„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Basketak8

Jedna z nejlepších českých komedií, velikého režiséra Oldřicha Lipského, plná mnoha skvělých herců. Lubomír Lipský, Jiřina Bohdalová a Josef Kemr podávají skvělý herecký výkony a celá komedie oplývá nezapomenutelnými hláškami. 9/10 ()

Herbert007

Klasika pana Lipského s jeho bratrem v hlavní roli. Gejzír nezapomenutelných hlášek v čele s mýdlem, ručníkem, huhu koktejlem a Kemrovým šišláním a hledáním zubů ()

sun.eagle

Moje asi nejoblíbenější Lipského komedie. Geniální parodie gangsterek made in USA. Nezapomenutelné hlášky a skvělé herecké obsazení plus kresby pana Saudka činí z tohoto filmu klenot. ()

Ruffus83

Těžko říct, co mi chybí k 5 hvězdičkám - možná přece jen o trošku více reality a míň crazy. A nebo větší celistvost děje, místy mi to přijde zbytečně roztříštěné. Ale jinak opravdu pestrá, zábavná věc, nabitá skvělými českými herci, starými americkými bouráky a asi 30 mrtvolami... Hlášky jsou zde taky hojně, i když mezi největší zásobárnu tento film nepatří. Celý film však výborně (a v tehdejší době i vtipně) doplňují comicsové kresby K.Saudka. Podle toho jsem si ´Čtyři vraždy´ vždy vybavil. Z komického hlediska bych chtěl vyzvednout hlavně J.Kemra a taky paní Rosůlková tady byla vynikající. ()

SONNY07

Geniální dílo Oldřicha Lipského a Miloše Macourka.Pištěk navíc vytvořil američtější prostředí, než by sami američani vytvořili. Skvělé obsazení , maximálními hereckými výkony, Žádna "vata" - není zde snad jeden jediný netrefný, nebo zbytečný dialog, výborná muzika i střich. Všechny zde miluji, ale nejvíce snad pana Kemra, jako vůdce jednoho gangu - jeho anabáze se ztracenými zuby je geniální, pana Hlinomaze jako profesiálního alkoholika pana "GOGA" a samozřejmě jednu z největších dam naší kinematografie - paní Rosůlkovou. Takové geniální dílo se už nikomu nepovede, už nemáme tak geniální scénaristy a režiséry. ()

PORTER44

Co dodat ,výborná podívaná se skvělou dávkou humoru kterou předvedl O.Lipský a spousta vynikajících českých hereckých legend.Docela se do filmu hodila i občasná comiksová ilustrace.Celkově velice povedená podívaná. ()

macekjoe

Na tomto filmu se podíleli tak geniální lidé, od režiséra Lipského přes umělce Káju Saudka až po úžasné obsazení (režisérův bratr Lubomír, Bohdalka, Janžurka). A za to jim patří velký dík. Tento film je zkrátka poklad české kinematografie. Na starých českých filmech je povznášející, že se i ve vedlejších rolích objeví výteční herci. V tomto případě to platí dvojnásob. ()

luxus1

Joo skvělé vzpomínky mám na tento film už jako malý sem z toho ulítával samozřejmě jsem tomu ůplně nerozuměl takže po několika letech musím říct že na tu dobu je to myslím hodně nadčasové. "Tak světové přitom ryze Česká záležitost." ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let