Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

Jezinka.Jezinka

První díl končí tím, že se ze tří princezen stanou královny, jejich partneři králi, tedy z logiky věci, všechny tři páry si odbyly svatbu. Starý král se koruny vzdal a jel se toulat po okrese. Druhý díl začíná tím, že starší princezny se chystají slehnout, Fantaghiró, aniž by to mělo nějakou logiku, se teprve hotoví ke svatbě a to tak, že pobíhá po okolí hradu a mečem mydlí kde koho. Těsně před tou dlouho odkládanou svatbou složí přísahu, že meč už nevezme do ruky. Jen to dořekne, už se něco zvrtne a Romualdo se svými spolukráli odjíždí dělat hrdinu, zatímco Fantaghiró, co strážkyně hradu, zůstává doma. Jak by tedy bez meče ubránila cokoliv mi je záhadou, ale asi by útočníka umlátila pantoflíčkem. Nebyla by to ale Fantaghiró, aby vydržela doma, takže navzdory slibu, hrad nechá bez ochrany a pádí za Romualdem. Mezi tím Černá královna dál kuje svoje pikle, zakuje otce Fantaghiry do kovové masky a než se Fantaghiró dopotácí k hradu, zlobotomizuje Romualda (ne, že by to proti dřívějšímu stavu byl zas takový rozdíl). Po nezbytném zápase, kde se z kouzelných sil vydá Bílá víla, následuje úprk, vzpoura hraček a podobné malichernosti. Bílá víla kouzla zbavená pak po vodě chodí a na stromy se bez šplhání dostává jen na základě prostého zázraku, nebo na základě síly své sugesce, ale rozhodně to není kouzlo. Fantahgiró se snaží získat zpět lásku svého snoubence, který trpí sklerózou ve stádiu těsně před totální demencí a to tím, že se opakovaně pokouší ho znásilnit. Následuje peripetie se vzpomínkami, vzedmutí síly zla, líbání ropuch a veselý s m í ch. Z celého tohoto dílu fantasy vyplývá jedno. Černá čarodějka k tomu, by si utřela zadek, musela používat kouzla, protože s těmi drápy, co měla, tenhle úkon jinak myslitelný není. ()

liberita

Pokračovanie úspešnej prvej časti, ktoré sa ešte viac hemží českými a slovenskými hercami a lokáciami (mimo iné Oravský hrad). Problémom tejto časti je, že hlavnú negatívnu postavu tvorcovia zverili Brigitte Nielsen, čo je o dosť skúsenejšia herečka než Alessandra Martines a svojím výkonom tak ústrednú Fantaghiro ľahko zatieni. Príliš sa mi nepáčili príliš tmavé a nevýrazné scény v interiéri hradu Čiernej kráľovnej, vidí sa mi, že na rozprávku pre deti je tu dosť erotických náznakov a záver je príliš naťahovaný. Stále si ale Fantaghiro udržala úroveň nastavenú prvým dielom, aj vďaka sympatickým hrdinom a nádhernej Minghiho hudbe. ()

Ilicka

Trochu zapracovala nostalgie, ale i dnes tento díl považuji za nejlepší Fantaghiro. Navzdory tříhodinové stopáži v ní není tolik hluchých míst jako v prvním díle, který se místy potácí odnikud nikam. Navzdory tomu, že triky jsou až neuvěřitelně nepřiměřené své době, zlepšila se výprava (české hrady a tak podobně), tradičně na výbornou zafungovala hudba a slušně hrající herci (Karel Roden jako Zlatoočko!). Navíc, navzdory tomu, že od dob, kdy jsem Fantaghiro fandila poprvé, uběhlo snad patnáct let a já naprosto zapomněla, o co tam jde, příběh Romualda a Fantaghiro v dějství druhém mě opět dostal do kolen, navzdory tomu, jak celá pohádka zestárla. ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

PetrJulian

Bohužel jsem zapomněl sledovat jedničku, když byla v televizi, a tak jsem začal až od druhého dílu. No, abych pravdu řekl, Italové (nebo snad Němci?) mají trochu divné pohádky. I když na druhou stranu - zas tak moc italských pohádek neznám, takže tahle svým námětem zaujala. I když některé věci se mi zdály přitažené za vlasy - to opravdu NIKDO nepozná, že jinoch je ve skutečnosti dívka? A našlo by se pár dalších věcí. Celkově ale jedna z mála těch lepších zahraničních hraných pohádek. ()

• Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Na výrobe rekvizít hovoriaceho kameňa a stromov sa podieľal aj Slovák z Prievidze - Marek Dolník. (Raccoon.city)
  • V čase 19:48 ve druhé části filmu, kdy Fantaghiró (Alessandra Martines) mluví ve zbrojnici se svou husou, se nad její hlavou mihá po dobu 22 sekund špička mikrofonu, který je již mimo záběr zavěšený na teleskopické mikrofonní tyči. (CANNIBAL)