Reklama

Reklama

Návrat k vítězství

  • Česko Vítězství (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,853,418Tržby Celosvetovo $27,453,000║ Oddychovka, ktorá nič nekazí ale nedá ani nič na viac, pre známych hercov(Caine, Stallone, von Sydow) to bola skôr taká prechádzka než zdatné herecké výstupi. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Art Film Fest 2010) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Velice odvážný pokus vrátit na plátna kin téma o útěcích ze zajateckých táborů v době druhé světové války, ve kterém byla použita skutečná událost, neboť toto téma už bylo dávno pryč. Tentokrát byl uspořádán fotbalový zápas mezi zajatci a německým wehrmachtem. Vznikla tím kombinace zajateckého tématu se sportovním, ale byl vytvořen tak nevýrazný snímek, že naprostému propadáku nezabránily ani skutečné hvězdy, jakou byl Michael Caine, Max von Sydow či skutečný fotbalový fenomén své doby Pelé. Středem divácké pozornosti je samozřejmě Sylvester Stallone, který se stále neúspěšně snažil vymanit z Rockyho slávy. Diváci ho prostě měli zaškatulkovaného vždy a všude, ať udělal co udělal. A právě tímto vlivem zřejmě záměrně není úplně dějově středem pozornosti. Nakonec to stejně nepomohlo. Mnohé scény snažící se o vážnost spíše budí úsměv nad marnou snahou dané přesvědčivosti. Nejkritičtější je samotný fotbalový zápas v druhé polovině snímku. Hůř natočené snad už ani spatřit nelze. Přitom námětově dějová linka snahy útěku není zase až tak špatná, jak vypadá. Chtělo to ale na scénáři více zapracovat. Scéna, kdy se všichni v poločase v tunelu na útěku zarazí a chtějí se vrátit, neboť prohrou zápasu ztratí daleko více než svobodu, si už nechápající divák nad stylem zpracování může hlavu ukroutit. V rámci převážně Stalloneho filmografie je to sice jeho fanoušky vyhledávaná klasika, která ale z hlavy vyšumí dříve, než by se kdo nadál. Jen tak mimochodem, jedná se o americký remake maďarského filmu ´Dva poločasy v pekle´ (1961), nebo o inspiraci či přímo ukradení námětu? ()

Reklama

djfun 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu samozřejmě totální nesmysl a historickej faul zralej na jedenáct červenejch karet, jehož byť jediná -ani tréninková- minuta by se v té době nemohla odehrát ani náhodou! Obzvlášť "velké finále" je k popukání jak z "Bláznů ze stadiónu" s Les Charlots... A černoch v zápase proti fašounum? To by mohl bejt stokrát Pelé, ale fakt ani Hitlerovym omylem... No ale na druhou stranu, pokud reálnost prudce zakopnete do autu, je to (zvlášť pro fotbalového fanouška, ale nejen) zábavné i napínavé, poměrně neotřelé a vítězství ducha a rebélii vůči náckum si to celkem vtipně splní:) ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Úchvatný športový príbeh zasadený do obdobia 2. svetovej vojny. Svojím spôsobom hrdinské víťazstvo nad nepriateľom aj na tomto poli, svojím spôsobom komédia a odľahčenie od hrôz vojny. Keď som videl obsadenie tak som sa dobre zabavil. Typický americký hrdina, ktorý pozná len to svoje americké, v osobe Stalloneho, najlepší futbalista sveta do tej doby Pelé, ktorý ponúka svoju zábavnú taktiku na tabuli a následne na ihrisku alebo hru s rukou pri tele, či kľučky s efektným zakončením nožničkami nakoniec, to je taká nádhera ako vystrihnutá z propagandy, či rozprávky. Filmu sa dajú odpustiť niektoré hlúposti, keďže bol vyrobený ešte v roku 1981. Taktiež kvôli tej kráse futbalu a zábave aj niektoré iné veci. Najmä podpora od divákov k spojencom spievaním francúzskej hymny alebo záverečný útek zo štadióna práve vďaka nim, to sa len tak často nevidí a preto sa v tom dajú nájsť rôzne metafory, motivačné prvky a podobne. Čo sa tomu dá vyčítať je, ale nepochopiteľný zvrat. Keď všetci chceli utiecť a zrazu jeden vyhlási pri stave 4:1, že môžu zápas ešte vyhrať. Chýba tam úplne rozum, keď všetci s tým súhlasia, akoby bez rozmýšľania. Takisto, to čo sa dialo v tábore bolo hlúpe a nerealistické. Zastúpenie skutočných futbalistov tomu dáva šťavu ako napríklad v osobe Bobbyho Moorea. Dobrá klasika, možno prvá polovica ma až tak nebavila, ale za to Stalloneho chytenie jedenástky, ktoré som predpovedal tomu nič nezoberiem, lebo to zachránil vetou: "Jdi do hajzlu skopčáku!" :) Ardiles taktiež zahviezdil tým prehodením lopty nad hlavu. Taktiež záverečné zatlieskanie bývalého futbalistu, ale vo filme už nacistického pohlavára, kráse futbalu, len poukazuje na hlúposť vzájomných nezmyselných sporov. Keď chcete zažiť príjemné popoludnie, tak toto je jedna z možností, hlavne ak chcete poraziť "náckov" bez vraždenia, ale fyzicky a morálne. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

I když jsem netušil, kdo je to Pelé, se mi film moc líbil. Nyní po letech je to pořád stejně skvělé a například davový zpěv marsejesy je nezapomenutelný. Co se vidí málokdy, je nasnímání a choreografie sportovních scén. Zvláště fotbal je na to náročnější, ale zde se dokazuje, že to je. Několik hráčů v pohybu a vypadá to smysluplně. Dobře, často díky dobrému stříhu, ale i to je kumšt. Jen ten Sly by tam být nemusel, ale budiž. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Hlavní děj skutečného příběhu, kterým byl snímek inspirován, se odehrál na okupované Ukrajině. Hráči Dynama a Lokomotivu Kyjev byli spojeni do týmu Start a zápas se odehrál v roce 1942. Přestože většina hráčů měla být zastřelena záhy po vyhraném utkání, oficiální vyšetřování v 80. letech prokázalo, že řada hráčů přežila nejen toto utkání a pobyt v táboře, ale i celou válku. Někteří z hráčů byli skutečně zatčeni, mučeni a usmrceni nebo „alespoň“ odvedeni a uvězněni v koncentračním táboře, nikoli ale bezprostředně po utkání. (Posheidon)
  • Jelikož filmaři nemohli najít velký fotbalový stadion bez věžového osvětlení, které se začalo používat až po 2. světové válce, natočili zápas na Hidegkuti Nándor Stadium v Budapešti v Maďarsku. Zápasu se zúčastnilo 250 tisíc maďarských komparzistů. (pan Hnědý)
  • Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)

Reklama

Reklama