Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

Marek1991

Radšej nemal tento film vzniknúť. Nepáčilo sa mi to, nepoučilo sa to z minulosti. Bola to hlúposť a hlavne nudná hlúposť. Poriadne neuchopený film, proste len taká Béčková romantická fantasy hlúposť. No myslím, že najviac to trpí na naivitu, aj keď tie krásne dobré dialógy sú také rozprávkové, ale na rozdiel od prvého dielu to proste nebolo niečo, na čo by som sa tešil aspoň trocha. ()

zodiak217

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem. ()

Z0oMb3E

Človek sa cez sviatky nechá opiť kadejakým rožkom. Fantaghiró je jedna nezabudnuteľná rozprávková séria môjho detstva. Samozrejme, že pri opätovnom a opätovnom pozretí čo to stráca na svojom čare, ale nostalgia sa jednoducho odignorovať nedá. Tak isto sa nedá zabudnúť na famóznu Brigitte alias čiernu kráľovnú. Rytieri, čary a víťazstvo lásky. Kto by nepodľahol? ()

Radyo

Jedna z nejpovedenějších zahraničních pohádek. Vzhledem k faktu, že se natáčelo z velké části u nás (Bouzov aj.), hraje zde docela dost českých herců. Kromě nich se v celé sérii objeví i jiné známé tváře (Brigitte Nielsen, Mario Adorf) a i díky nim můžeme hovořit o skutečně povedeném díle italského režiséra Lamberta Bavy. ()

zdeny99

Pokračování koprodukční italsko-české pohádky, která byla ve své době velkým hitem. První díl byl takovým rozjedem, ovšem druhý díl už ubíhal rychle. A v tomto tempu pokračuje i tohle pokračování. Oproti první části se tentokrát více natáčelo na Slovensku, a to na Bojnickém zámku. Samozřejmě že dominantní Bouzov opět hraje svoji roli, ovšem o hodně menší než minule. Romualdův hrad Perštejn a Adršpach už v pohádce není. Čeští herci jako Brožová, Kodetová a Valík už dostali tentokrát méně prostoru. Jejich místo zabrala smyslná a extrémně vnadná Brigitte Nielsen, která ve svém oblečení působí jako naprostá le femme fatale. Tím jednoznačně zastiňuje i Alessandru Martinez. Coby zlá černá královna sídlí na impozantním černém hradu, kterému interiéry propůjčil již zmíněný Bojnický zámek, jehož hlídá armáda černých rytířů s úchvatnými přilbami. Z českých herců se tu nově objeví mladičká Geislerová v roli lesní královny a poměrně mladý Roden coby úchylně vypadající zlatoočko. Co se týče nadpřirozených bytostí, tak ty i tentokrát dostávají hodně prostoru. Opět je tu mluvící husa, mluvící šutr, který se umí již i vracet jako bumerang. Z mluvících zvířat je tu uměle vyrobená ryba, želva, krab, červ a zlatohřívák. Triky s těmito pohádkovými postavami na dnešní dobu jsou již odfláknuté až lehce bizarní, ovšem ve své době byly kouzelné. Nad tím vším je podle mě ovšem zásadní příběh Romualda s Fantagirou, kteří na začátku filmu prožili doslova romantický koitus při své svatbě. Ovšem černá královna Romualda začarovala, aby na Fantaghiro zapomněl. Jí nezbylo nic jiného, než o svého muže bojovat. A to vše opět za podmanivé hudby, která provází pohádkou celých 180 minut. [4369. hodnocení, 58. komentář, 61%] ()

• Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)
  • V čase 19:48 ve druhé části filmu, kdy Fantaghiró (Alessandra Martines) mluví ve zbrojnici se svou husou, se nad její hlavou mihá po dobu 22 sekund špička mikrofonu, který je již mimo záběr zavěšený na teleskopické mikrofonní tyči. (CANNIBAL)
  • Na výrobe rekvizít hovoriaceho kameňa a stromov sa podieľal aj Slovák z Prievidze - Marek Dolník. (Raccoon.city)