobenie finále a daja v Shining. Keby mam film hodnotiť na základe predlohy bolo by to za 1*. Ale radšej som sa rozhodol film hodnotiť nezávisle od knihy keďže ma svoje hodnoty. Medzi tie najväčšie patria herci (ktorý boli dôkladne vybraný a dobr zvolený, až na otca Callahana), atmosféra (ktorú krásne dokreslovala hudba), kamera a kostýmy. Pre človeka ktorý nečítal predlohu to môže byť jeden z najlepších hororov o uprioch ale u mňa žiaľ bohu nie. Síce som veľmi spokojný ale mam voči filmu svoje výhrady. ()

Madax

na kingovu knihu to sice nemá, ale i tak se jedná o slušné béčko, na videu to byl jeden čas nejlepší film o upírech, jaký se u nás dal sehnat. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra