Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

Krisa

2. díl mé nejoblíbenější pohádky si stále drží slušnou laťku. Napínavý příběh, úžasná hudba, parádní atmosféra a Brigitte Nielsen je děsně vtipná (křečovité pohyby, "upřímný" smích). Sice pro mne dvojka ztratila trochu kouzla jedničky, přesto jí dávám za 4. ()

Mortishka

Stále nestráca svoje čaro! hlavná hrdinka je ako vždy prekrásna a udatná a Romualdo charizmatický plus nová postava Čiernej čarodejnice dodala magickú tajomnú atmošku. ()

matthew.17

Táto časť i celá rozprávka majú toľko obrovských pozitív, že mi nedalo nezaradiť si ju medzi obľúbené filmy. V prvom rade je to emócia ktorú tento príbeh podáva. Pretože ak niečo na filme viem oceniť, je to práve emócia a Fantaghiro je doslova emočnou bombou ktorá má obrovské posolstvo. Príbeh rozpráva o láske, láske ženy a muža, láske k rodine a láske a úcte k všetkému živému a každá veta skrýva krásny význam o medziľudských vzťahoch, čo však vôbec nevyznieva moralizujúco alebo infantilne a tak je príbeh podávaný v krásnom rozprávkovom šate. Možno je Fantaghiro vyčítané, že nemá dobré efekty ale má niečo čo dnes chýba veľa žánrovým filmom a to neprekonateľnú rozprávkovú atmosféru ktorú umocňuje od dielu k dielu lepšia Minghiho hudba (aby bolo jasné, komentár sa vzťahuje k prvým trom filmom). Ďalším obrovským plusom je herecké obsadenie. Ktorá rozprávka sa môže pochváliť tak charismatickou princeznou akou je Alessandra Martines alebo romantickým princom Kimom Rossim Stuartom. Práve v tomto diely prišla aj skvelá atmosféra strachu a beznádeje v podaní perfektnej Brigitte Nielsen ktorá je pre mňa aj s dabingom Božidary Turznovovej najlepšou zápornou postavou vôbec, čím sa dostávame k ďalšiemu pozítvu a to je slovenský dabing. Zatiaľ čo český dabing sa viac blíži k originálu, slováci sa vydali inou cestou. Fantaghiro dostala nežnejší hlas než má jej herecká predstaviteľka, Božidara Turznovová má snáď jeden z najmagickejších prejavov v súčastnosti a celkovo sa jedná o jeden z najväčších dabingových klenotov. Fantaghiró je pre mňa proste 5hviezdičkovým filmom, ktorý má všetko čo má správny film mať a je mi ľúto, že ľudia v nej vidia jedine tie slabé efekty alebo rozprávajúce zvieratá. Ak sa niečim môže príbeh pochváliť je to hlavne skvelá rozprávková atmosféra ktorá sa stretáva až s horror prvkami čím je pre mňa rozprávka opäť posunutá niekam vyššie a celkovo ju radím medzi najlepšie fantasy/pohádky aké kedy boli natočené, o to viac mi je ľúto ako si Lamberto Bava nevedel dať v najlepšom stopku a my sme videli dokonalú skazu v podobe posledných dielov... ()

liberita

Pokračovanie úspešnej prvej časti, ktoré sa ešte viac hemží českými a slovenskými hercami a lokáciami (mimo iné Oravský hrad). Problémom tejto časti je, že hlavnú negatívnu postavu tvorcovia zverili Brigitte Nielsen, čo je o dosť skúsenejšia herečka než Alessandra Martines a svojím výkonom tak ústrednú Fantaghiro ľahko zatieni. Príliš sa mi nepáčili príliš tmavé a nevýrazné scény v interiéri hradu Čiernej kráľovnej, vidí sa mi, že na rozprávku pre deti je tu dosť erotických náznakov a záver je príliš naťahovaný. Stále si ale Fantaghiro udržala úroveň nastavenú prvým dielom, aj vďaka sympatickým hrdinom a nádhernej Minghiho hudbe. ()

Averelli

jako každé pokračování, ani tohle nepřekoná jedničku.. feministka ve mě trochu prská, ale ještě pořád se uklidňuju tím že je to jen pohádka :) ()

PetrJulian

Bohužel jsem zapomněl sledovat jedničku, když byla v televizi, a tak jsem začal až od druhého dílu. No, abych pravdu řekl, Italové (nebo snad Němci?) mají trochu divné pohádky. I když na druhou stranu - zas tak moc italských pohádek neznám, takže tahle svým námětem zaujala. I když některé věci se mi zdály přitažené za vlasy - to opravdu NIKDO nepozná, že jinoch je ve skutečnosti dívka? A našlo by se pár dalších věcí. Celkově ale jedna z mála těch lepších zahraničních hraných pohádek. ()

Mikecat

Nenásilná rozprávka, boj dobra a zla ktorá sa stále viac a viac zamotáva sama do seba, na konci však nás čaká rozprávkové rozuzlenie. Pozeranie dokonca aj pre starších na sviatočné popoludnie. ()

zodiak217

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem. ()

brasek

Hodnotím rovnako ako prvú Fantaghiró aj keď pokračovanie už naberá nádych infantilnosti. Myslím si, že tu začal koniec Fantaghiró. ()

moriero

Můj nejoblíbenější dvojdíl celé série. Nemůžete na to koukat jako na plnohodnotný celovečerní film se vším všudy. Samozřejmě, že mluvící šutry každému musí lézt hned na nervy, samozřejmě je Fantaghiřino přestrojení za kluka směšné, samozřejmě časté výkřiky: "Miluji tě..! To přísahám...! Za věčnou lásku...!" jsou uši drásající kýč---ale takové už italské pohádky jsou. Ti Talijáni by taky určitě čuměli, kdyby museli koukat na ty naše pitvoři- troškovské čertíky. A Fantaghiro je vlastně italská lidová pohádka FANTAGHIRO, KRÁSNÁ TVÁŘ (osobně budu mít za symbol lidové slovesnosti tuhle neohroženou řoštěnku, než Hloupého Honzu!). A k tomuto filmu konkrétně: Je tu řada změn v obsazení (Catherine, Bílá Čarodějka...), nová záporačka a exmanželka Slye Stallona Brigitte, která hraje tak příšerně, až je skoro geniální, je tu více temnoty a méně pohádkovosti, ale jsou tu i nové prvky (dokonalí lesní skřítci a jejich mimikry mě děsili skoro jako Predátor v džungli, je tu podzimní Aňa, jejíž postava Lesní královny jistě inspirovala její další postavu v Kytici), ale hlavně je tu příběh, celistvý srozumitelný příběh o skrytém zle (bojuj na život a na smrt se svým maskovaným otcem a snoubencem!), čarovná hudba zůstala a kupodivu mi ani nevadil vleklý konec druhé části...naopak! Pozvolné vracení ke konci jedničky bylo jedno z nejoriginálnějších znovuzamilování se na plátně. ()

Sunwheel

Pokračovanie Fantaghíra sa nesie už vo viac jednoliatej vlne priamočiarej detinskosti, ktorá už dospelému divákovi privádza pocity trápnosti čoraz častejšie a neudrží ho sústredene sa pozerať tak ako jednotka. Vynahrádzajú mu to pohľady na pomerne vyzývavé outfity legendárnej Dánky, ktorá musela pre hlupučký dej udržať nejedného otecka. ()

crola

I druhé dva díly jsou napínavé a jak dělané k odpočinku. Vedle krásné Alessandry velmi oceňuji výkon Brigitte Nielsen. ()