„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

anyonecek

Big american style. Tohle je opravdu na úroveň České republiky velká pecka. V hlavní roli parádní Lubomír Lipský a Jiřina Bohdalová. Zápletka je velice komická a tak 90% scén na mě mile zapůsobilo a velice mě pobavilo. Bavil jsem se od začátku až do konce a určitě jedna z těch lepších Českých komedií. ()

J*A*M*B*O

Najlepšia stará česká komédia, alebo film čo kedy natočili. Peckový výkon Lipského, humorný dej, a hlavne tá babka. No proste paródia k nezaplateniu. Dávam 9/10 bodov. ()

subic

Když otevřu dveře, vypadne mrtvola. Všichni jsme GOGO. Lubomíra Lipského mám rád a tohle je taková blbost, až je to fakt úžasné. Jen nevím, proč se úplně na konci objeví nápis, pokračování příště, kdy příště? Jako že další díl komixu? V roce 1970 vznikla ještě další skvělá komedie Pane, vy jste vdova! Herecky spojuje oba filmy mimo jiné skvělá Iva Janžurová, Jan Libíček a Stella Zázvorková. 88% ()

Jehan

Takovou prču už nejspíše nikdo nenatočí a Kája Saudek už taky asi žádný komiks nenakreslí. A to je škoda. Jako kluk jsem z toho byl naprosto vyvalený a když se dnes chci povyrazit, pustím si to na dobrou noc. Směje se tomu se mnou i potomstvo, byť je zhýčkané velkorozpočtovými americkými spektákly. Hnusným rokem 1970 začala definitivně normalizace, takže tohle je takový malý zázrak. Nevím, jak kdo, ale já jsem navždy Gogo. Ostatně - všichni jsme Gogo. Jo, mimochodem, taky bych chtěl kytáru. Tato zcela mimosní hláška je asi největší dada z celého filmu. ()

ostravak30

Oldřich Lipský věděl, jak utvořit zábavu. Tady není moc co dodávat. "Dej sem ten sek, sem sek." "Tady ručník, tady ručník..." "Tady je ten ručník, tady je ten ručník. Půjčím Vám zatím svůj." A spousta dalších legendárních hlášek. Věčně překvapený a nechápající výraz L. Lipského, vynikající Bohdalka a vůbec všichni herci, jsou skvělí. Mě nejvíc utkvěl v paměti skvělý pan Kemr. I když dávám druhé nejvyšší hodnocení a film je pro mě legendou a jedním z nejlepších komedií O. Liského, rovnou říkám, že v české kotlině se natočila celá řada o něco lepších komedií. Ale tahle mě taky vždycky pobaví. ()

kubilov

Takhle.. Lipský stihl natočit Čtyři vraždy opravdu na poslední chvíli, protože takovýhle vyloženě americký styl komedie s komiksovými vložkami, anglickými jmény, atd. Z toho muselo být kominternským patolízalům slušně šoufl. ()

PlayEasy

"Fiflající" Pepík tentokrát jako mafián nás opět dostal. Našemu oblíbenci Oldřichu Lipskému se tato komedie extrémně povedla a tím pádem vznikla jedna z nejlepších českých krimi komedii. Ale kdo se štítí mrtvol tak se nedívejte. Skvělý bráška společně s Bohdalkou a Janžurkou to jenom dodělali. BUDE TO FIFTY-FIFTY NESMĚJTE SE MU!!! Třeba tato hláška nám zůstala v mysli hoodně dlouho. Skvělý film, který za zhlédnutí na 100% stojí. V konečném výsledku MAJSTRŠTYK!!!! 80% ()

adamix

Vynikajúca čierna komédia poukazujúca na americkú kultúru skrz komiksové vsuvky a humorné vykresľovanie gangsterov. Za zmienku stoja určite komické, zato bravúrne výkony českých legiend a nespočet skvelých hlášok. Sranda, ako tí Česi vedeli spracovať zahraničný koncept po svojom a vštiepiť sa tým do pamäti divákov, viacej, ako väčšina amerických trileroviek. U mňa zaručene 5*. ()

macetoma

No jasně. My všichni jsme Gogo. A dám si koktejl Huhu. A 4 hvězdičky k tomu. Film je mírně ujetý a jako takový se mi až tak nelíbil, ale je nabitý smrtelnými hláškami, tak proto moje hodnocení. ()

Vojta00

Vtipná americká gangsterská komedie, kterou ale natočili Češi. Až se divím, že tohle v roce sedmdesát prošlo. ()

smatana.sk

Hoci som pamätník, tento film ma z nejakých dôvodov v tých dobách obišiel. Veľmi som sa naň tešil, pretože mám veľmi rád humor Limonádového Joea, Tajomného hradu v Karpatoch alebo Adély. Ale sklamanie bolo veľké. Ak niekto považuje hlášku "my všichni jsme tady Gogo" za vtipnú, tak si to dokážem vysvetliť iba silnou nostalgiou na časy, kedy sa u nás niektoré žánre točiť nemohli, a tak sa autori realizovali aspoň v paródiách. Potešili ma len klasické Saudkove ilustrácie. Idem si pustiť Kdo chce zabít Jessii, ktorý krásne funguje. ()

knihovna

"Šefe já bych chtěl si chtěl koupit kytaru", "všichni jsme Gogo", a spousta jiných hlášek 😀. Naprostá a dokonalá parodie. ()

Pitryx

Viděno asi po padesáté. Ty hlášky mne vždycky dostanou. Pár chybiček film má, ale nejsou nijak podstatné. Já se u tohoto filmu bavím vždycky, když si jej znova pustím. Můj oblíbenec, pan Josef Hlinomaz jako Gogo zde exceluje a je škoda, že neměl více prostoru. Mohu doporučit celé rodině. 90 %. ()

darthvader77

Oldřich Lipský je vkutku velmistrem české komedie. Tato parodie v ničem nezaostává za jeho dalšími kousky jako Jáchyme hoď ho do stroje či Adéla ještě nevečeřela. Předně jak už někdo poznamenal, mělo by se to jmenovat Tyhle vraždy stačí drahoušku, protože název filmu tu ani jednou nezazní. Přesto přese všechno se jedná o výbornou komedií až s groteskovou srandou doplněnou výborně použitými Saudkovými kresbami, solidními hudebními čísly a světe div se nápaditou akcí. Celý vtip založený na tom, jak hlavní postava přichází omylem k mrtvolám je k popukání no a závěr se zajímavou pointou, který divák nemá možnost čekat je solidní třešničkou na tomto komediálním dortu. Elektrickému křeslu se nevyhneš tak jako tak. Tak buď taky člověk a usnadni nám práci. Z hereckých výkonů nejvíce potěšil pan Filipovský, který jasně ukazuje, proč ho tolik bavilo dabovat Louise de Funese. ()

Anglicankaaa

"Kalhotka je elastická, slušivá a neškrtí." "Volám mýdlo, volám mýdlo!" "Pánové! Nesmíte se pořád mýt!" Další ze skvělých komedií Oldřicha Lipského. Lubomír Lipský v hlavní úloze je nepřekonatelný. Geniální intonace Marie Rosůlkové, legendární Hu-hu koktejl s mentolem a kyselinou mravenčí, Iva Janžurová se svými různorodými převleky, spousta dalších hereckých hvězd, kreslené vsuvky Káji Saudka, úžasná hudba Vlastimila Hály, nápadité kostýmy Theodora Pištěka a mohla bych pokračovat. Za mě jeden z nejlepších snímků české kinematografie. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let